Skocz do zawartości

wady i zalety filtracji narurowej


grzegorz77

Rekomendowane odpowiedzi

To pompa z najwyższej półki czyli możesz porównywać do kubłów z najwyższej półki


Po pierwsze kubeł to nie tylko pompa,tak jak i narurowiec to nie tylko pompa.Po drugie ile razy mam powtarzać że nie jestem przeciwnikiem narurowca a wręcz zwolennikiem jeżeli chodzi o duże zbiorniki.Ten kubeł który podałeś jest do 700l, to oczywiste że narurowiec pod prawie każdym względem bije go na głowę jeżeli chodzi o taki litraż.Czy tak trudno jest przyznać że zwykła pompa za około 100zł pobiera ponad 30W na pierwszym biegu przy przepływie około 500l/h,i że nie jest to rewelacyjny stosunek poboru prądu do przepływu?Czy to aż tak was będzie boleć?Czy mój kubełek który podałem i ma podobny przepływ,jest z górnej półki?Nie sądzie.Pompę zakupiłem do niego z multikani dlatego ma mocniejszy przepływ.JESZCZE RAZ CHCE WYRAŹNIE POWIEDZIEĆ ŻE NARUROWIEC JEST SUPER SPRAWą DO DUŻYCH ZBIORNIKÓW,NATOMIAST DO ZBIORNIKÓW OD 200L W DÓŁ,ZASTANOWIŁBYM SIĘ NAD OPŁACALNOŚCIĄ TEJ KONSTRUKCJI.Przepraszam że krzyknąłem ale troszku się uniosłem:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Czy tak trudno jest przyznać że zwykła pompa za około 100zł pobiera ponad 30W na pierwszym biegu przy przepływie około 500l/h


Heh, a kto tu jszcze używa takich prądożernych cudactw minionej epoki ;-). Grundfos alfa2 pobiera na pierwszym biegu 7W na drugim 14W i na trzecim 22W.

Na allegro za taką pompę zapłacisz około 340zł za nowszą alfe zapłacisz 400zeta.


GRUNDFOS POMPA OBIEGOWA ALPHA2 L 25-40 180 WTYCZKA (4185146761) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img17.allegroimg.pl/photos/400x300/41/85/14/67/4185146761@@AMEPARAM@@17@@AMEPARAM@@41/85/14/67@@AMEPARAM@@4185146761



GRUNDFOS ALPHA2 POMPA OBIEGOWA 25-40 AutoAdapt !!! (4185148671) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img17.allegroimg.pl/photos/400x300/41/85/14/86/4185148671@@AMEPARAM@@17@@AMEPARAM@@41/85/14/86@@AMEPARAM@@4185148671




Wracając do tematu do jakiego akwarium narurowca to sie powtórzę po raz enty. Jak najbardziej do akwarium 160l czy 200l targałbym narurowca. Mam teraz akwarium 200l, a w nim JBL1501 więc jest to nie mały kubeł i powiem Ci Grzesiu, że nawet nie leżał koło mocy pompy Co 25-40. Po prostu ktoś kto zamontuje małego prostego narurowca do 200l akwarium ma kryształ wodę i nie musi pchać do środka tych turbo-gąbek. I za jednym razem przy 22W masz super filtracje w akwarium. Zero wkładani łapek do samego zbiornika jak i bebrania się w kuble. Jedynie raz na tydzień czy dwa wymienisz wkłady szybko i bezboleśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, a kto tu jszcze używa takich prądożernych cudactw minionej epoki . Grundfos alfa2 pobiera na pierwszym biegu 7W na drugim 14W i na trzecim 22W.

No chyba jednak sporo osób,skoro wcześniej piszą że pompę można kupić za grosze.No rozumiem ze dla Ciebie ponad 600zł to grosze,dla mnie jednak nie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem o co kaman !

Pompa 330zł

korpusy 80 zł

rurki jakieś 100zł

zawory około 80zł

koszt - 590zł

Za całą porządna filtrację mechaniczno-biologiczną ! Przy poborze 22W na 3 biegu , a w takim akwarium jak 200l śmiało można pyknąć to na 14W.

W innym wypadku masz kubeł za jakieś 400zeta(jbl1501) puls turbogąbka jakieś 100zeta i to wsio przy poborze prąd lekko licząc jakieś 45-55W. Nie wspominajac o super wyglądzie turbo gąbki w akwarium jak i jej czyszczeniu ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim 200l filtr jbl e901 używany kupiony za 100 zł,minikani nowy cena 150 zł,falownik jvp-101 cena 45 zł.Jbl pobiera 11W,minikani 8W,falownik 5W.Cena za wszystko 295 zł,śmiga jak marzenie.Jak łatwo obliczyć zużycie prądu tych urządzeń to w sumie 24W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się jako użytkownik filtracji narurowej w akwa 160L. Mojego narurowca napędza pompa OMNI 25-40, rurki w systemie PEX, korpus przed pompą, kubeł na bajpasie za pompą, cyrkujację wspomaga JVP 101 tylko dzień. Jeśli chodzi o sprawność i wydajność filtracji to układ ten bije na głowę wcześniejsze jakie posiadałem (tylko kubeł tetra EX700, kubeł + cylkulator Aquael'a). Montaż rurek w systemie PEX banalnie prosty.

Koszt:

- pompa - 100zł

- kształtki + rurki - 150 zł

- korpus - 40 zł

Fakt że pompa OMNI jest prądożerna II bieg 46W + 6W cylkulator. Ale wcześniejszy układ kubeł+cylkulator aquael = 40W, więc nie taka straszna różnica a skuteczność filtracji dużo lepsza. Do tego dodam, że skończyło się latanie z wiadrami przy podmianie wody. Fakt przy akwa 160L podmiana tych 30-40L to nic strasznego, ale przecież trzeba sobie życie ułatwiać:).

Podsumowując narurowiec z mojego doświadczenia duży +.


P.S. W planach wymiana pompy na ALFĘ 2. A jak się kiedyś litraż zwiększy to będzie jak znalazł:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.