Skocz do zawartości

Pokrywa z PCV i szkła


michuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stanąłem przed problemem pokrywy a nie mam zamiaru kupować tych gotowców bo to ani tanie ani fajne. Długo myślałem nad tym z czego by to zrobić i oto na co wpadłem.

Komponenty:[/]

- Łoże do kabli naścienne z PCV o łącznej długości obwodu akwa

- Lampa (oczywiście mogą być i same świetlówki +okablowanie i podzespoły)

- Silikon, ja kupiłem naturalny sanitarny obojętny.

- Szyby z ciemnego szkła pokrywające łącznie powierzchnię zakrywającą naszego akwa podzielone w stosunku np. 3/4 do 1/4 lub 2/3 do 1/3

- 2 zawiaski proste

- jakiś dobry klej np Poxipol, Ośmiorniczka

- narzędzia



Wykonanie:

Wiadomo łoże tniemy PCV na 4 kawałki odpowiednio długości boków. Łączymy je ze sobą tworząc prostokąt który wyląduje na akwarium (moja rada końcówki ścinajmy pod kątem 45 stopni ułatwi to łączenie). Montujemy lampę w wybranym miejscu najlepiej tak by nie przeszkadzała

gdy otworzymy naszą przykrywę.Wiadomo. Na górę naszego stelaża na koniec montujemy szyby i koniec.

Taki mam pomysł i będę go w życie wprowadzać w ten weekend. Jeżeli was to zainteresuje dołączę później zdjęcia

Pozdrawiam michuk


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn tak ja zrobiłbym tak ale akurat sie złożyło, że mam to w 2 kawałkach bo załatwiłem sobie z pracy więc kwestię łączenia muszę dopracować, natomiast jeżeli się komuś uda kupić jedno długie łoże o długości obwodu akwa to twoje rozwiązanie jest genialne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys zastanawialem sie nad pokrywka i w rezultacie mam

podobnego zrobione w jednym akwa,tylko troche inaczej ;)

Na zewn. szyby dookola z paneli do sidingu polaczonych katownikami cos w rodzaju skrzynki.Opieraja sie toto na szybach akwa w ten sposob, ze wewnatrz wklejone sa listwy z korytek do prowadzenia kabli. Wierzchne krawedzie paneli sa tak zaciete, ze opieraja sie na nich szyby nakrywajace. Wszystko jest sklejone klejem sekundowym. Proste,glupie, lekkie,tanie itp. Bardzo ciekawi mnie jak wypali twoj pomysl, wrzuc jakies zdjecia gotowego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.