Skocz do zawartości

filtr kubełkowy z podpietym korpusem


koń

Rekomendowane odpowiedzi

To nie będzie przesada , filtr da radę , myślę o tej gąbce w korpusie jak rozumiem będzie to orginalny wkład piankowy do korpusów 10". Uważam że gąbka w akwarium jeśli jest miejsce będzie lepszym rozwiązaniem , można ją płukać i raczej nie można zatkać -wkładu piankowego raczej nie da się wypłukać.


tak będzie to oryginalny wkład piankowy a gadka w akwarium też będzie

masz racje z tym wkładem piankowym.

do dać 2 sznurowe korpusy czy ten na zasysie inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli muszą być 2 korpusy to ja dołożyłbym do sznurka drobnej ceramiki w drugim i oba byłyby na powrocie jeśli jest gąbka na wejściu.

Dobra gąbka jest wystarczającym prefiltrem. Dwa korpusy sznurkowe o tej samej numeracji wg mnie działają tak jak jeden. Nie mam doświadczeń z wkładami poniżej 100 mikro a są nawet 1 mikro. Mamy tu fachowców od narurowców , widziałem gdzieś spis wkładów który mnie zaskoczył. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jak bym zrobił inaczej przykład:

Do TETRY TEC EX 1200 NA zasysie podpinam prefiltr z gąbka a na wylocie daje prefiltr hw603

ale we wewnątrz nie było by już filtra mechanicznego wewnętrznego. Czy te 2 filtry zewnętrzne to ogarną . Bo zależny mi żeby juz nic nie pakować do środka z filtrów ale jak trzeba to trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA w chwili obecnej mam HW-304 z korpusem 10" i sznurkiem 100 na wlocie. Od jakiegoś czasu nie włączam już filtra wewnętrznego bo nie ma potrzeby. Używam dodatkowo falownika jvp 101 do poprawy cyrkulacji. Woda obecnie jest krystalicznie czysta a i kup nie ma na dnie. Sznurek muszę czyścić raz na tydzień ale to i tak niewiele bo rąk już moczyć nie muszę.

Również uważam, że nie ma sensu używać korpusu na wylocie z kubła. Woda tam wlatująca już jest krystalicznie czysta bo przeleci przez jeden wkład 100. Dodatkowo za bardzo stłumi to zasys co będzie skutkować słabą filtracją mechaniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie szeregowe dwóch filtrów zewnętrznych to dość skomplikowana sprawa i raczej niebezpieczna, nie ma sensu, nie da się raczej uzyskać w obu tej samej wydajności , a wiec jeden będzie hamował drugiego. Sprawa trochę postawiona na głowie , jakie to akwarium , to od niego zależy jakich filtrów potrzeba jeśli potrzebne 2 zewnętrzne zdecydowanie niezależne układy , przetrwasz awarię jednego z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA w chwili obecnej mam HW-304 z korpusem 10" i sznurkiem 100 na wlocie. Od jakiegoś czasu nie włączam już filtra wewnętrznego bo nie ma potrzeby. Używam dodatkowo falownika jvp 101 do poprawy cyrkulacji. Woda obecnie jest krystalicznie czysta a i kup nie ma na dnie. Sznurek muszę czyścić raz na tydzień ale to i tak niewiele bo rąk już moczyć nie muszę.

Również uważam, że nie ma sensu używać korpusu na wylocie z kubła. Woda tam wlatująca już jest krystalicznie czysta bo przeleci przez jeden wkład 100. Dodatkowo za bardzo stłumi to zasys co będzie skutkować słabą filtracją mechaniczną.



JemioloSeba co Cie skłoniło do zakupu chińczyka ?

jeszcze niedawno pisałeś że na chinola nikt cie nie namówi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.