Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Myślałem, ze uda mi sie ten problem ominąć. Potrzebuje pomocy.

Szklarz zrobił za szeroka listwe podłożona wzmacniająca.

W załączeniu fota. Musze teraz cos zrobic z kolankamk wylotu i wylotu wody do filtra, by je wepchnąć w róg. Jest tam miejsce, ale musze kolanka przerobić, by sie tam zamieściły. Filtr JBL e1500 złączka 16/22

Tu jest zdjecie calgo kompletu zlacżek i rurek.


http://www.akwarystyczny24.pl/jbl-cristalprofi-e1500-filtr-zewnetrzny-do-akwarium-do-600l-p-249.html


Potrzebuje wsparcia, bo mam Kurcze test na inteligencje. Jesli mam dokupić rurki, by z nich zrobic kolanko, to podpowiedzcie jakie mam kupic. Jesli trzeba przerobić (cos przyciąć, cos wstawić, poradzicie co) - moze skręcić na gorąco? Moze wykorzystac rurke i przeciąć kolanko wstawiając rurke?

Odpada jedno - przycięcie wzmocnienia, albo wiercenia w nim dziury (myślałem o tym ale nie mam jak!)


Help me Please!


Jeszcze jedno zdjecie dodam..

post-14693-14695717170924_thumb.jpg

post-14693-14695717173553_thumb.jpg

Opublikowano

Ja na chłopski rozum zrobił bym tzw."przedłużkę" czyli przeciął to kolanko czy jak tam to zwać w połowie dokleił kawałek rurki o średnicy wew. takiej jak zewnętrzna twojego kolanka i wszystko gra.Ale może ktoś ma lepsza propozycję.

Opublikowano

Ja bym kombinował tak samo. Przeciął w połowie i wstawil kawałek rurki lub sztywnego węża ogrodowego. Może uda się nawet na wcisk z jakimś teflonem tak aby było to rozbieralne do czyszczenia a nie ciekło.


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jak koledzy słusznie zauważyli, rozwiazanie było swoistym rebusem, w ktorym zamiast slow czy obrazków wystarczyły dołączone do JBLe1500 zlaczki z zestawu deszczownicy. Rzeczywiscie rozwiązaniem jest rozciecie łączek oraz wykorzystanie czesci z jednej rurki deszczownicy (pociętej na kilka elementow) jako wpustu łączącego tak pocięte rurki. Rurka deszczownicy ma średnicę 20 mm, zas kolanka 22 mm dzieki czemu spasowanie przy uszczelnieniu silikonem jest dziecinnie łatwe. Ja dokupilem jeden zestaw Out wide 16/22 - wypustu do falownika, dzieki temu miałem jedno kolanko i dwie przejściówki proste extra, dzieki czemu uzyskałem zakładane położenie wyjsc z filtrów, pozwalających ma swobodne ustawienie dysz na roznych poziomach co ma wzmocnić cyrkulację wody. A jak wyglada wszystko po spasowaniu, zapraszam do załącznika. Moge zacząć powoli szykowanie kamulców, czyli sparzenie kamieni i płukanie piasku.

post-14693-14695717173887_thumb.jpg

  • Dziękuję 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
    • Witam, posiadam sterownik od 2 lat  LedDimmer Pro V5 który mam podłączony do zasilacza 12V 45W i z dioda i samsung RGB od jakiegoś czasu dioda sterownika zaczęła migać z ledami przez chwilę się ustabilizuje i znów zaczyna migać wie może dlaczego tak się dzieje? 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.