Skocz do zawartości

Obsada do baniaka 450l


skresz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czekając niecierpliwie na dojrzewanie mojego akwarium postanowiłem skompletować obsadę która będzie w nim mieszkała.

Mój sprzęt to:


akwarium 450l (150x60wX50)

Dwie świetlówki 2x36W ( SYLVANIA , GLO) + listwa led RGB 150d 36W

Napowietrzacz APS-300

Tło z pianki pomalowane CR65

Piasek kwarcowy z Castoramy 50Kg

Kamień łupek 50Kg

Filtr biologiczny eheim 2260(kawałek rzadkiej gąbki na wejściu + ceramika - bio-kulkami - ceramika)

Filtr mechaniczny eheim 2224 (sitko na wlocie + po jednej gąbce na koszyczek)

Pompa cyrkulacyjna JVP-102B


Podstawową rybką w zbiorniku mam być Saulosa w ilości 20szt (docelowo 3+12) i teraz tak bo podobają mi się yellow i chciałem z 10szt (docelowo 2+5) oraz maingano w ilości 15szt (docelowo 2+8). Co myślicie o takim rozwiązaniu jeśli chodzi o żywienie oraz parametry i walkę o terytorium, ewentualnie jakieś inne rozwiązanie (patrzałem tez na Acei oraz Hongi Red Top). Chciałem dodać jeszcze że w zbiorniku będą jeszcze 2 Glonojady Gibbiceps oraz 8 mułojadów (Cierniooczek długonosy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuje za podpowiedź, co do glonojada i mułojadów to kilka lat temu jak akwa chodziło tez z pyszczkami tez były i nie widziałem żadnych negatywnych skutków a sporym plusem jest kopanie w podłożu czy zjadanie pokarmu z zakamarków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku w 450l mialem 1+4 rdzawy 18 demasoni 4+4 kulfony 3 noże 2 aulonocary 3 otopharynx. Zostaly rdzawe zostały aulonocary 6 demonów i kulfony i tak uważam że jest ich za dużo na taki litraz.


Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka



No to miałeś i nadal masz źle dobraną obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(patrzałem tez na Acei oraz Hongi Red Top)


Nie rób tego błędu co ja, wziąłem Hongi właśnie do Saulosi, Acei, Afry, Maigano i Redów. Myślałem, że na dobrych pokarmach przy diecie 50/50 dadzą radę ale w tej chwili z 10 ryb urosły 4 sztuki, dwie już padły a reszta stoi w miejscu - są już dwa razy mniejsze.


Druga sprawa nie dawał bym Saulosi razem z Yellowami ze względu na kolor, proponuje Metriaclima es. Red, bardzo ładnie wyglądają przy Saulosi.


Trzecia sprawa to zastanów się czy musisz startować od tak dużych ilości ryb, ja mam prawie 600 l. i startuje z 10 szt. z każdego gatunku. Hongi za chwilę wylecą i docelowo zostanie 5 gatunków po 5 ryb. (1 + 4). Już widzę, że jest bardzo efektownie jeśli chodzi o kolory a kolory to bardzo duża zaleta ryb z Malawi mbuna więc warto nad tym popracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.