Skocz do zawartości

Moja "dwumetrówka"


Rekomendowane odpowiedzi

Mam jasny piasek , wiec byłoby za jasno i tak jak dla mnie jest wystarczająco światła.W słoneczny dzień słońce opiera sie o baniak więc jest doświetlenie hehe :-) no i glon .


Pytanie : chciałbym urozmaicić trochę kolorystycznie baniak ,bo trochę za pomaranczowo , zebry nie do końca okazały się być OB .Co mógłbym i w jakiej ilości ,ewentualnie dołożyć , cos w niebieski deseń ? Myślę o pozbyciu sie kilku młodych osobników z saulosi i zebry jesli ilościowo będzie niedobrze.

Pytanie 2 :Mam zamiar oświetlić hydroponikę za pomoca paska LED za rada kolegi Sir_Yaro zastosuje kombinacje czerwonego z niebieskim i tu mam pytanie : czy czerwony i niebieski maja swiecic jako osobne kolory na osobnych modułach czy mogę zastosować kombinacje tych dwóch kolorów aby świeciły dwa kolory z jednego modułu co daje niejako fiolet ? Mam paski led RGB gdzie jeden moduł to trzy diody , ile tego powinno być na donice 80cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hydroponika - oświetlenie:

http://forum.klub-malawi.pl/oswietlenie-hydroponiki-led-p309884.html#post309884


Absorber NO3 poprzez korpus narurowy 10" :

Zbudowałem absorber NO3 na pomyśle Deccorativo zmodyfikowanym na moje potrzeby czyli pod narurowca.

Napęd : narurowiec - pompa Alpha 2

Pojemnik : korpus narurowy 10" pod osmozę 1/4"

Transfer : węże 1/4" osmoza z trójnikiem pod pompkę HJ-411 do regeneracji + szybko złączka w celu wypięcia się z układu baniaka pod obieg zamknięty do regeneracji .

Całość podpięta poprzez sprytny trójnik w układ od strony zasilającej narurowca.


Purolite czeka na wstępne formowanie aż przyjdzie pompka HJ-411.

Całosc oczywiscie bedzie podparta SEACHEM - PHOSGUARD - 500 ml

post-9886-14695721486395_thumb.jpg

post-9886-14695721488233_thumb.jpg

post-9886-14695721492255_thumb.jpg

post-9886-1469572149428_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobisz obieg zamknięty do regeneracji na małej pompce zanurzonej w solance? I jak ma ona dać radę przy dużych przekrojach?

Jak będzie umieszczony Purolite? W jakimś wkładzie czy dość podobnie do FBF tyle, że z gąbkami? Jak masz zrobiony powrót? Podobnie do zasilania? Czy bezpośrednio do baniaka?


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPIOCHU

Obieg zamknięty : zamykam trójnik od narurowca , wpinam sie w trójnik z zaworem widoczny na zdjęciu 1-2 , wypinam waż 1/4" z szybko złączki od baniaka zdjęcie 1-3 i kieruje do wiadra w którym pracuje pompka. Purlite umieszczony w puszce zasypowej z gabkami, powrót bezposrednio do baniaka aby sprawdzac przepływ i ile NO3 wychodzi.


STAN:

Taka budowa korpusu i mysle ze przy potrzebie małego przepływu jaki jest wymagany przez Purlite powinno zdac egzamin. Oczywiscie wszystko okaże sie podczass uruchomienia niebawem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Dla ułatwienia sobie podmian , aby nie latać po domu z wiadrem postanowiłem zbudować system podmiany przez korpusy narurowe wpięte w bazowy system filtracji narurowej. Dwa korpusy 10'' , jeden z wkładem 10-20mik , drugi z wkładem węglowym podłączyłem pod zasys pompy obiegowej wężem w stalowym oplocie. Wejście do korpusu jest wyposażone w zawór aby odciąć dopływ wody i utrzymać wodę w korpusach co by wkład węglowy nie wysechł . Do wlewania wody używam węża ogrodowego 1/2 zaopatrzonego w szybkozłączkę , który następnie ta sama metoda podłączam do węża prysznicowego gdzie reguluje przepływ i temperaturę. Do wylewania wody używam tego samego węża , który podłączam do wyjścia z pompy a drugi koniec wkładam do odpływu kabiny prysznicowej. Teraz podmiana stała się szybsza i łatwiejsza , wszystko dzieje się przy kawie ;)

Na ostatnich trzech fotkach całość mojej instalacji ;)

post-9886-14695721729265_thumb.jpg

post-9886-14695721729794_thumb.jpg

post-9886-146957217308_thumb.jpg

post-9886-14695721731498_thumb.jpg

post-9886-14695721732219_thumb.jpg

post-9886-14695721732953_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze wszystkie instalacje narurowe jakie oglądalem tu i na YouTube maja te sama pompę CO. to jest jakaś najlepsza? Czy jest ona słyszalna? Bardzo przepraszam za takie pytania ale chce sie czegoś dowiedzieć, bo wybór filtra zewnętrznego mnie wykańcza i skłaniam się ku myśli zrobienia narurowca. Nie jestem tylko pewny czy pompa będzie niesłyszalna albo co najmniej cichsza od kubelkowców.


Idea filtra narurowego wraz z instalacja podmiany wody jest wg mnie kapitalna!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa grundfos apha jest faktycznie najlepsza i bardzo oszczędna, jednakże możesz śmiało kupic inne pompy CO w nowej technologi gdzie jest osiągana podobna oszczędność prądu np. pompy Omnigena czy LFP . Pompy CO są praktycznie nie słyszalne. Tak pompa 25/40 jest słabsza od 25/60 ale pobór jest dwukrotnie większy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.