Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Podstawową filtracją jest u mnie narurowiec+falownik jebao Rw-15. Z falownika chce zrezygnować, a w jego miejsce wstawić DCT-6000 w kasecie wypełnionej tylko gąbkami w celu pomocy filtracji mechanicznej. W związku z tym mam prośbę do znawców tematu o pomoc w zaprojektowaniu "pudła". Co byście polecili ?

Osobiście coś zmieniam jak jestem nie zadowolony z tego co mam.

Z czego jesteś niezadowolony bo filtracja narurowa+falownik to doskonały układ - co ci nie pasuje? bo nie wiem czego się spodziewasz po widocznym pudle z gąbkami w baniaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego jesteś niezadowolony bo filtracja narurowa+falownik to doskonały układ - co ci nie pasuje?

Po przeniesieniu falownika na bok niezadowolony jestem z drgań, które dają wrażenie buczenia i denerwują małżonkę. To jest drugorzędna sprawa, podstawą będzie usprawnienie filtracji mechanicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeniesieniu falownika na bok niezadowolony jestem z drgań, które dają wrażenie buczenia i denerwują małżonkę. To jest drugorzędna sprawa, podstawą będzie usprawnienie filtracji mechanicznej.


Buczenie które denerwuje małżowinkę to moim zdaniem podstawowa sprawa i mimo że piszesz inaczej to działasz by nie denerwować drugiej połowy.

Może zacznij od wyciszenia drgań tego bydlaka RW15 - nigdy nie miałem ale na pewno koledzy mają więc może podpowiedzą co zrobić. Ja tam widzę podłożoną gąbkę pod pompą, przesunięcie w inne miejsce na szybie.

Nie wiem co masz na myśli tym usprawnieniem filtracji mechanicznej ale jeśli myślisz że pudło z gąbkami zastąpi ich płukanie w celu usunięcia g. z wody lub usunie ci to brązowy herbatkowy kolor wody lub mętność z powodu biopolimerów lub słabej biologii to jesteś w błędzie.

Jedyne co poza następnym poważnym wydatkiem finansowym i zdublowaniem narurowca zyskasz to jednak mniejszą cyrkulację wody i nic nie lepszą filtrację mechaniczną ale to moje zdanie i masz pełne prawo się z tym nie zgodzić i zrobić po swojemu.:D

Jednak co wymyśliłeś to nie jest filtr kasetowy bo to jednak jest kompletna filtracja biologiczno-mechaniczna łącznie z usuwaniem NO3 a nawet PO4 więc walimy obaj OT:D i ja się wyłączam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznij od wyciszenia drgań tego bydlaka RW15 - nigdy nie miałem ale na pewno koledzy mają więc może podpowiedzą co zrobić. Ja tam widzę podłożoną gąbkę pod pompą, przesunięcie w inne miejsce na szybie.

próbowałem wielokrotnie, gąbki nic nie dają, jeżeli falownik jest na boku musiałby być na szybie tylnej i to obok boku widocznego...


Nie wiem co masz na myśli tym usprawnieniem filtracji mechanicznej ale jeśli myślisz że pudło z gąbkami zastąpi ich płukanie w celu usunięcia g. z wody lub usunie ci to brązowy herbatkowy kolor wody lub mętność z powodu biopolimerów lub słabej biologii to jesteś w błędzie.

proszę Cię, czy ja gdzieś coś takiego napisałem, że mam z tym problem ? a wg. Ciebie drobinki, które są mega widoczne w świetle ledowym nie zostaną usunięte przez "pseudo" kaseciaka ? Odpowiem Ci usuną, gąbka w moim kotniku o grubości 15cm robi to idealnie !


Jedyne co poza następnym poważnym wydatkiem finansowym i zdublowaniem narurowca zyskasz to jednak mniejszą cyrkulację wody i nic nie lepszą filtrację mechaniczną ale to moje zdanie i masz pełne prawo się z tym nie zgodzić i zrobić po swojemu.

Wydatki finansowe do rozliczenia pozostaw mojej żonie :D Pompa, która pcha 6000l/h nie zastąpi falownika chodzącego na 1 lub 2 biegu ? O filtracji mechanicznej już napisałem.


Jednak co wymyśliłeś to nie jest filtr kasetowy bo to jednak jest kompletna filtracja biologiczno-mechaniczna łącznie z usuwaniem NO3 a nawet PO4 więc walimy obaj OT i ja się wyłączam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wg. mnie jest bardzo, pompa zamknięta w pudle tylko z dwoma gąbkami, łącznie ze złożem biologicznym, które będzie na tych grubych gąbkach, a którego nie potrzebuję. Purolitie i atrament robi swoje.



:D :D przekonałeś mnie więc rób jak uważasz:D chyba wyjdzie taki kaseciako-narurowiec:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do karmienia wyłączam sobie pompę,ale wtedy z kaseciaka wylewa mi się cały syf na taflę wody,w czym tkwi błąd ? Za duże wycięcie ? Mam wcięcie około 2cm na wysokość i 1cm szerokości przy załączonej pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie śledziłem wszystkich Twoich poczynań z kaseciakiem, jak masz wylot obecnie z pompy ? bo najskuteczniej jednak przecinać taflę wylatującą wodą, choć nie każdy lubi odgłos strumyka w domu :) Podpatrzyłem to u Stana na filmiku z cyrkulacją, wypróbowałem i woda czyściutka na górze jak bym dopiero co nalał.

Wcześniej pisałeś o pianie w komorze pompy, ewidentnie coś jest na rzeczy u Ciebie. Tylko co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film Stana widziałem.Na razie wyłączyłem pompę cyrkulacyjną,ale pompę w kaseciaku ustawiłem na max 4000 i mam wyrzutnię rakietową z rurki,Stanowi z tych rurek raczej ciurka więc tak nie ustawię.Piana wychodzi pewnie jeszcze z brudów z piasku.Wylot z pompy mam na rurce 19mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.