Skocz do zawartości

Obsada 240


Bondzik04

Rekomendowane odpowiedzi

Pseudotropheus Ice Blue to inna nazwa rybki Metriaclima greshakei samiczki wpadają w brąz i nie są tak efektowne jak samiec.

Z białych i z ładnymi samiczkami polecam:


Labidochromis caeruleus nkhata bay


Labidochromis chisumluae


Labidochromis nkhali


Labidochromis sp. perlmutt higga reef

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam problem bo zamiast

5x Cobalt Blue Zebra przyszły mi 3 Labidochromis sp. „hongi i Cynotilapia afra Red i teraz moja obsada wyglada tak

Labidochromis caeruleus x5

Melanochromis cyaneorhabdos x3

Labidochromis sp. „hongi x3

Cynotilapia afra Red x2

Z rybami do Malawi jest totalna porażka i teraz nie wiem co zostawić co oddać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, odświeżę trochę temat. Mam baniaczek 240l, 120x40x50. Sporo postów zlustrowałem i zdecydowałem się na Sauloski Coral, Sprangerae i Maingano. Wiem, że obsada docelowa powinna być analogiczna do układu 1+4 w gatunku. Jednak hodowca, u którego się zaopatruję, powiedział mi, że narazie i tak muszę zakupić więcej osobników i później redukować. Jak to się ma naprawdę? Rozumiem, że chce facet zarobić, ale chyba ma rację, bo jak odróżnić maingano czy spragerae, nie ma szans, mam maluchy po 2 - 3 cm. Na marginesie, zauważyłem, że jeden maluch rdzawego jest troszkę "zgarbiony" poza tym, pływa, je... Czyli jak to jest, mogę narazie zakupić np. po 5 - 6 sztuk z gatunku? PS. Na tą chwilę jest : Saulosi - 5szt. Sprangerae - 5szt. Mangano, narazie 2 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym różnie bywa. Generalnie sklepy zoologiczne sieciówki nie chcą przyjmować ryb.

W mniejszych sklepach akwarystycznych, gdzie właściciel dba o swój biznes jest dużo łatwiej oddać nadwyżkę ponieważ to pieniądz :)

Myślę jednak, że jakiś sklep będzie zainteresowany, jeżeli nie zawsze możesz wystawić nadwyżkę w necie na sprzedaż , bądź do oddania za darmo.


Na początek weź sobie dobierz te ryby po 10 szt, żeby była szansa na haremy.


Ok, czyli PO 10-TYM! :D Dokupuję maluchów :) Na przyszłość, w zoologach przyjmą mi podrostki? Słyszałem, że nie chcą brać od ludzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu idź do sklepu i się zapytaj. U mnie są 2 sklepy, pytałem w jednym to jeśli bym chciał kasę lub coś na wymianę to musiałbym z kierownictwem pogadać a jeśli za darmo to chętnie przyjmą. Choć ja kupuję F1 i szkoda ich byłoby dać do Malawi mix. :)


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.