Michał Opublikowano 19 Maja 2014 #1 Opublikowano 19 Maja 2014 Co myślicie o takim oświetleniu do akwa 180 l? Długość akwa 100 cm, głębokość 45 cm. OSWIETLENIE AKWARIUM LED 2 X 80 CM 5050 MALAWI (4245309974) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img19.allegroimg.pl/photos/400x300/42/45/30/99/4245309974@@AMEPARAM@@19@@AMEPARAM@@42/45/30/99@@AMEPARAM@@4245309974
Ireneusz71 Opublikowano 19 Maja 2014 #2 Opublikowano 19 Maja 2014 może być ale cena powala lepiej zrobić samemu
eljot Opublikowano 19 Maja 2014 #3 Opublikowano 19 Maja 2014 Jeśli chodzi o barwę to dla mnie stanowczo za niebiesko.
Michał Opublikowano 19 Maja 2014 Autor #4 Opublikowano 19 Maja 2014 heh no właśnie chciałbym żeby to wyglądało naturalnie.
deccorativo Opublikowano 19 Maja 2014 #5 Opublikowano 19 Maja 2014 heh no właśnie chciałbym żeby to wyglądało naturalnie. robię właśnie sam dla swojego 150 x 45 x 45h cóś nowego to ta sama głębokość tylko dłuższy jamnik 4x 10W Power LED RGB COB - oczywiście chinole po 16 zl/szt. chyba wyjdzie najtańsze oświetlenie LED które spokojnie przebije się do dna dając wybarwienie czerwonego i niebieskiego wszystko zdalnie sterowane z oświetleniem nocnym. bez jakichś powalających lumenów. zasilacz 12V 40W -ok 10 zzzzzzzł sterownik z IR44 - 17zzzzł no i diody - 64 zł kilka rezystorów, przewody i mnóstwo pomiarów by nie przesterować RGB COB. Wszystko policzone sprawdzone czekam tylko na rezystory. Nie opiszę do czasu gdy sam nie sprawdzę.
onestone Opublikowano 19 Maja 2014 #6 Opublikowano 19 Maja 2014 robię właśnie sam dla swojego 150 x 45 x 45h cóś nowego to ta sama głębokość tylko dłuższy jamnik 4x 10W Power LED RGB COB - oczywiście chinole po 16 zl/szt. chyba wyjdzie najtańsze oświetlenie LED które spokojnie przebije się do dna dając wybarwienie czerwonego i niebieskiego wszystko zdalnie sterowane z oświetleniem nocnym. bez jakichś powalających lumenów. zasilacz 12V 40W -ok 10 zzzzzzzł sterownik z IR44 - 17zzzzł no i diody - 64 zł kilka rezystorów, przewody i mnóstwo pomiarów by nie przesterować RGB COB. Wszystko policzone sprawdzone czekam tylko na rezystory. Nie opiszę do czasu gdy sam nie sprawdzę. Kce! Koniecznie schemacik wrzuć i jakieś foty. Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
Ireneusz71 Opublikowano 20 Maja 2014 #7 Opublikowano 20 Maja 2014 ale jak będziesz mieszał barwy? jak zrobisz to na jednym sterowniku będą zapalać się razem jak na czterech nie będziesz w stanie tak rozmieścić diód żeby objęły całe akwarium. Proponuje 4 rzędy po 6 diód power led 3W
Michał Opublikowano 20 Maja 2014 Autor #8 Opublikowano 20 Maja 2014 Matko z córką! w takie zabawy z rezystorami i innymi to się nie bawiłem. Myślałem też o belce oświetleniowej i rezygnacji z pokrywy. Choć wtedy w zimie jak w domu jest 20 stopni grzałka by się częściej włączała żeby zagrzać wodę. Dodatkowe oświetlenie akwarium LED 2 x 13,0W EXTRA (4242886812) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img10.allegroimg.pl/photos/400x300/42/42/88/68/4242886812@@AMEPARAM@@10@@AMEPARAM@@42/42/88/68@@AMEPARAM@@4242886812 Oświetlenie akwarium LED 27,4 W Intenso Diversa (4242886588) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img10.allegroimg.pl/photos/400x300/42/42/88/65/4242886588@@AMEPARAM@@10@@AMEPARAM@@42/42/88/65@@AMEPARAM@@4242886588
deccorativo Opublikowano 20 Maja 2014 #9 Opublikowano 20 Maja 2014 Kce! Koniecznie schemacik wrzuć i jakieś foty. Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka Przeca napisałem - jak zrobię sprawdzę i mnie zadowoli - to opublikuję. To będzie krok po kroku nawet dla laika do zrobienia jeśli tylko umie lutować. Będą wtedy foty i efekt w baniaczku z rybami. Zobacz Kamyk jeszcze nic nie podałem a już masz inną lepszą propozycję. Irku jestem elektronikiem i jakoś sobie poradziłem. Moim zdaniem 24 szt x 3W = 72W power LED RGB to duża przesada w 100cm. ale pewno to już u ciebie pracuje od dawna ( i się nie pali co chwila) więc wiesz co piszesz. Michał to trzeba albo mieć dużą kasę albo śmiało zacząć zabawę w majsterkowanie samemu. Na temat diod LED white 5050 jest tu pełno opinii więc poczytaj to będziesz wiedział że dają światło cyt " do d...py" na i te listwy w klasie IP54 więc pod pokrywę nigdy.!! Jak się boisz majsterkowania to już lepiej kup moduły Samsunga 5630 zimne - choś światła dają więcej i IP68 . Jest tu taki temat to poczytaj.
Ireneusz71 Opublikowano 20 Maja 2014 #10 Opublikowano 20 Maja 2014 deccorativo ja pisałem odnośnie twojego projektu, chyba nieuważnie przeczytałeś mój post
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się