Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Czy masz na myśli coś takiego?:


FALOWNIK JVP-102B NA MAGNES !! PROMOCJA !! (5670961863) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.


W sumie to jestem na etapie planowania drugiego kaseciaka i mógłbym zrobić go tak żeby zmieścić taki falownik...

A ten Resun to ten?: http://erybka.pl/product-pol-2896-Resun-Waver-4000.html


No to teraz mi powiedz, które rozwiązanie lepsze:

1. dwa Hydorki Piko ustawione tak, żeby się nie stykały

2. falownik JVP

3. falownik Resun


I jeszcze jedno: czy można zdemontować z tych falowników tę oś do przyssawki?



Tak dokładnie to myślałem o tej cenie i tej aukcji:D :D


JVP-102 5000L/H 12W gwarancja 24 miesiące falownik (5079054859) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img04.allegroimg.pl/photos/400x300/50/79/05/48/5079054859@@AMEPARAM@@04@@AMEPARAM@@50/79/05/48@@AMEPARAM@@5079054859



bo raczej trzeba w wymiarze długości komory pompy uwzględnić długość falownika wraz z uchwytem a nawet tak spasować by strumień wypychanej wody nie wypchnął falownika z dziury Seby:D już pisałem że akcja rodzi reakcję:D ale i tak komora pompy z racji złóż tam umieszczanych nie powinna być krótka - trzeba tam upchnąć ceramikę i polimer więc dobrze jak na falowniku jest podparcie tą przyssawką ale jej nie przysysamy tylko jest jako elastyczny tłumiący drgania bufor.


Niestety Resun to już historia i jest niedostępny:( więc pozostały ci dwie opcje. albo dopiszą koledzy sto innych falowników bo i te bez okrągłego kołnierza da się zastosować w większości.


Krzysiu nie potrafię ocenić które rozwiązanie jest najlepsze - wszystkie są skuteczne i w zależności od twoich a nie moich preferencji je sami sobie wybieramy.

Tym górujemy nad kubłami - dowolnością własnych preferencji filtracji.

Dla mnie w tym kotniku 54l ważne było :

- niska moc całej kompletnej filtracji mech/bio/NO3/PO4/klarowanie wody - wyszło 2,5W:D

- cichość pracy oceniam podobnie jak Hydorek 250

- niewidoczność kasety mimo tak maleńkiego baniaka - w moim przekonaniu spełniłem

- pełnej dostępności dna dla ryb - też widać na fotce

- sprawdzenie koncepcji dziury Seby - wyszło bardzo OK :D :D


ja wszystko spełniłem.:D a ty możesz mieć inne preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kaseciak narożny ze skimerem:

wkłady 1 litr ceramiki, 1 litr matrix , 1 litr TMBT , 2 gąbki 5 cm x 5 cm x 22cm , na wierzchu wata węglowa , skimer gąbka + wata ... grzałka , pompa Jebaoo 4000 DCT


kaseciak - YouTube

  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Po nieudanym starćie TMBT w kubełku i kombinaciach ze złożem zraszanym doszłem do wniosku że zrobię kaseciaka.

Myślałem też nad narurowcem, ale nie mam miejsca w szafce.

Czytając cały temat można się pogubić jaką wersie zrobić.

Akwarium to standardowa 300l 120x50x50

Pompa Aquael Turbo 2000

Zależy mi na tym żeby weszło 1,5L TMBT, 1L Matrixa oraz 0,5L BioCeraMax a także grzałka długość 34cm.

Zastanawiałem się nad kaseciakiem narożnym coś na wzór tego:

http://forum.klub-malawi.pl/budowa-naroznego-filtra-kasetowego-krok-kroku-t26531.html

Proszę doradżce co z tym fantem zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, pogubić się można. ;)

Możesz zrobić narożny albo popatrz na film z posta 766. Do twojego akwarium wystarczy taki pojedyńczy. Od początku użytkuję taką wersję i powiem ci, że faktycznie najprostsze w budowie kaseciaki są najlepsze. Jak coś, wal na pw, służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na te wszystkie wariacje kaseciaka i zastanawiam się gdzie optymalnie było by go zamocować.

Dam może aktualną fotkę mojego baniaka, sorry za jakość, robiona na szybko :)

719135af50696437.jpg

Mocując na tylnej szybie trzeba by było rujnować całą aranżację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gdzie aktualnie można kupić czarne spienione pcv ? Tutaj wychodzi mnie z przesyłką 100zł,mają minimum zakupu 50zł netto i przesyłkę 30zł netto.


http://www.emplast.com.pl/



PPHU Alu - Plex

ul. Sosnowa 5

44-203 Rybnik

32 423 07 33

biuro@alu-plex.pl


Widzę że jesteś z okolic także tam spokojnie kupisz spienione pcv różnych grubości i kolorów.Na miejscu docinają na wymiar.Najlepiej skontaktuj się tel. i przyjedziesz po docięty kawałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie aktualnie można kupić czarne spienione pcv ? Tutaj wychodzi mnie z przesyłką 100zł,mają minimum zakupu 50zł netto i przesyłkę 30zł netto.


http://www.emplast.com.pl/



Ja wczoraj odebrałem telefonicznie zamówione w Alu-Plex w Rybniku na wymiar przycięte formaty z 3 mm czarnego PCV (nawet 0.5 mm paseczki) koszt wszystkiego co potrzeba na kaseciak 45 zł. odbiór osobisty. Kaseciak już się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.