Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Pleziorro napisał:

Postaw pompę bezpośrednio na złożu. Czyli u Ciebie bezpośrednio na podłodze kaseciaka jest wsypane TMBT, potem na to 5cm gąbka 45PPI a na tym stoi pompa ?

Dokładnie

12 minut temu, Pleziorro napisał:

Czyli złoża biologicznego jako takiego nie posiadasz w akwarium ?

Poza kasetą mam filtr zew. ze złożem biologicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiadomo dlaczego zapychasz kaseciaka :)

Już pomijając kwestię podwójnej filtracji, co nie ma najmniejszego sensu :) bo wystarczy włożyć litr lawy ale nie bezpośrednio na dnie, tylko wklej podeścik 4-5cm potem lawa a na niej tmbt.

Usuń gąbkę z nad złoża, zabezpiecz pompę koszykiem, nie wiem gdzie to wyczytałeś, ale chyba jakieś początkowe wpisy, najlepiej się sprawdza pompa bezpośrednio na złożu.

Ilość otworów zasysu 8x 60x5mm, co najmniej o 3 za dużo - sugerował bym zakleić zbędne, będzie lepiej zbierać syf.

Jak wprowadzisz zmiany to napisz czy nadal masz problem ze spadkiem poziomu w komorze złoża :)

Ty to Atmanem 306 napędzasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra silna pompa, która daje przepływ zbliżony do deklarowanego czyli 2000l/h

Skutecznie wywala wodę z komory u Ciebie, stąd taki spadek poziomu. Myślę, że w wolnej chwili zbuduj sobie kolejnego kaseciaka dla sportu, daj komorę gąbki 5cm, śmieciową 0,5 - 0,7cm zaplanuj też dodatkowe 2cm dla grzałeczki i schowaj wszystkie media w komorze pompy. A kubeł zewnętrzny sprzedaj i zapomnij :). 

Możesz pokombinować z wersjami narożnymi, możesz spróbować ukryć pudło przyklejając do niego płaski łupek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pleziorro napisał:

Skutecznie wywala wodę z komory u Ciebie, stąd taki spadek poziomu. Myślę, że w wolnej chwili zbuduj sobie kolejnego kaseciaka dla sportu, daj komorę gąbki 5cm, śmieciową 0,5 - 0,7cm zaplanuj też dodatkowe 2cm dla grzałeczki i schowaj wszystkie media w komorze pompy. A kubeł zewnętrzny sprzedaj i zapomnij :). 

Tak naprawdę to ja w akwarium mam jakieś 40 kg lawy.Więc spokojnie biologa mógłbym już wyrzucić,ale co ma na strychu kurzem zarastać,mało prądu bierze to niech sobie działa,aż się zepsuje.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grzegorz77 napisał:

Jak pisałem wcześniej ma problem w kaseciaku z szybko zapychająca się gąbką.Na początku wina była po mojej stronie bo zbyt nisko był zasys i zasysało piasek,po podniesieniu kasety problem z piaskiem zniknął,ale niestety od samego brudu gąbkę muszę czyścić co 4 dni.

komora na gąbkę 3,5 cm ( gąbka w wzdłuż przycięta) .

jestem chory i mało przytomny ale pstryknij ten fragment kaseciaka z wytłuszczenia i pokaż nam.

Pisałem że pod pompę można dać gąbkę grubości 1 cm ppi10 jak się ma AqC2000 który ma wlot nie osłonięty a te 5cm i ppi45 to robi dużą różnicę.

Jak piszą koledzy - sklej nowego dla sportu bez tych błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grzegorz77 napisał:

Złoże TMBT raczej nie powoduje takich oporów.

to złoże wypuszcza dużo farfocli. Producent zaleca płukać raz w miesiącu i potem wsypać je w odwrotnej kolejności. Ja tak robię i widzę ile syfu wypłukuję co miesiąc. Jak keidyś 2 miesiące nie płukałem, to mi się zwyczajnie włóknina pod złożem zapchała. Przypominam, że mam to złoże zraszane - rura PCV, woda leci od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wojtekr napisał:

to złoże wypuszcza dużo farfocli. Producent zaleca płukać raz w miesiącu i potem wsypać je w odwrotnej kolejności. Ja tak robię i widzę ile syfu wypłukuję co miesiąc. Jak keidyś 2 miesiące nie płukałem, to mi się zwyczajnie włóknina pod złożem zapchała. Przypominam, że mam to złoże zraszane - rura PCV, woda leci od góry.

Potwierdzam słowa kolegi, u mnie też złoże zostawiało dużo pyłu/glutów, więc trzeba było płukać co jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 12.09.2016 o 10:09, Pleziorro napisał:

1. Zasys pompy powinien być na dole, możliwie najdalej od prześwitu pomiędzy komorami absorbera i biologi - aby wymusić jak największy przepływ wody przez złoże.

3. Wszystko zależy od cyrkulacji, najlepiej dotnij ten otwór jeden - 1cm szerokości ale jak już będziesz pewien że cyrkulacja nagania film bakteryjny pod kaseciaka, bo u mnie w żadnym z baniaków tak się nie dzieje, więc zamiast skimmera po prostu przecinam taflę wypływem wody.

5. Tak, to niezbyt dokładny projekt, jeśli chcesz to uszczknę rąbka tajemnicy... planujemy z Heniem zrobić poradnik z 3 rodzajami kaseciaków. Jestem w fazie rysowania w 3D modeli. Myślę, że mogę Ci zaproponować ten szkic dna, wielkość komory jest pod pompę DCT4000, więc musisz sobie zwymiarować pod siebie. Reszta wymiarów jest z uwzględnieniem grubości PCV, czyli tak jak się to powinno projektować.
 

Ad 1. Zasys powinien być na samym dole ? Czyli pompa na samej górze i rurki do zasysu do samego dołu ?

Ad 3. Te otwory mają być w komorze z gąbką ?

Ad 5. Kiedy można się spodziewać poradnika ? Jaka minimalna szerokość komory z biologią i Aqc2000 ma sens przy zbiorniku 240l ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wszystko po wyjęciu gąbki z komory pompy działa dobrze,poziom w komorze pompy nie spada drastycznie.Co do prośby Henryka żebym zrobił zdjęcie.Jak podładuje mój aparat fotograficzny to zrobię.Przy czym zaznaczam że ścianka za gąbką jest wysuwana,co pozwala mi na delikatne wyciągniecie i swobodne wsadzenie gąbki do kaseciaka,a następnie wsuwam ściankę za komorą delikatnie dociskając gąbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.