Skocz do zawartości

hikari cichlid excel


benassi

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś pewny, że to sinking?


Swoje mam z oryginalnego opakowania, nówki. Moje po 15 minutach namaczania w wodzie o temp. 25 st.C zdecydowanie mniej pęcznieją. Zresztą widać to na zdjęciu.


Te twoje zwiększają rozmiar o co najmniej 50%. Tak duża rozbieżność musi z czegoś wynikać. Może z warunków przechowywania, terminu ważności... Trudno powiedzieć.



Ocena jest o tyle trudna, że porównujemy inne granulki. W moim porównaniu wybrałem jedną granulkę i zrobiłem zdjęcie przed i po namaczaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, właśnie znalazłem. To ja używam excel floating type i gold sinking. Mimo wszystko po doświadczeniu z gold sinking jednak bym namaczał.

Dodam jeszcze, że również kupuję w oryginalnych opakowaniach i w cenach nie odbiegających od normy. Na obu opakowaniach termin przydatności do 05.2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, występuje :). Nie doczytałem i zrozumiałem, że to był sinking. Jeśli to zwykły to takie pęcznienie jest bardzo możliwe.


Dobrze zrozumiałeś bo to był sinking. Pierwsze zdjęcie przedstawia sinking, dopiero na drugim jest floating. Tak jak napisałem, doświadczenie z gold sinking nauczyło mnie aby jednak namaczać (tak jak mówi tabela pokarmów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze rozwilela sie ciekawa dyskusja:-)Powiedzcie mi jeszcze czy stosujecie ten pokarm(lub wogole granulat )jako podstawowy pokarm czy bardziej jako urozmaicenie diety swoich pysi?Ile razy w tygodniu wasze rybki dostaja ten pokarm.Pozdrawiam


Osobiście stosuje Hikari cichlid excel sinking, Hikari Cichlid Gold,( i zawsze namaczam) na przemian z O.S.I. VividColor, NatureFood premium cicho id, Dainichi i spiruliną firmy Glopex


Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi milusińscy... Przy każdym pokarmie w granulacie jest różnica między suchym, a namoczonym. Jest też zasadnicza różnica między "namoczonym", a "rozmoczonym". Temat został wyczerpany. Mamy różne zdania bo i doświadczenia inne. Jedno wam powiem, róbcie tak, żeby ryby były ładne i zdrowe. Nie ma jednej ustalonej i pewnej formuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został wyczerpany. Mamy różne zdania bo i doświadczenia inne. Jedno wam powiem, róbcie tak, żeby ryby były ładne i zdrowe. Nie ma jednej ustalonej i pewnej formuły.


Sorry CoolPhone ale takim tekstem to byś większość rozmów na tym forum zakończył po pierwszych dwóch postach. Nie o to chodzi w rozmowie aby każdy się zgadzał. Nie uważam też tematu za wyczerpany bo jak widać ciągle ktoś ma coś do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.