Skocz do zawartości

Jak rozwiązać filtrację. 540l


tykapl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kubeł eheim 2128 i dokupuję JBL 1501e. Chciałem aby eheim był jako mechanik a JBL jako biolog. Myślałem o jakimś prefiltrze do biologa znalazłem coś takiego

FILTR / PREFILTR ZEWNĘTRZNY HW-603A !!! NOWOŚĆ !!! (4159489755) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img13.allegroimg.pl/photos/400x300/41/59/48/97/4159489755@@AMEPARAM@@13@@AMEPARAM@@41/59/48/97@@AMEPARAM@@4159489755

Powiedzcie mi co o tym sądzicie i czy się nada? Może jakieś inne lepsze rozwiązanie polecicie. Jeżeli miałbym taki prefiltr to mógłbym tam upchnąć np. 500ml Purigenu ?? Co polecicie na wkłady do biologa iść w kierunku grysu koralowego czy matrixa ?? Ile matrixa bym potrzebował żeby zapełnić filtr.


Jeszcze mam pytanie odnośnie pompy cyrkulacyjnej czy jest duża różnica między tanią JVP a np. Hydor Koralia warto inwestować ?? Jak mocną pompę bym musiał mieć w moim akwarium (dł. 180cm)?

Ed:

Oprócz tego mam pytanie techniczne czy wszystkie wloty i wyloty filtrów mogą być po lewej stronie akwarium ?? Wtedy musi być mocniejsza pompa z prawej ?? Wyloty filtrów zewnętrznych w dalszym ciągu mają być skierowane na tylną szybę po skosie ?? Czy zmienić ustawienie?


Pozdrawiam Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie odnośnie pompy cyrkulacyjnej czy jest duża różnica między tanią JVP a np. Hydor Koralia warto inwestować ?? Jak mocną pompę bym musiał mieć w moim akwarium (dł. 180cm)?


cyrkulatorów to ja miałem chyba z 10sztuk (JVP, Koralie, Tunze, VorTech).


Powiem tak- JVP sa bardzo słabe - dmuchają DUŻO SŁABIEJ niż obiecuje producent, dmuchają wąsko, są w dużej mierze głośne, telepią się itd - ogólnie nie polecam - ale za tą cenę nic innego się nie kupi.

Koralia jest lepsza ale polecam dołożyć i kupić Tunze - najlepiej jeszcze sterowalną (6055, 6095). Pompa niesłyszalna, dmucha bardzo mocno i szeroko, mały rozmiar i bez awaryjna.


Są jeszcze VorTech pompki super ale za taką kasę to raczej dla maniaków ;)


Co to tego jaką na 1,8m to dokładnie nie powiem (jestem praktyk na akwariach morskich a tam cyrkulacja to 40-50 x litraż) ale raczej byś musiał mieć 2szt (na przeciw) żeby z drugiej strony był ruch wody - muszą się doświadczeni koledzy z Malawi wypowiedzieć bo ja dopiero raczkuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ten chiński prefiltr to tak jak napisał tyshek. Wielu osobom rozszczelnił się po kilku czyszczeniach.


Natomiast jeżeli chodzi o cyrkulację podzielam zdanie IKAD-a. U siebie w 250cm z jednej strony mam koralię magnum 7 10500l/h z drugiej chińskiego jvp-102 5000l/h i jakiegoś wielkiego szału ani pralki w akwarium nie zauważyłem. Wg. mnie lepiej kupić coś mocniejszego i w razie czego skręcić (kontrolerem) niż mieć za słabą cyrkulację. Do twojego zbiornika 180cm zastosuj coś w przedziale 6-8tyś l/h. I tak jak napisał aarset, wszystko zależy od ilości dekoracji w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że chyba JVP jeden drugiemu nie równy .

Posiadam JVP 101 i jest całkowicie niesłyszalny , akwarium mam 2 metrowe i według mnie sobie dobrze radzi . Cyrkulacja jest tak ustawiona , że cyrkulator dmucha po dnie a z przeciwległej strony wylot filtracji przy powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunze Turbelle Stream 6085 ___ Aquatec_com_pl (4139299926) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img06.allegroimg.pl/photos/400x300/41/39/29/99/4139299926@@AMEPARAM@@06@@AMEPARAM@@41/39/29/99@@AMEPARAM@@4139299926



Ten byłby odpowiedni ?? czy dołożyć 150 zl i kupić o przepływie 12000 l/h?? A co zrobić z tym prefiltrem polecicie coś innego ?? czy wystarczy gąbka na wlocie filtra ? Gdzie umieścić Purigen bo do tej pory trzymałem w wewnętrznym ale przy malawi chciałbym ograniczyć sprzęty w akwarium do minimum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że chyba JVP jeden drugiemu nie równy

Potwierdzam też słyszałem o takich przypadkach że są niesłyszalne - ja miałem cztery

ale wszystkie hałasowały. Jedne mniej drugie mocniej ale nie zmienia to faktu że dmuchają

bardzo wąsko w porównaniu do Tunze i słabiej przy tym samym l/h.


Ten byłby odpowiedni ?? czy dołożyć 150 zl i kupić o przepływie 12000 l/h??

Jak masz możliwość do dołożył bym 200 zł i woziłbym 6095 regulowaną ( nie przepływem "tłumieniem" pompy przy tej samej mocy a regulowaną napięciem 12-24V).

Regulacja od 2000-10000 l/h. Tylko nie wiem czy starczy jak będzie tylko z jednej strony.

Może lepiej 2 szt a słabsze?

Chyba że na przeciw 6095 dasz wylot z filtra to powinno wystarczyć przy 180cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.