Skocz do zawartości

obsada w 200 l


Mortis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Do Saulosi , które posiadam chciałbym dobrać inne Mbuna. Szukając w bazie ryb oraz gdzieś w googlach znalazłem kilka interesujących mnie gatunków i tu moja prośba czy te gatunki można połączyć w akwa ( 100/ 50 / 40). Gatunki starałem się dobrać żywieniowo i wzrostowo oraz poziomie agresji. Wszystkie w proporcji 4+1


1. Saulosi, Maingano, Hongi

2 Saulosi, Hongi, Polit

3 Saulosi, Hongi, Afra Cobue

4 Saulosi, Membe Deep, Hongi

5 Ewentualnie (ale pewnie za taki pomysł spłynie na mnie fala krytyki za cztery gatunki w jednym akwa) Saulosi, Maingano, Hongi, Membe Deep


Jak to właściwie jest, jednym nie przeszkadza większa ilość (kontrolowane przerybienie) ryb w akwarium, a inni ganią jeśli w 200 l baniaku jest więcej niż dwa gatunki. Wiem, że uparłem się na Labidochromis Hongi ale ta ryba szczególnie wpadła mi w oko. Czytałem różne opinie o tym gatunku i niekoniecznie musi być bardzo agresywna i dorastać do 15cm.


Proszę o pomoc w dobraniu obsady, jeśli trzeba to poproszę pomieszać moje opcje lub dobrać gatunki do Saulosi ( odpada Yellow) by wszystko grało.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć na początku więcej ryb by móc potem stworzyć haremy, a jak to u pyszczaków płeć na początku niemożliwa do rozróżnienia. Małych ryb razem z Saulosi na początku chciałbym mieć 21 lub max ale to totalny max 28. W tej chwili w 120 l pływa 7 szt Saulosi o wzroście od 3 do 5 cm. Docelowo chciałbym mieć 15 szt z trzech gatunków bo 20 szt w 200 l to się boję, że to już duże przerybienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 200 litrów polecam max 2 gatunki. Można dobrać naprawdę ładną obsadę która da dużo radości a nie zrobi zupy rybnej w zbiorniku.


Pseudotropheus maingano plus Pseudotropheus saulosi jest dobrym połączeniem. Te ryby ze sobą żyją zgodnie bez prowadzenia wielkich wojen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w ilości jest piekno Malawki, wręcz przeciwnie. Ładując zbyt dużo ryb do swojego szkła stracisz naturalne zachowania i przecudną kolorystykę tych ryb. 2 gatunki byłyby najbardziej sensowne. Do terytorialnego saulosi warto dodać coś mniej terytorialnego np sprengerae. Poza tym przykładowo układy takie jak:


maingano, sprengerae,

maingano, saulosi

m. joanjohnsonae, sprengerae

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 cm wysokości to strasznie mało i nie słuchaj argumentów, że pyszczaki obierają stanowiska bliżej dna więc nie trzeba wyższego akwarium. Jak już robisz 120cm i nie możesz dać nic więcej po szerokości to koniecznie dawaj te 50cm wysokości. A jak już dasz takie akwarium to śmiało możesz rozejrzeć się za 3 gatunkami cichlids.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.