aquabydg Opublikowano 27 Marca 2014 #1 Opublikowano 27 Marca 2014 Witam postanowiłem w końcu przedstawić swoje akwarium ,które posiadam już kilka miesięcy Rozpoczynałem z obsadą jednogatunkową w ilości 4+1 Pseudotropheus saulosi co szybko się zmieniło xd. Ryby dynamicznie się rozmnażają i w tym momencie w akwarium pływa : 2+1 z ryb starszych, 4+2 pięciomiesięczne młodziaki, około 12 młodszych i 20(+/-4) miesięcznych młodych a samice znowu wypchane po brzegi xd Oczywiście w miarę wzrostu redukuje ich liczbę Jakieś 60 sztuk już poszło A samic nie wyławiam Ok teraz troche o samym akwarium : Jest to standardowa dwusetka 100x40x50 oświetlenie: świetlówka 30W o odcieniu fioletowym filtracja: jbl e1501 greenline zasypany po brzegi ceramiką a na cyrkulacje nie narzekam nigdzie brud się nie zbiera Dlatego oszczędziłem sobie dodatkowego filtra i założyłem tylko gąbkę na wlot tego ogrzewanie: Grzałka przepływowa z termostatem HYDOR ETH 300W temp. 27*C skały: gnejs około 70 kg, piasek wapienny
bolo141 Opublikowano 27 Marca 2014 #2 Opublikowano 27 Marca 2014 Spoczko:) i gratuluje potomstwa. Tylko martwi mnie że możesz mieć kazirodcze zwiazki jeśli zostawiasz samice
aquabydg Opublikowano 27 Marca 2014 Autor #3 Opublikowano 27 Marca 2014 Ojciec tych młodych zginął w wypadku Ten dominujący samiec nie jest z nimi spokrewniony. Jego są tylko maluszki Chociaż dorosłe były ze sklepu i dlatego nie mogę być pewny co do ich pochodzenia
aquabydg Opublikowano 27 Marca 2014 Autor #5 Opublikowano 27 Marca 2014 A jak młodzież zacznie się mimo wszystko krzyżować wystarczy zabrać parę kamieni xd ewentualne młode brać tylko od 2 niespokrewnionych samic Trochę czasu poświęciłem na ich obserwowanie i raczej każdą rybę rozpoznaje
aquabydg Opublikowano 26 Października 2014 Autor #6 Opublikowano 26 Października 2014 Witam trochę czasu upłynęło i trochę się pozmieniało Teraz obsada główna to 2+8 i około 100 młodych Całkiem niezły biznes można na nich robić xd Samce żyją w niesamowitej zgodzie oba pływają po całym akwarium i w ogóle się nie tłuką. Młodszy wyciera się w dołku na wolnej przestrzeni, a starszy nie wiem czy w ogóle ma ochotę na tarło Był jeszcze trzeci ale on został wyeliminowany, czyli aż tak spokojne nie są więc nie wiem czemu tak się nawzajem lubią :-? Liczba młodych cały czas jest zmienna dopiero od jakiegoś miesiąca jest tak tłoczno
rayan88 Opublikowano 26 Października 2014 #7 Opublikowano 26 Października 2014 Interesik się kręci widzę ale chyba nie nadazasz ze sprzedażą?
aquabydg Opublikowano 26 Października 2014 Autor #8 Opublikowano 26 Października 2014 Nie jest źle, chociaż teraz mam za dużo w tym samym wieku. Jeszcze nieodpowiedniej wielkości Tydzień temu 60 większych poszło to się trochę i tak zluźniło A teraz cisza ;/
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się