Skocz do zawartości

Blok absorbera azotanów NO3 na Purolite A520E


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie, bo od 2-3 miesięcy zmagam się z ogromnym NO3, powyżej 100.

Wydałem już majątek na purigen i nic...

.



jeśli NO3 powyżej 100 mg/l to wiele gatunków pyszczaków już umiera np Cytrocara moorii , wszystkie są na krawędzi życia. Przyjmuje się że dawka 125 mg/l jest śmiertelna tylko rozłożona w czasie czyli nie wszystkie na raz a jedna po drugiej.

Załóż nowy twój temat wWoda lub Podstawy i zacznij od początku czyli dokładnego opisu baniaka filtracji obsady i wielkości ryb. Wymień jakie wkłady filtracyjne masz i co robi biologię.

Podaj tam pełne badania testami kropelkowymi wody w baniaku ale także koniecznie kranówy.

Podaj producenta testów

Musimy najpierw ustalić powód tak wysokich NO3.

ratunek na dziś.

Natychmiast kup uzdatniacz wody kranowej Kordon AmQuel Plus i zastosuj podwójną dawkę bezpośrednio do akwarium w nurt wody.

W tym temacie nie znajdziesz rozwiązania swojego problemu.

Jeśli masz wątpliwości lub pytania pisz na pw

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Możesz dokładnie opisac czego uzyles, jakie wymiary itd. bo też bym taki sobie zrobił :-)


Jak widać na zdjęciach użyłem rury kanalizacyjnej.

Średnica fi50, do tego dwa korki i ta biała część (na etykiecie było napisane, że to redukcja, ale ona wg mnie nic nie redukuje), która umożliwiła mi zakorkowanie bloku z drugiej strony.

Rury kanalizacyjne mają standardowo z jednej strony tzw. "kielich" z miejscem na uszczelkę, z drugiej nie ma specjalnego zakończenia, stąd takie rozwiązanie.

Szara część rury ma 28 cm + biały kawałek.

Z jednej strony w środek zaślepki wkleiłem klejem do pcv taki łącznik (został mi z wyposażenia jakiegoś filtra), żeby móc swobodnie zakładać i zdejmować wężyk (nie chciałem go wklejać na stałe). Z drugiej strony wkleiłem (na stałe) pompkę z takiego filterka:


Bardzo cicha, oszczędna i b. tania (kosztowała chyba 11zł)

Po obu stronach wewnątrz zaślepek włożyłem watę.

Przepływ reguluję tym:


W aptece kosztuje 1,30zł.


Cały blok ma pojemność ok. 0,6l.

To chyba wszystko. Jak będziesz miał jakieś pytania do dawaj:)


EDIT:

Aha, jeszcze jedno.

W pompie zakleiłem drobną siatką jej wlot, żeby nie pompowała za dużo syfu do środka.

Widać to na zdjęciu.

post-15202-14695724704401_thumb.jpg

post-15202-14695724705503_thumb.jpeg

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.