Skocz do zawartości

Blok absorbera azotanów NO3 na Purolite A520E


Rekomendowane odpowiedzi

Projekt ciągle w fazie projektu bo został najpierw zmieniony pod morski nie wiem jak nazwać- odpieniaczo-reaktorNGBC.

W słodkiej wodzie zmienił się charakter pracy Purolite z adsorbcji azotanów NO3 na tylko klarowanie wody.

Ale znam prostsze metody klarowania - woreczek węgla aktywowanego i po sprawie.

Ale przyszli remontowcy domu i zajeli mój warsztacik więc temat stoi a w zasadzie leży.:sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze zależy jakie mamy pH w zbiorniku.


Czy możesz coś więcej napisać tak dla mojej ale i innych kolegów wiedzy jaki jest wpływ pH na węgiel aktywowany. Tak rzadko go używamy w normalnej hodowli - jakie masz w tym doświadczenia.

Czy przy naszych pH 7,6-8,5 to jest dobra droga do klarowania wody? a może jeszcze coś robi?


A jeśli byś był na tyle uprzejmy i porównał test JBLa PO4 do Hanki dla 0,2 i 0,1 mg/l -byłbym bardzo wdzięczny. Bardzo nam brakuje takich danych.

Nawet utworzyłem takie pojęcie

"poprawka aarseta":D

serdecznie z góry dziękuję i pozdrawiam - mistrzu.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz coś więcej napisać tak dla mojej ale i innych kolegów wiedzy jaki jest wpływ pH na węgiel aktywowany. Tak rzadko go używamy w normalnej hodowli - jakie masz w tym doświadczenia.

Czy przy naszych pH 7,6-8,5 to jest dobra droga do klarowania wody? a może jeszcze coś robi?


A jeśli byś był na tyle uprzejmy i porównał test JBLa PO4 do Hanki dla 0,2 i 0,1 mg/l -byłbym bardzo wdzięczny. Bardzo nam brakuje takich danych.


Toż to żadna tajemnica, w miarę wzrostu pH maleją właściwości adsorbcyjne węgla. Przy pH> 8,5 praktycznie przestaje działać, przynajmniej tak było u mnie. Jedynie węgiel firmy Rowa i cococarbon Grotech'a jako tako dawały radę a przetestowałem wielu producentów;)


Z testami na PO4 niestety będzie gorzej. Raz to nie mam próbek wzorcowych PO4=0,1ppm oraz PO4=0,2ppm, dwa to niestety wszystkie moje testy kropelkowe wykrywające ten parametr dawno się przeterminowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, bo od 2-3 miesięcy zmagam się z ogromnym NO3, powyżej 100.

Wydałem już majątek na purigen i nic...

Obawy są, bo u mnie kiepsko ze zdolnościami manualnymi :P

Ale muszę coś zrobić, bo szkoda rybek :(

Przeczytałem cały wątek od dechy od dechy i albo w trakcie spadła mi koncentracja, albo po prostu nie ma tego czego szukam.

Zresztą mam wrażenie, że wszyscy tu posiadają filtry narurowe :P

Wersje z włożeniem do akwarium (nie mam jak schować) i pod pokrywę (otwarte akwarium) odpadają.

Blok zbuduje podobnie jak użytkownik @solar, bo chyba najprostszy projekt i obrazki jeszcze zostały, bo niestety większość już ma nieaktualne linki.

Chciałbym podłączyć go do filtra kubełkowego, ale bez zasilania zewnętrznego, czy tak się da i czy gdzieś jest ten sposób opisany?

Ewentualnie dać pompkę zewnętrzną dla pomocy (bo ktoś wspomniał o zwolnieniu pracy kubła), ale czy tak można i czy się da (pompkę kupiłbym tylko dla regeneracji złoża).

Byłbym wdzięczny albo za powtórny opis, albo za numer wątku w którym takie podłączenie jest opisane, bo nie wiem czy drugi raz przez to przebrnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.