Skocz do zawartości

wady i zalety filtracji narurowej


grzegorz77

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ta dysza zmniejsza przepływ o połowę to może kolega piwko zna odpowiedź którą zadał Grzegorz o faktycznym przepływie wody przez korpusy. Opisano tu że pompa ta na czystych wkładach ma swoją pełną wydajność, oznacza to że wkłady i instalacja nie stawia oporu. Ja to tak zrozumiałem i odnoszę wrażenie że kolega Grzegorz poruszył temat tabu o faktycznym przepływie wody w tym układzie. Panowie jak można dyskutować o filtracji jak nie znamy faktycznego przepływu ,wmawia się tu, że przepływ jest porównywalny z wydajnością pompy (nie dyskutujemy w sejmie tu ludzie czasem samodzielnie myślą).;)

życzę miłego dnia:rolleyes:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Piwko28 , zwężka będzie zagłuszać przepływ to chyba jest logiczne. Dlatego ja nie stosuję takiej zwężki lub tak jak kolega który podawał mi przepływy ma dwie zwężki. Dzięki czemu ma taką nie inną wydajność. I nic nikomu nie wmawiam tylko podałem to co mi przekazał kolega który nie ma interesu ściemniać o przepływie jaki podaje mu pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta dysza zmniejsza przepływ o połowę to może kolega piwko zna odpowiedź którą zadał Grzegorz o faktycznym przepływie wody przez korpusy.


Nie znam. Moja pompa nie pokazuje przepływu w m3. Miałem taką dyszę na wylocie ale gdy się odkleiła od wylotu momentalnie wydmuchało mi cały piach z fbf-a który wcześniej lekko falował.


Nikogo nie namawiam do tej filtracji jak również nikogo nie zniechęcam - system ten poznaje dopiero od dwóch miesięcy.


Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nie rozumiem.Jeżeli przy jednej zwężce przepływ spadł temu kolesiowi z filmiku do 900l/h,a Twój kolega ma 1500l/h to albo Twój znajomy ma zwężki o większym przekroju,albo na tak niski przepływ tego gościa z filmiku mają wpływ inne rzeczy a nie tylko zwężka.Bo ja też nie wierze aby Cie kumpel okłamywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja przy nowej alfie 2 3-18 wat mam przepływ max 1,5m3 przy użyciu 18wat i mam dwa zwężenia na wylocie.

Z tego co widziałem na zdjęciach to u Ciebie wszystko jeszcze nowością "śmierdzi":D.Rozumiem że te dane są przy czystych filtrach?. A swoją droga super baniak i instalacja pod nim.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency
Witam ja przy nowej alfie 2 3-18 wat mam przepływ max 1,5m3 przy użyciu 18wat i mam dwa zwężenia na wylocie.


Świetny wynik, jestem pod wrażeniem. Wychodzi na to że tylko kubek fx5,6 może konkurować z narurowcem pod względem przepływu i w zasadzie tylko i wyłącznie pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.