Jump to content

Pytanko w zwiazku z purigenem


Dario1906

Recommended Posts

Witam chciałem zapytać jak odświeżyć (wyczyścić) Purigen? a druga sprawa czy można kubełka obok purigenu położyć Purolite A520E ponieważ No3-20 chciałbym zbic do 0 może to poprawi zachowanie moich rybek no chyba ze całkowicie zrezygnować z purigenu.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Wiecie jaki ja miałem problem z kupnem ACE? W całym mieście szukałem i nic. W końcu znalazłem coś takiego jak Bielinka i okazało się, że sprawdza się znakomicie. Purigen biały jak śnieg a co do płukania to ja moczyłem go kilka dni w czystej wodzie (oczywiście zmieniałem co jakiś czas) w celu pozbycia się chloru.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam koledzy ja też właśnie włożyłem do swojego kubełka purigen woda krystalicznie czysta można pić :-) myślałem, że purigen delikatnie zbije no3. I mam pytanko mam no3 na poziomie 25, wcześniej miałem co najwyżej 10 i chciałbym się Was zapytać jak to zbić. Mam akwarium 300 litrów podmieniam co tydzień 4 wiadra 15 litrowe dodaje uzdatniacza Prime no3 po podmianie spada do 10 a później znów 25. Wszystkie inne parametry są oki no2 niewykrywalne itd. Może za mało wody podmieniam, w kuble sama ceramika, zeolit i purigen. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Według mnie jest jak trzeba. Rośnie Ci no3 to oznacza, że działa biologia. Po podmianie jak zbijasz do 10mg to jest ok. Nie popadajmy w skrajność z tym zbijaniem no3, nawet te 25mg nie zrobi krzywdy rybą ;-).

Link to comment
Share on other sites

Każdy tak podnosi alarm o te no3, że wysokie itd. A może za mało wody podmieniam przy podmianach, ale tak jak mówię od razu po podmianie spada i jest oki. Ryby w ogóle mi do tarła nie podchodzą no3 duże też może jest tego skutkiem. Ale skoro mówisz, że jest oki. A purigen powinien jakoś ustatkować te no3 chyba nie powinno już wzrosnąć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.