BlackSpade Opublikowano 27 Kwietnia 2014 #1 Opublikowano 27 Kwietnia 2014 Hej Jako, że nie przywitałam się jeszcze oficjalnie, a już coś tam piszę na forum, postanowiłam się przywitać i przedstawić mój świeżo przeprowadzany zbiornik. Na imię mi Jagoda, fascynacja akwarystyką towarzyszy mi od wczesnego dzieciństwa i mam nadzieję, że uda mi się w tym wątku skorzystać z Waszych rad (szczególnie w zakresie ustawiania kamieni, bo ciężko mi z tym idzie, ale o tym za chwilę ). Jeżeli chodzi o akwa: Szafkę robiłam na zamówienie wg własnego projektu, szkło jest standardowym 240 (czyli 120x40x50). Filtracja: kubełek Tetra Ex1200 + wewnętrzny AQUA SZUT TURBO 750 Ogrzewanie: Tetra Tex HT200 Podłoże: Piasek bazaltowy Kamloty: Czarne łupki + rzeczne znaleziska Oświetlenie: standard pokrywowy, zamierzam się Was poradzić co będzie tu najlepsze Obsada: na razie brak (wątek obsady rozwijany w odpowiednim dziale na forum, generalnie są wahania między Demasoni + ? a Afra + ? ) Mała fotorelacja: Pierwszy raz w życiu mam tak blisko z kranu do akwarium - jestem szczęśliwa Zbiornik się zalewa, pod spodem mały widok na szafkę... Chemia czeka na testowanie wody. No i zalane do 2/3 z przykładowym układem skałek. Powiem, że ułożenie skałek to dla mnie nie lada wyzwanie, ponieważ pierwszy raz będę miała akwarium widoczne z obu stron. Wszystkie graty i orurowanie musi się schować na krótszym boku, ale nie wiem jak to wszystko poukładać, żeby miało ręce i nogi. Jakieś porady? Sorry for the long post
kunta Opublikowano 27 Kwietnia 2014 #2 Opublikowano 27 Kwietnia 2014 Ciężko będzie to poukrywać zważając na to że masz tylko węższy bok ale: - zmieniłbym grzałkę na taką: http://sklep.roslinyakwariowe.pl/hydor-grzalka-przeplywowa-16mm-p-6890.html i już ubywa miejsca - pomyślałbym o zewnętrznej filtracji mechanicznej np. korpusy narurowe i tak naprawdę do akwarium wchodzą Ci dwa węże na dno (zasys) i dwa wyloty przy powierzchni Te dwa węże schodzące na dno możesz ukryć wstawiając pod delikatnym kątem czarną plexi lub nawet tło powiedzmy BTN slimline. W akwarium nie masz praktycznie nic, straty miejsca praktycznie również nie ma (OK jest zabrany trapez o wymiarach 40mm podstawa dolna 20mm podstawa górna i 400mm wysokość czyli niewiele, bardzo niewiele) 1
BlackSpade Opublikowano 28 Kwietnia 2014 Autor #3 Opublikowano 28 Kwietnia 2014 Ciężko będzie to poukrywać zważając na to że masz tylko węższy bok ale: - zmieniłbym grzałkę na taką: http://sklep.roslinyakwariowe.pl/hyd...mm-p-6890.html i już ubywa miejsca Dzięki za podrzucenie pomysłu, taka grzałka to dla mnie nowość (nie wiedziałam, że takie istnieją!), ale obawiam się, że nie mam miejsca już w dziurze na węże do kubełka, żeby kolejne urządzenie tam poprowadzić no i dodatkowo są to dwie rury zamiast jednej pałki, więc nie do końca mnie to chyba urządzi. Zresztą nie będę ukrywać, że wolałabym postarać się na razie zrobić to jak najmniejszym kosztem, bo czeka mnie zakup pokrywy (najpewniej na zamówienie) lub oświetlenia na szyby. EDIT: Sorry, nie zajarzyłam, że grzałkę przepływową montuje się na rurze do kubełka! Silly me! Jednak ze względu na koszty przede mną wstrzymam się z zakupem. Ale będę mieć w pamięci - pomyślałbym o zewnętrznej filtracji mechanicznej np. korpusy narurowe i tak naprawdę do akwarium wchodzą Ci dwa węże na dno (zasys) i dwa wyloty przy powierzchni Te dwa węże schodzące na dno możesz ukryć wstawiając pod delikatnym kątem czarną plexi lub nawet tło powiedzmy BTN slimline. W akwarium nie masz praktycznie nic, straty miejsca praktycznie również nie ma (OK jest zabrany trapez o wymiarach 40mm podstawa dolna 20mm podstawa górna i 400mm wysokość czyli niewiele, bardzo niewiele) Jakoś przyzwyczaiłam się, że filtr mechaniczny musi być w środku i musi mieć gąbkę, żeby dobrze zbierać ten cały syf. Jeżeli chodzi o zewnętrzną filtracja mechaniczna, to możesz coś polecić? (Choć znów obawiam się na to, że po prostu nie mam miejsca w otworze w szafce...)
Misiek Opublikowano 28 Kwietnia 2014 #4 Opublikowano 28 Kwietnia 2014 Otwór w szafce zawsze można powiększyć. Chyba, że szafka z tytanu, to może być kłopotliwe
BlackSpade Opublikowano 28 Kwietnia 2014 Autor #5 Opublikowano 28 Kwietnia 2014 Otwór w szafce zawsze można powiększyć. Chyba, że szafka z tytanu, to może być kłopotliwe No, dla mnie prawie jak z tytanu, bo grubość ścianek to 36mm, akwa już na niej stoi a na suwanie nie ma sił Ale właśnie przeczytałam wątek o robieniu skałek z cx5 przy pomocy odlewów silikonowych, i nie wiem czy nie zrobię właśnie takiej skałki maskującej... Czy macie może jakieś namiary na firmę robiącą pokrywy na zamówienie? Mam już dość mojego starego plastika, od którego odpadła świetlówka i wypadły wszystkie wnętrzności (;
onestone Opublikowano 28 Kwietnia 2014 #6 Opublikowano 28 Kwietnia 2014 No, dla mnie prawie jak z tytanu, bo grubość ścianek to 36mm, akwa już na niej stoi a na suwanie nie ma sił Ale właśnie przeczytałam wątek o robieniu skałek z cx5 przy pomocy odlewów silikonowych, i nie wiem czy nie zrobię właśnie takiej skałki maskującej... Czy macie może jakieś namiary na firmę robiącą pokrywy na zamówienie? Mam już dość mojego starego plastika, od którego odpadła świetlówka i wypadły wszystkie wnętrzności (; hej,mysle nie musisz robic tego za pomoca formy silikonowej,chyba ze masz idealnego kamulca ktory sie do tego nada.Zrob poprostu takie jakby "tlo" na krotki bok z cx5,jest mnostwo instruktazy na yt,choc ja bym ta gabke wywalil,a wrzucil jakis prefiltr na wlot do filtra i dorzucil cyrkulator.W samym akwa postawilbym na jeden rodzaj kamieni a na gore bym wrzucil szybe i belke oswietleniowa,wychodzi to ladnie i budzetowo,pod warunkiem ze beka zrobisz sama:)
BlackSpade Opublikowano 28 Kwietnia 2014 Autor #7 Opublikowano 28 Kwietnia 2014 Zrob poprostu takie jakby "tlo" na krotki bok z cx5,jest mnostwo instruktazy na yt Jak tylko będę miała więcej czasu, spróbuję się z tym pobawić (majówka!). Czym można malować cx5? Podejrzewam, że najlepsza jest jakaś farba akrylowa, macie tu konkretne typy/firmy/rodzaje? ja bym ta gabke wywalil,a wrzucil jakis prefiltr na wlot do filtra i dorzucil cyrkulator. To może po prostu zdejmę gąbkę z Aqua Szuta, zamontuję tam coś dużo mniejszego. Bo turbina ma chyba wystarczającą wydajność... Może nie robi dzikich fal, ale przynajmniej nie miesza rybami W samym akwa postawilbym na jeden rodzaj kamieni a na gore bym wrzucil szybe i belke oswietleniowa,wychodzi to ladnie i budzetowo,pod warunkiem ze beka zrobisz sama:) Mam duży problem z wyborem, z którymi kamieniami zostać a z którymi się rozstać. Mam swojego ulubionego wielkiego łupka (po lewej stronie na fotach), który jest gruby i jest fajną jednorodną skałą. Jednak wydaje mi się, że rybom bardziej pasują gładkie czarne otoczaki. Co do samodzielnego robienia belki oświetleniowej, może być problem, bo elektryk ze mnie słaby prędzej bym zrobiła pokrywę, do której jakis facet musiałby mi zamontować oprawy na świetlówki
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się