Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Gąbka oczywiście PPI45,jest cały czas włożona a jej wymiar dokładnie jak miejsce na nią,jak pisałem leciutko na sucho się wkładała.Przyciąłem dwa ząbki wzdłuż i jest już lepiej,ale na sam koniec i tak trzeba ją wgniatać by doszła do dna.Jakoś sobie poradzę z nią,ale może jest problem bo ma 50cm wysokości ?

-- dołączony post:

Mam problem z filmem na powierzchni,w komorze pompy jest nacięcie na grubość brzeszczotu,czyli około 3mm i głębokość 1,5cm poniżej lustra wody.Woda zlatuje na dół,ale jednak filmu nie likwiduje.Co trzeba by poprawić ?


Zrobiłem jeszcze dziś automatyczną podmianę,pompkę pico włożyłem do pierwszej komory i wąż do kanalizacji,ale zapomniałem,że po wyłączeniu pompy woda i tak poleci grawitacyjnie,co się oczywiście stało.Wąż mam gruby jak wyjście z pompki i chyba tu jest błąd,zredukowanie coś pomoże ?

-- dołączony post:

Nic z tego,dałem wężyk od RO i nadal leci po wyłączeniu wody,jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda zlatuje na dół,ale jednak filmu nie likwiduje.Co trzeba by poprawić ?


Nic z tego,dałem wężyk od RO i nadal leci po wyłączeniu wody,jakieś pomysły ?


:D :D

ZAWÓR ZWROTNY PALIWA 10MM ALUMINIOWY WYSOKA JAKOŚĆ (5420201940) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img01.allegroimg.pl/photos/400x300/54/20/20/19/5420201940@@AMEPARAM@@01@@AMEPARAM@@54/20/20/19@@AMEPARAM@@5420201940



ZAWÓR ZWROTNY PALIWA 8MM PLASTIKOWY WYSOKA JAKOŚĆ (5159926388) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img01.allegroimg.pl/photos/400x300/51/59/92/63/5159926388@@AMEPARAM@@01@@AMEPARAM@@51/59/92/63@@AMEPARAM@@5159926388




Na skimmer albo poszerz nacięcie o kolejne milimetry aż do skutku albo zrób drugie nacięcie zaraz obok. czyli dwa ząbki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam problem z filmem na powierzchni,w komorze pompy jest nacięcie na grubość brzeszczotu,czyli około 3mm i głębokość 1,5cm poniżej lustra wody.Woda zlatuje na dół,ale jednak filmu nie likwiduje.Co trzeba by poprawić ?



U mnie skimer także nie radził sobie z filmem bakteryjnym, dopiero po obejrzeniu Filmu Stana o cyrkulacji, dokonałem zmiany wylotu z pompy, duże ciśnienie wpompowywane pod taflę zamieniłem na długą rurkę pcv, w niej wywierciłem ~50 otworów i pozostawiłem przelot do końca. Efektem tego jest zmniejszenie ciśnienia wyrzucanej wody, a mam czym wyrzucać bo pompa 4000l/h. Dzięki temu nie mam pralki w zbiorniku, w końcu ustawiłem cyrkulację, a wylot rurki jest mniej więcej w połowie lustra wody, przez co nie "ciurka" a pięknie zbija film bakteryjny, tak jak u Stana na filmiku było powiedziane, "pojęcie film bakteryjny u mnie nie istnieje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skimer także nie radził sobie z filmem bakteryjnym, dopiero po obejrzeniu Filmu Stana o cyrkulacji, dokonałem zmiany wylotu z pompy, duże ciśnienie wpompowywane pod taflę zamieniłem na długą rurkę pcv, w niej wywierciłem ~50 otworów i pozostawiłem przelot do końca. Efektem tego jest zmniejszenie ciśnienia wyrzucanej wody, a mam czym wyrzucać bo pompa 4000l/h. Dzięki temu nie mam pralki w zbiorniku, w końcu ustawiłem cyrkulację, a wylot rurki jest mniej więcej w połowie lustra wody, przez co nie "ciurka" a pięknie zbija film bakteryjny, tak jak u Stana na filmiku było powiedziane, "pojęcie film bakteryjny u mnie nie istnieje".

Możesz zrobić jakąś fotkę poglądową.


Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszerzyłem wlot do skimera,niechcący do prawie 1cm i film się stracił.

Co do zaworka zwrotnego to nie pomogło,woda leci nadal.Chyba jedynym wyjściem będzie zamontowanie rurki kanalizacyjnej powyżej lustra wody i do niej włożyć węża z pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić jakąś fotkę poglądową.


Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka



Jak by nie zadziałało wklejanie od danego momentu filmu to przewiń do 1:32, pokazuję tu działanie deszczownicy według mojego pomysłu.

Deszczownica


Dodam jeszcze że woda jest super napowietrzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie zadziałało wklejanie od danego momentu filmu to przewiń do 1:32, pokazuję tu działanie deszczownicy według mojego pomysłu.


Dodam jeszcze że woda jest super napowietrzona.


Wielkie dzięki, szukam jak najcichszego rozwiązania - akwarium stoi na wyciągnięcie ręki od poduszki na której śpię, muszę pozostać przy zanurzonym wylocie z kasety


Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Naszła mnie taka myśl, i chciałem usłyszeć jakie jest wasze zdanie na ten temat.

A mianowicie. Co powiecie gdyby filtr kasetowy pomalować farbą akrylową taką jak się używa do malowania obrazów. Powertowałem troche po necie, i - jest to farba nie toksyczna i nie szkodliwa (tylko czy i dla ryb także?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.