Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Dokładnie o to mi chodzi , a nie nadmiarowa filtrację ;-).


stan słowo się rzekło - masz taki kubeł za darmo, mogę ci go wysłać w przyszłym tygodniu.

Napisz na priva dane adresowe do wysyłki - wysyłam tylko kurierem 7-ki więc adres w miejscu gdzie w dzień ktoś może odebrać i koniecznie nr tel do odbiorcy dla kontaktu kuriera.


Takie postępowanie doświadczonych malawistów rodzi moje następne wątpliwości dotyczące wypełnienia filtrów kubełkowych bez względu na ich litraż i deklarowane a faktyczne wydajności ich pomp.


1/ Rozumiem postępowanie producentów tych filtrów gdyż chodzi o ich zyski ze sprzedaży, więc wypełnia się tym co najtańsze a nie tym co najwłaściwsze dla danego biotopu.


2/ Nie rozumiem kolegów z Malawi/Tanganiki którzy nagminnie proponują wypełnienie całego kubła ceramiką a nikt nie proponuje grysem koralowym. Czyżby znowu chodziło o różnicę ok 3zl/l między chińską glinką o niewiadomym składzie w postaci rurek a naturalnym morskim grysem koralowym?

Grys równie skutecznie stabilizuje wysokie pH jak i ma ogromną porowatą powstałą NATURALNIE powierzchnię do zasiedlenia bakterii więc jest dalej w tym przypadku ogromnym 34 litrowym nadmiarowym filtrem biologicznym.

Dlaczego więc mając "materiał 2 in 1" który robi dwa w jednym rozdzielamy to na dwa oddzielne? gdzie tu logika? wyjaśnijcie bo tego nie rozumiem.


Uprzedzając odpowiedzi - Rozumiem postępowanie stana i innych posiadających pewnikiem jakieś sumpy, narurowce, fbf gdzie funkcje są rozdzielone, ale "kubłowców" nie rozumiem.

Opublikowano

Przeciętny kubeł ma zbyt małą pojemność na to, by upchnąć w nim wystarczającą ilość żwiru koralowego, który zauważalnie zadziała na wodę. Za to taka beczka o której wspomniałeś to już zupełnie inna sprawa.

Opublikowano
Napisz na priva dane adresowe do wysyłki - wysyłam tylko kurierem 7-ki więc adres w miejscu gdzie w dzień ktoś może odebrać i koniecznie nr tel do odbiorcy dla kontaktu kuriera.


Ok! Dzięki juz Ci podaje dane na PW.

Opublikowano

Ja posiadam taki filtr pracuje jako biolog .Filtr jest cichy , jedyna chyba wada tego filtra ,to problem z jego pierwszym zalaniem. Nieżle trzeba się namachać żeby pompka zassała wodę .

Opublikowano
interesuje mnie czy starczy do mojego baniaka w którym 2 korpusy są z ceramiką i 1 korpus fbf
Nie wiem po co się tak "rozdrabniać" z biologią. Zamiast tego Eheima kup filtr fluidyzacyjny, w którym zmieści się 1,5-2kg złoża(piasku) i to w zupełności wystarczy za całą biologię.
Opublikowano

Już zamontowany Eheim prof 3 2080. :)

Nawet nie wiedziałem, że to takie wielkie, ale przynajmniej będzie spokój :) Zasypany mechaniolem - ceramika, matrix, żwir koralowy 10-15mm. Hula jak ta lala. I naprawdę super dmucha na oryginalnej wylotówce.

post-13130-1469571696354_thumb.jpg

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.