Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Użytkowników

Mam wielki dylemat co do wyboru filtra zewnętrznego baniaczek 200l

moje typy filtrów to:

TETRA EX 1200

JBL E1501

EHEIM EXPERIENCE 350

nie mam pojęcia co wybrać proszę was o cenne rady i swoje opinie

Na zasysie chcę dac prefiltr z wkładem sznurowym


A jako filtr mechaniczny wewnętrzny chciałem dać TURBO 1500


Dzięki

Opublikowano

Jak kiedyś dałem gąbkę na zasysie własnie w JBL e500 to wytwarzało się podciśnienie i powietrze zasysało się miedzy kubłem a głowicą, robił się hałas. Nawet go dałem do reklamacji i dostałem drugi, w którym było to samo. W instrukcji jest napisane żeby nie ograniczać zasysu. Więc musisz się dowiedzieć czy to na pewno będzie działało tak jak chcesz. A ogólnie też polecam JBL jest ok jeśli chodzi o zestawianie jakość/cena.

Opublikowano

A może coś z serii unimax.Trochę droższy od jbl,ale zawsze to lepiej spierać naszych niż niemca,a opinie też ma dobre.

-- dołączony post:

I dodatkowo jestem zaskoczony na plus jeżeli chodzi o serwis.Nie dawno stwierdziłem że mój filtr.wew.trochę za głośno chodzi.Przedzwoniłem do serwisu aquaela a Ci powiedzieli że najpewniej to wirnik,i poprosili o mailowe przesłanie informacji o wadzie,dowód zakupu filtra oraz swój adres i wysłali mi pocztą nowy wirnik.Jestem mocno zdziwiony bo przy podobnym problemie filtra ale innej firmy,musiałem go odesłać i czekać dobre parę tygodni na powrót.

Opublikowano

Ze swojego doświadczenia wiem że najlepiej brać jak największy, w razie gdybyś w przyszłości zmieniał na większy zbiornik a i nadfiltracja mile widziana a nawet wskazana. Jeśli finanse pozwalają ja kupiłbym fluval fx5/fx6 albo eheim pro3 1200xl albo xlt , ceny w Polsce są przerażające, ale obstawiam że można gdzieś wyrwać z drugiej ręki za przystepną kase.

Opublikowano

kasy chce wydac maksymalnie do 500 zl

fluval fx5/fx6 albo eheim pro3 1200x to odpada ale bym nie pogardzi tak jak wszyscy :D


UNIMAX 500 to akurat mój budżet ;) napewno EHEIM EXPERIENCE 350 i TETRA EX 1200 odpada


teraz by zostało zastanowić się nad wyborem UNIMAX 500 czy JBL E1501

Mętlik w glowie oby 2 filtry maja dobra opinie i bądź tu mądry:D

Opublikowano
teraz by zostało zastanowić się nad wyborem UNIMAX 500 czy JBL E1501

Ja bym wziął unimaxa 500,raz że to polska firma,a dwa że ponieważ że polska to w razie awarii dostęp do serwisu dużo lepszy,no ale to Twój wybór.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • I dostał. To ostatnio jakaś plaga Andrzeju. Dzisiaj drugi w tym temacie.
    • Nie wiem jak to będzie przy power ledach.Miałem oświetlenie na modułach LED 8500k dodatkowo miałem białe było spoko oczywiście podłączone pod chiński sterownik zmierzchu i świtu. Potem chciałem mieć możliwość wykorzystania pełnej mocy sterownika i dałem moduły RGBW i byłem jeszcze bardziej zadowolony.Gdybym teraz ponownie robił oświetlenie to dałbym moduły RGBW i pobawił się ustawieniem ich na sterowniku.
    • Jak w temacie kupie Drapieżniki : Aristochromis christyi  Dimidiochromis compressiceps  fossorochromis rostratus  nimbochromis venustus  nimbochromis livingstonii  nimbochromis fuscotaeniatus  buccochromis rhoadesii yellow  / Buccochromis atritaeniatus  Exochochromis anagenys    
    • Walczyłem i ja z filmem na powierzchni ale w moim przypadku nie chciał zniknąć nawet gdy tafla wody była mocno wzburzona. Sprawę załatwił dopiero dołożony skimmer. Kupiłem używanego Eheima i sprawę rozwiązał w zasadzie po godzinie. Wracając jeszcze do falownika to obieg wody masz dookoła ale z tego co mi się wydaje to woda z falownika pchana po tylnej ścianie w lewo i woda z wylotu filtra pchana po przedniej ścianie w lewo zderzają się właśnie na lewej stronie zbiornika i wg mnie hamuje to dobrą cyrkulację. Jeśli chodzi o filtr to ja mając jeden kubełek kulki JBL Micromec zastąpiłbym kształtkami K1 a gąbki zostawił te które były w filtrze i to wszystko. Ewentualnie można byłoby kulki zastąpić gąbką ppi15. Można też nie robić nic 🙂 Tzn. jeśli biologia "hula" to nie ma podstaw żeby martwić się złożami filtracyjnymi.  Czy to co nie podoba Ci się w wodzie zbiornika to tylko ten film na powierzchni?
    • Dzięki za podpowiedź, ryb nie wiem dokładnie ile jest ale ok. 20 i mi się już wydawało, że za dużo, w sumie fajnie by było nie dokładać drugiego kubełka ale tyle się naczytałam, że stwierdziłam, że trzeba. Poprzestawiam wylot wody i falownik i zobaczę, woda nie jest zła - odchody tylko pojedyńcze większe gdzieś stoją natomiast na powierzchni jest jakby to nazwać biofilm ? ale delikatny dlatego wylot porusza taflą i falownik jest z drugiej strony aby był obieg wkoło ale zobaczę jak będzie jak poprzestawiam, natomiast nurtuje mnie zawartość kubełka, jeśli zostanę przy jednym czy zostawić tak jak jest oryginalnie czyli na dole kamyczki jbl micromec a reszta gąbki czy jednak coś zmienić a jeśli coś zmienić to bardzo proszę o łopatologiczne wskazówki co do którego kosza , będę wdzięczna bo im więcej czytam tym mniej wiem.
    • Zmiana koncepcji oświetlenie. Kupiłem dzisiaj też diody o temperaturze barwowej 8500k w ilości 24 szt.  Zamierzam je rozdzielić na 2 lampy, w każdej lampie będą 2 nitki po 6szt. Zobaczymy co z tego wyjdzie. We wtorek przyjadą diody, niezwłocznie biorę się za wymianę. O efekcie poinformuję w kolejnym wpisie. Jeżeli będę zadowolony z efektu, to chętnie zrobię tutorial, jak to podłączyć pod sterownik Romka. Już teraz mogę się podzielić informacją, że jest to dość proste do zbudowania, no może nie tak proste, jak moduły LED, ale i tak proste. Dla mnie też jest duży plus, że takie oświetlenie, dość mocno grzeję wodę. W chałupie trmp średnia 22.5, a w akwarium 24.5C .  Do budowy nie potrzeba, żadnych rezystorów, tylko drivery stałoprądowe . Po jednym na każdy kanał. No i oczywiście profil alu u mnie 160x300mm razy 2, bo 2 lampy.  
    • W pierwszej kolejności przełożyłbym falownik. Z tego co widzę jest teraz nad wlotem filtra skierowany wzdłuż tylnej ściany? Jeśli mnie oczy nie mylą. W takim ustawieniu tylko utrudnia zasysanie brudów. Ja bym do wstawił na lewą stronę i skierował w stronę filtra. Wg mnie słusznym ustawieniem byłoby skierowanie wylotu filtra tak aby woda odbijała się mniej więcej w połowie przedniej szyby. Tak odbita woda skierowałaby się w stronę lewego tylnego narożnika a tam dostałaby "kopa" od falownika który dopchałby ją do wlotu filtra. Na zdjęciach nie widać żeby obsada była jakaś liczna. Jeśli faktycznie tak jest to nie wiem czy w ogóle jest sens kupować drugi kubeł... Woda na zdjęciach też wygląda ładnie. Co dokładnie Ci w niej przeszkadza? Chodzi o wodę czy o odchody gdzieś na dnie?  Jeśli chodzi o media filtracyjne to ja stałem się jednak sceptykiem jeśli chodzi o ceramikę. Stawiam na gąbki i kształtki K1. 
    • To niebieskie oświetlenie jest tylko na środku jako wieczorne. Kupiłem moduły 6500k + do tego jeszcze 8500k. Zobaczymy co z tego będzie 
    • Jeśli już masz niebieskie podświetlenie, to dałbym wszystkie 6500K.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.