Skocz do zawartości

Filtry hydroponiczne różnej długości


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli postawisz akwa w oknie, nie będziesz potrzebował dodatkowego oświetlenia hydroponiki.

Sprawdziliśmy u klienta najnowszą konstrukcję Fluvala, działa rewelacyjnie nad akwa z dala od okna. Trochę niestety kosztuje.

http://www.akwariumonline.pl/viewtopic.php?f=91&t=1146&start=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Zbudowaliśmy ostatnio trzy filtry hydroponiczne (na zamówienie) do akwariów o różnych długościach. Kilka fotek:


Wygrawerowane logo


nmi3yg.jpg



Maluch, do akwarium długości 100 cm


15n8xo0.jpg



Filtr 150 cm długości do Malawi


b8nwo1.jpg



Filtr 200 cm dla płaszczek


qye62x.jpg



I na koniec cała rodzina w komplecie


28kluvn.jpg



Kolory, sposób doprowadzenia i odprowadzenia wody z filtra wybrany przez zamawiających. W komplecie gąbki, złączki i roślinki, które na fotkach nie zostały jeszcze wyjęte z doniczek




Tego właśnie szukałem :) dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Musisz pytać AlexB47 - z tego co mi powiedział, jak wynika z jego kilkuletniego doświadczenia z akwaponiką, można uniknąć podmian. Można też je znacznie ograniczyć, jeśli już chcesz podmieniać. Ja będę starał się nie podmieniać, albo podmieniać baaaaardzo rzadko (raz na kilka miesięcy). Chyba, że będzie potrzeba. Podmiany robi się głównie z powodu narastającego stężenia azotanów(IV). Jak wiadomo, rośliny wykorzystują azotany(IV), więc akurat z tego powodu podmian można uniknąć, albo drastycznie je ograniczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wątki i widzę że alexb47 ma o tym pojęcie więc pytam:-) bo w sieci mało konkretów. Planuję stałą podmiany wody, ale w akwarium o pojemności około 1500litrow, wymiana taka jest dosyć kosztowna patrząc na ceny wody i kanalizacji. Szukam rozsądnych oszczędności. Planuję koło domu wykopać zbiornik 2000litrow który będzie zapelniany wodą z akwarium. Jednak stała podmiana zapelnilaby go natychmiast, nadmiar pójdzie do kanalizacji, jednak gdyby ograniczyć podmiany to zbiornik wkopany na zewnatrz zdawałoby egzamin. Przepraszam Ot. Alexb47 proszę o opinię jeśli się pojawisz :-). Pozdrawiam


wysłane przy użyciu tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy filtrze hydroponicznym nie ma potrzeby podmian wody w ogóle !!! Cykl w akwa wygląda w dużym skrócie tak: NH (amoniak) - bakterie - NO2 (azotyny) - bakterie - NO3 (azotany), a te już są pożywką dla roślin.

Przydomowy zbiornik na deszczówkę jest najlepszym rozwiązaniem. Stosujemy ją od samego początku. Jest to praktycznie miękka woda destylowana, która dolewana do akwa złapie parametry wody panującej w zbiorniku. Nasza deszczówka ma zanieczyszczenia na poziomie 15-17 ppm, kranówka 47 -50, a w akwa ok. 450-550. Przed dolaniem wody przez pół godziny ją ozonujemy, ponieważ z czasem w deszczówce zalęgają się różne paskudztwa.

Nie zapomnij o systemie pompowania, zwłaszcza zimą, bo noszenie wiadrami jest uciążliwe, a przy akwaponice sporo wody paruje z filtra hydroponicznego. Ciągła podmiana nie ma sensu, bo nie pozwala na stabilizację wody. Dolewanie w miarę potrzeb przypomina działanie deszczu w przyrodzie, a do takich zmian parametrów ryby są przystosowane.

Polecam dział Hydroponika na akwariumonline.pl.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dział przestudiuje :-) ile złoża powinienem mieć (jak duży powinien być filtr) aby zaspokoić potrzeby filtracyjne mojego akwarium? Czy jest potrzebna dodatkowa filtracja mechaniczna?biologiczna? Myślałem o sumpie aby ukryć w nim cały osprzęt, między innymi system ogrzewania wody pociagniety z CO . Wiem że na to wpływa wiele czynników i pewnie trudno jednoznacznie stwierdzić, nie mniej jednak będę dążył do zastosowania hydroponicznego filtra. Taki o to filtr pelni również role dekoracyjną dlatego trzeba to dobrze zaprojektować. Czy mógłbym prosić o dokladniejszą recenzję poboru deszczowki ? Sprawy Techniczne itp.


wysłane przy użyciu tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Że szkła... małe akwarium z otworami na 3 rury obsmarkalem pianka i okleiłem styropianem... na to ceresit 
    • @crav z czego budowałeś u siebie komin?
    • W najbliższą sobotę (29 czerwca) około południa planuje ,,wycieczkę" po ryby do Sebastiana z Tanganika Konin - jestem już umówiony na konkretną godzinę.  Może ktoś z Warszawy lub okolic chcę się zabrać bo ma w planach uzupełnienie obsady lub inne swoje powody (zobaczenie hodowli czy rozejrzenie się za rybami ,,na przyszłość"). Termin dość bliski, ale jak coś proszę pisać tutaj lub w wiadomości prywatnej na forum.
    • Zobacz na tym forum https://klub-tanganika.pl/forum/
    • Wertykalny by zrobił, ale będę na niego patrzył tylko jak będę wchodził do akwa 😁 Mam tam jakiś metr wysokości.
    • A jak wysoko będziesz tam miał. W wyobraźni zobaczylem na pozostałych 3 ścianach, ogród wertykalny zasilany oczywiście wodą z baniaka. Poza fajnym efektem uzyskasz w ten sposób dodatkową filtrację. Jedyny minus to to, że tylko Ty będziesz to oglądał😉
    • Tutaj jest trochę inna sytuacja, bo zbiornik jest z betonu i nad zbiornikiem mam przestrzeń, którą będę się do niego dostawał (wyłączona zamknięta przestrzeń do której będzie dostęp tylko z jednej strony). Jak będę robił izolację w zbiorniku, to zrobię też całą górę więc samo skraplanie nie jest mi straszne, ale chętnie odzyskałbym to gorące, wilgotne powietrze, które będzie się nad wodą gromadziło.
    • Cześć. Na sam początek chciałbym zaznaczyć, że mam już jakieś doświadczenie w hodowli ryb w akwarium - od plus minus 6-7 lat interesuję się tym mniej lub bardziej, jednak nigdy nie miałem akwarium z rybami z Malawi lub Tanganiki - co zresztą powinno przykuć moją uwagę dużo wcześniej ze względu na to, jak twardą wodę mam w kranie - nie jestem teraz w stanie przytoczyć z pamięci parametrów, a zrobić testu nie jestem w stanie ponieważ mam najprawdopodobniej przeterminowane testy, ale wiem, że generalnie pH, kH i gH jest bardzo wysoko. Po napisaniu wstępu przejdę do problemu z którym się spotykam - mam akwarium 80cm x 40 cm x 40 cm - (długość x szerokość x wysokość) i chciałbym zagospodarować je głównie dla muszlowców - nie chciałbym doprowadzić do "przepełnienia" akwarium rybami, a samemu nie byłem w stanie znaleźć innych współtowarzyszy muszlowców (w postaci innej niż ryby) w naturze. Akwarium chciałbym urządzić jak najbardziej zgodnie z naturą, filtracja będzie kubełkowa - kubełek całkiem sporej pojemności i przeznaczony do akwarium dużo większego - na stronie producenta jest napisane że do +- 300-400l akwarium. Nie jestem w stanie zdecydować się na to, jaki gatunek z grupy muszlowców chciałbym hodować w akwarium - jest ich dosyć sporo a samemu nie umiem znaleźć źródła, gdzie mógłbym w prosty i czytelny sposób porównać to, jakie warunki potrzebują do życia. Akwarium z tego, co zdążyłem się dowiedzieć, powinno być w miarę wystarczające pod względem litrażu, a dokładniej rzecz biorąc pod względem wielkości dna, bo głównie o to tutaj się wszystko rozbija - tak jak w przypadku pyszczaków czy pielęgnic. W każdym bądź razie, z góry dziękuję za jakiekolwiek nakierowanie na to, co mógłbym zrobić, jak urządzić akwarium czy jakie muszlowce mógłbym w swoim akwarium hodować, a także przepraszam, jeżeli gdzieś na tym forum taki temat się już przewijał.
    • Kiedyś policzyłem parowanie i przy 25 stopniach (temp. powietrza i zbiornika - akwarium nieogrzewane; odkryte 20 cm pokrywy; efekt podobny jak przy zdjętej) i wilgotności 37% (zima) - było to ok. 180 g/h. Przy 4,5x większej powierzchni u ciebie nie przekroczy 0,8 kg /h. Przy zamkniętej pokrywie wewnątrz zintegrowanej pokrywy pleśniało - wolę wymianę tego powietrza. U mnie to podniesienie wilgotności wewnątrz domu  ok. 10 %. Parowanie tej wody to moc ok 120W !
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.