Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pemergency
Opublikowano

Również karmię tym pokarmem od jakiegoś czasu i nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych w postaci negatywnych zmian w kolorach ryb czy nalotu. Prawdą jest natomiast, że czasami ryby mają długie stolce w kolorze karmy, długie grube, łamliwe. Nie wiem co jest tego przyczyną, ale również woda mocniej się brudzi, muszę robić częstsze podmiany, (ryby czasami "ćlamią" jedzenie i je wypluwają rozkruszone). Ryb nie przekarmiam, a pokarm jest jedynym jakie ryby dostają 3 razy dziennie, dodatkowo podaję thera+ dwa razy w tygodniu. Pokarm podawany jest również mięsożernym yellow, które czują się po nim raczej dobrze (skarg nie było).

Opublikowano

U mnie non mbuna wcina aż płetwy się trzęsą:D razem z "zagubionym" ze starego akwarium jednym hongi. Nie zauważyłem nic niepokojącego jedynie mocniejsze ubarwienie i zadowolenie;) Jedynie śmieszek mnie bierze jak patrze na hongi gdzie przy tym pokarmie wygląda jak Borneyka zwany "KOKSU":D


P.S. nie trzeba namaczać

Opublikowano
. Jeżeli chodzi o sam pokarm to ilośc białka , węglowodanów i tłuszczy jest odpowiednio zbilansowany. Widzę że kolega stan mocno wierzy w to co napisane na opakowaniu. A skąd znany jest producentowi skład diety naszych ryb?

Zacytuje zdanie rosyjskiego uczonego: ,,Żywienie pielęgnic w warunkach naturalnych nie zostało dostatecznie zbadane a nawet zawężone, w niektórych przypadkach nie poznano w ogóle. Importerzy wyczuli interes i odżywianie zeszło na drugi plan,, Nie znamy nawet składu peryfitonu tak popularnego w żywieniu tych ryb. Moim zdaniem musi jeszcze upłynąć sporo czasu abyśmy o żywieniu tych ryb wiedzieli więcej. Nie tak dawno podstawowym pokarmem dla tych ryb były serca wołowe. Moje spostrzeżenia są takie : te ryby pochłaniają ochoczo każdy pokarm który im podaje.



;)

Opublikowano

....wyżej jak i w innym wątku wypowiadałem się na temat moich odczuć w sprawie żywienia moich ryb pokarmem NLS Cichlid Formula. Postanowiłem ponownie go podawać..Niestety..Samiec Saulosi momentalnie zaczął ciągnąć za sobą odchody!! Pokarm jest markowy , dobry..ale nie wiem czemu nie dla moich ryb:)

Opublikowano

Czytałem Andrzeju twoje opinie, moje zdanie w twoim przypadku jest takie że kupiłeś ryby od osoby która używała pokarmu typowo roślinnego. Jak znam życie nie pytałeś lub nie było możliwości stwierdzić co jadały twoje ryby wcześniej. Nagła zmiana diety na coś zupełnie innego nie wróży dobrze, mimo że pokarm jest dobry trzeba wprowadzać go ostrożnie.;)

  • Dziękuję 1
Opublikowano
Czytałem Andrzeju twoje opinie, moje zdanie w twoim przypadku jest takie że kupiłeś ryby od osoby która używała pokarmu typowo roślinnego. Jak znam życie nie pytałeś lub nie było możliwości stwierdzić co jadały twoje ryby wcześniej. Nagła zmiana diety na coś zupełnie innego nie wróży dobrze, mimo że pokarm jest dobry trzeba wprowadzać go ostrożnie.


...no niestety!!! Człowiek uczy się na błędach.... A ten samiec jest faktycznie u mnie od trzech lat a inne ryby trochę się zmieniły!!A on był w tej grupie która zawsze miały z tym pokarmem problemy:) Dzięki za podpowiedź!!

Opublikowano

To nie jest kwestia wiary czy nie wiary. Nie ma znaczenia czy to będą pielęgnice czy też nasze płocie nigdy nie osiągniemy stanu nirvany w karmieniu naszych podopiecznych w warunkach domowych choćbyśmy nie wiem co robili. Pytanie czy w ogóle ma to sens skoro na pokarmach dobrych markowych firm ( min. danichi , NLS , NF , OSI) plus małe ilości mrozonki dohodowujemy się pięknych i kolorowych ryb ;-) ????

Wracając do tego bilansu. Ogólnie jest przyjmowane na podstawie spostrzeżeń w warunkach akwariowych jak powinna być dieta dla poszczególnych gatunków. Pokarm ten jest z powodzeniem podawany nie tylko naszym cichlids ale i tropheusem z tangi i to z dużym powodzeniem bez uszczerbku na zdrowiu. Sam karmię od prawie roku tylko tym pokarmem. Chciałem sprawdzić ( bo nie wierzę w to co piszą ;-) ) czy rzeczywiście karmiąc tylko i wyłącznie tym pokarmem można doczekać się ładnych i zdrowych ryb. No i muszę rozczarować sceptyków jest tak jak piszą , ryby mam kolorowe zdrowe bez wzdętych brzuchów. Po rozmowach z kilkoma kolegami którzy karmią NLS mają takie same spostrzeżenia.

Opublikowano

To że Pablo Tepoot twierdzi że jego pokarm jest dobry dla Tanganiki nie oznacza że tak jest, panuje tam raczej przekonanie że sztuczne pokarmy są niezwykle skondensowane. Jak posiadałem ryby roślinożerne z Tangi karmiłem je glonami ze słoika który stał na parapecie i trzy razy w tygodniu płatkami spiruliny, i to im wystarczało. Mało tego powiem że rozmnażałem je z powodzeniem i miały super kolory. Moje zdanie jest takie : trudno będzie przekonać doświadczonych hodowców Tanganiki do używania tego pokarmu. Wiem że odpiszesz mi stan, że jest to firma z 30 letnim doświadczeniem, ale czy oni nie napisali że wcześniej używano do produkcji karmy 50% mąki ? a obecnie stosują składniki tylko świeże. Jak dla mnie to radykalna zmiana. :D

pozdrawiam

Opublikowano
ale czy oni nie napisali że wcześniej używano do produkcji karmy 50% mąki


Nigdzie tego nie widziałem. Na odwrót to oni zarzucają tanim pokarmom, że do ich produkcji używane są tanie wypełniacze. Pożyjemy zobaczymy na razie w mojej opinii pokarm ten świetnie się spisuje, a co dalej czas pokaże. Jak na razie w krajach skandynawskich jest to pokarm bardzo wysoko ceniony za rok się odezwę znowu w tym temacie i opiszę swoje spostrzeżenia.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Może to będzie głupie pytanie, ale ja się jednak wolę upewnić. Czy ten pokarm mogę podawać moim demasoni? Nie chcę aby był to jedyny pokarm, lecz chciałbym wprowadzić NLS'a do diety moich ryb. Mimo, że znalazłem napis, że pokarm jest dla wszystkich ryb (mięso, wszystko i roślinożernych) to wolę się upewnić.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.