Skocz do zawartości

Filtry hydroponiczne różnej długości


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli postawisz akwa w oknie, nie będziesz potrzebował dodatkowego oświetlenia hydroponiki.

Sprawdziliśmy u klienta najnowszą konstrukcję Fluvala, działa rewelacyjnie nad akwa z dala od okna. Trochę niestety kosztuje.

http://www.akwariumonline.pl/viewtopic.php?f=91&t=1146&start=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Zbudowaliśmy ostatnio trzy filtry hydroponiczne (na zamówienie) do akwariów o różnych długościach. Kilka fotek:


Wygrawerowane logo


nmi3yg.jpg



Maluch, do akwarium długości 100 cm


15n8xo0.jpg



Filtr 150 cm długości do Malawi


b8nwo1.jpg



Filtr 200 cm dla płaszczek


qye62x.jpg



I na koniec cała rodzina w komplecie


28kluvn.jpg



Kolory, sposób doprowadzenia i odprowadzenia wody z filtra wybrany przez zamawiających. W komplecie gąbki, złączki i roślinki, które na fotkach nie zostały jeszcze wyjęte z doniczek




Tego właśnie szukałem :) dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Musisz pytać AlexB47 - z tego co mi powiedział, jak wynika z jego kilkuletniego doświadczenia z akwaponiką, można uniknąć podmian. Można też je znacznie ograniczyć, jeśli już chcesz podmieniać. Ja będę starał się nie podmieniać, albo podmieniać baaaaardzo rzadko (raz na kilka miesięcy). Chyba, że będzie potrzeba. Podmiany robi się głównie z powodu narastającego stężenia azotanów(IV). Jak wiadomo, rośliny wykorzystują azotany(IV), więc akurat z tego powodu podmian można uniknąć, albo drastycznie je ograniczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wątki i widzę że alexb47 ma o tym pojęcie więc pytam:-) bo w sieci mało konkretów. Planuję stałą podmiany wody, ale w akwarium o pojemności około 1500litrow, wymiana taka jest dosyć kosztowna patrząc na ceny wody i kanalizacji. Szukam rozsądnych oszczędności. Planuję koło domu wykopać zbiornik 2000litrow który będzie zapelniany wodą z akwarium. Jednak stała podmiana zapelnilaby go natychmiast, nadmiar pójdzie do kanalizacji, jednak gdyby ograniczyć podmiany to zbiornik wkopany na zewnatrz zdawałoby egzamin. Przepraszam Ot. Alexb47 proszę o opinię jeśli się pojawisz :-). Pozdrawiam


wysłane przy użyciu tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy filtrze hydroponicznym nie ma potrzeby podmian wody w ogóle !!! Cykl w akwa wygląda w dużym skrócie tak: NH (amoniak) - bakterie - NO2 (azotyny) - bakterie - NO3 (azotany), a te już są pożywką dla roślin.

Przydomowy zbiornik na deszczówkę jest najlepszym rozwiązaniem. Stosujemy ją od samego początku. Jest to praktycznie miękka woda destylowana, która dolewana do akwa złapie parametry wody panującej w zbiorniku. Nasza deszczówka ma zanieczyszczenia na poziomie 15-17 ppm, kranówka 47 -50, a w akwa ok. 450-550. Przed dolaniem wody przez pół godziny ją ozonujemy, ponieważ z czasem w deszczówce zalęgają się różne paskudztwa.

Nie zapomnij o systemie pompowania, zwłaszcza zimą, bo noszenie wiadrami jest uciążliwe, a przy akwaponice sporo wody paruje z filtra hydroponicznego. Ciągła podmiana nie ma sensu, bo nie pozwala na stabilizację wody. Dolewanie w miarę potrzeb przypomina działanie deszczu w przyrodzie, a do takich zmian parametrów ryby są przystosowane.

Polecam dział Hydroponika na akwariumonline.pl.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dział przestudiuje :-) ile złoża powinienem mieć (jak duży powinien być filtr) aby zaspokoić potrzeby filtracyjne mojego akwarium? Czy jest potrzebna dodatkowa filtracja mechaniczna?biologiczna? Myślałem o sumpie aby ukryć w nim cały osprzęt, między innymi system ogrzewania wody pociagniety z CO . Wiem że na to wpływa wiele czynników i pewnie trudno jednoznacznie stwierdzić, nie mniej jednak będę dążył do zastosowania hydroponicznego filtra. Taki o to filtr pelni również role dekoracyjną dlatego trzeba to dobrze zaprojektować. Czy mógłbym prosić o dokladniejszą recenzję poboru deszczowki ? Sprawy Techniczne itp.


wysłane przy użyciu tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Cześć. Tak, akwarium w salonie, sporo światła. W każdym razie dzięki za info    Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi.
    • Ja mam podobne "dekoracje" średnio co 5 dni. Nie wiem dlaczego. Tak już jest. Delikatnie usuwam to czyscikiem do szyb. A nieraz wkładam rękę i pałacami nożna to usunąć. Ryby nawet lubią jak im grzebie w domu. Można kogoś pogłaskać. 
    • Taki urok piachu w malawce zwłaszcza przy mbunie. Rozgarnij przy podmiance i tyle. Za jakiś czas będziesz miał to samo 😃  
    • Możesz śmiało rozgarnąć ten "garb".  Wydaje się , że masz grubą warstwę piachu. 1-2 cm w zupełności wystarczy. Z biegiem czasu piasku ubywa ale zawsze można dodać jak już=ż będzie zbyt mało.
    • Cześć. Czy na tę stronę akwarium pada światło słoneczne? Możesz spróbować jakby zetrzeć w dół to zielone, wsuwając ostrożnie np. plastikową kartę do samego dna. Ostrożnie, by nie porysować szkła.
    • Hej.  W moim akwarium ryby przesunęły piach i powstała dosyć gryba warstwa a w niej sporo biologii. Nie jest to warstwa śmierdząca. Jak odrobinę poruszę, to nic nie czuć, więc mam nadzieję, że to jest "dobra warstwa". Estetycznie to wygląda średnio. Czy powinienem ten piach ruszyć i przesunąć, czy lepiej tej warstwy nie ruszać? Parmetry wody są OK (testy kropelkowe). Mam wysyp okrzemek, ale po prostu usuwam je z szyb regularnie.  Z góry dzięki za odpowiedź.  
    • Sporo zmian w obsadzie. Zrobiłem pierwszą redukcję od wpuszczenia ryb ponad rok temu. Oddałem jeden harem L. Perlmutt 1+3 (został drugi, 1+5), 3 samce C. Hara i 1 samca M. Msobo Magunga. W sumie poszło 9 ryb z 30. Przybyło za to stado I. Sprengerae 1+4. Ryby są sporo większe od reszty (mają 9-12 cm), ale zachowują się bardzo łagodnie, przynajmniej na razie. 😏 Wiem, niektórzy powiedzą, że za dużo gatunków (4) na 400 litrowe akwarium - ale za kilka miesięcy będę zapewne odławiał kolejne wybarwiające się samce Hary i Msobo, bo już widać, że jest ich zdecydowanie więcej, niż samic. Przynajmniej kolejne 5-6 ryb będzie do oddania, więc myślę, że ilościowo będzie OK. Pozdrawiam Bartka @HodowlaPyszczakówToruń, jeśli tu zagląda, bo to do niego poszły moje dotychczasowe ryby, od niego mam też rdzawe. 👍
    • Hej. Wcale nie musi tak być, że śledzie, poniżej masz trzy zrobione na szybko zdjęcia samiczki (9 cm) rdzawego, którego stada stałem się posiadaczem od wczoraj. 😉 samice mają ładny, jednolicie rdzawy/brązowy kolor, ciekawe uzupełnienie np. żółtego. 👍
    • @pulpetDzięki. A co się stało z rdzawymi, o których pisałeś jakiś czas temu w innym temacie?  Od Maingano, Demassoni i wszystkich Melanochromisów wolę trzymać się z daleka, już kiedy zaczynałem z Mbuną osiem lat temu miały opinię bandziorów. Pewnie doświadczeni hodowcy potrafią z nich wyciągnąć co najlepsze, ja się do nich nie zaliczam. 🤓 Jak pisałem, akwarium ma być dekoracyjne, ale przerybienie, vel. zupa rybna nie jest dla mnie opcją, bo wygląda nienaturalnie. Wolę mieć mniej gatunków, jeśli trzeba. Z internetowego riserczu wyszło mi coś takiego: Pseudotropheus sp. "acei" Labidochromis caeruleus Iodotrophus sprengerae (samice jako śledzie) + jakieś giętozęby antykoncepcyjne Kolorystycznie niebiesko-żółte z domieszką rudego, temperamentowo chyba najspokojniejsze na co można liczyć z pyszczaków (ofkors gwarancji nie ma), żywieniowo kompatybilne. Kompletna nuda dla wyjadaczy, ale na pierwsze Malawi po latach chyba przejdzie?  EDIT: Zawadziłem dziś przy okazji o LFS, regularnie mają Acei i yellowki, rdzawe się zdarzają. Ekipa i tak pojawi się dopiero w listopadzie, ale dobrze wiedzieć że są dostępne jakby coś. 
    • U mnie w 400 litrach fajnie funkcjonuje zestawienie Matriaclima Estherae Minos Reef i Pseudotrofeus cyaneorhabdos (Maingano). Jak poszukasz esterek w różnych morfach, to można całkiem fajny efekt uzyskać.  U mnie trochę trwało,  zanim się ułożyła obsada, bo niektóre osobniki się nawzajem nie tolerowaly. Zarówno samce jak i samice zrobiły sobie selekcję i został układ 2/5. Dla Maigano musi być dobra aranżacja, wtedy są spokojne w miarę. W źle poukładanych zbiornikach wstepuje w nie demon😜. Czyli kupa gruzu z mnóstwem zakamarków. Do tego na upartego dołożył bym Acei Luwala, chociaż wg mnie one fajnie działają od 200 cm długości. Ale kilka lat miałem w 160 cm i jakoś było. Acei rzadko wchodzą w interakcje z innymi gatunkami, a wewnątrz gatunku raczej na układ z jednym samcem bym liczył. Nigdy mi się nie udało utrzymać kilku dorosłych samców. Wybijały się z czasem  i zostawał najsilniejszy. Gatunki dość popularne, więc pewnie do zdobycia.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.