Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

ten p.4 to się nazywa miękki start pompy - rusza powoli stopniowo zwiększając obroty bez nagłego stuknięcia wirnikiem i uderzenia wody wylatującej więc ryb nie stresuje, ale jak poczują cyrkulację i ruch wody to oczywiście - radocha i podniecenie a to nie jest stres.

dodam dwa kolejne punkty

- pompa się sama wyłącza przy braku wody

- pompa się sama wyłącza jak coś wpadnie i zablokuje wirnik .

Natomiast jak najbardziej zgadzam się z Darkiem że kaseciak pozwala na ogromną energooszczędność z tej racji że filtrację robi grawitacja zupełnie za darmo.

pompa służy tylko do swobodnego a więc z najmniejszymi oporami przelewania wody z naczynia A do naczynia B.

Niestety nie mam pomp DCT ale mam coś firmy Jebao.

Cała moja filtracja w akwarium czyli mech/biolog/cyrkulacja/usuwanie NO3/klarowanie wody - chodzi na  realnych mocach mierzonych watomierzem

2x Hydor Pico 1200 7W  - w realu 2x 5,7W

Jebao WP25 na 1 biegu - 8,2 W

HJ414 na bloku Purolite - 2,7W

Sumarycznie - 22,3W mierzone watomierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCT 4000 w stosunku do At 306 ma jedną jak dla mnie po za ceną wadę,a mianowicie gabaryty.Ma w swoim akwarium kasetę(nie dawno zrobiłem) w minimalnej wersji,bez żadnej komory na Purolite,a i tak moim zdaniem to jest spore pudło w akwarium.Oczywiście można to maskować w rożny sposób,ale objętości przez to nie zmniejszymy:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem sobie kasetę i wynikł pewien problem.A mianowicie taki że mam drobny piasek i gąbka mi się zapycha a przez to spada ilość wody w komorze pompy bardzo drastycznie już po kilku dniach.Jakieś rady?Za bardzo nie chce mi się wymieniać całego piachu w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne znaczenie ma to takie, że jak dasz na nóżkach to stworzysz rodzaj groty gdzie na pewno jakiś pyszczak się zadomowi, jeśli postawisz podstawą na dnie to zasys będzie siorbał piasek, więc nie na dnie tylko raczej na płaskim kamieniu, mam tak w 280l. nieduży płaski kamień który ładnie dopasowałem do rogu akwarium, na nim kaseciak i mała grotka się stworzyła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, ale ale to i roboty więcej a potem przy wyjmowaniu kasety piach Ci podejdzie pod dno i będzie wyżej, a kamień to kamień. I tak jak piszę jak dasz kamień mniejszy od kasety to spełni swoją rolę i dodatkowo powstanie mała grota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wykorzystać jeden z projektów zamieszonych i na tym forum i poddać go lekkiej modyfikacji. Filtr będzie funkcjonował w zbiorniku 121x41x55.

Mam już pompę AqC2000 i chciałbym ją wykorzystać.Na poniższym rysunku kaseciak ma długość 22 cm. Dobrze byłoby gdyby była możliwość skrócenia tej długości do 20,5 cm.

W związku z powyższym mam jeszcze kilka pytań:

1. Jak powinna być ułożona pompa AqC2000 ? Powinna stać w pionie z zasysem w dół ?

2. Do czego służy wąska przestrzeć pomiędzy gąbkami a ścianą filtra ?

3. W którym miejscu najlpeij wyciąc otwory w celu dodania funkcji skimmera ?

4. Czy gąbki ppi45 kupujecie pod wymiar czy docinanie ?

5. Czy wymiary na poniższym rysunku to są wymiary wewnętrzne komór (nie uwzględniające grubości pcv 3mm) ?

864ec3e74e7ccc17med.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.