Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam.Prosił bym o radę w sprawie głowic ponieważ nigdy ich nie używałem.Szukam rozwiązania które sprawdzi się zarówno w moim obecnym akwa czyli 250l 100x50x50 a w późniejszym czasie nadało by się do kolejnego projektu czyli 200x50x50.Mam świadomość,że podstawą będzie tu przepływ z możliwością regulacji.Skłaniałem się do at-203 ale opinie o jego głośnej pracy bardzo mnie zniechęciły.Doradźcie coś proszę.

Opublikowano

Aquael cyrkulator 2000. Mam i sprawuje się idealnie. Cicha praca (fakt, że pierwszy odesłałem na gwarancję bo hałasował) i naprawdę daje rade w 140cm długości.

W razie problemów z urządzeniem to serwis po prostu mistrzostwo. W poniedziałek wysyłka a we środę mam już sprzęt odesłany do domu. Nie wiem jak to robią ale są kozacy :)

Opublikowano

Powiedz proszę jak z wyłapywaniem drobnych paprochów w tej chwili śmiga u mnie zewnętrzny o przepływie 1800l/h i szału niema dlatego zastanawiam sie nad głowicą z gąbką bo polecacie takie rozwiązanie jako lepsze.

Opublikowano
Aquael cyrkulator 2000. Mam i sprawuje się idealnie. Cicha praca (fakt, że pierwszy odesłałem na gwarancję bo hałasował) i naprawdę daje rade w 140cm długości.

W razie problemów z urządzeniem to serwis po prostu mistrzostwo. W poniedziałek wysyłka a we środę mam już sprzęt odesłany do domu. Nie wiem jak to robią ale są kozacy :)



Aquael robi też tak jak zemną wysłałem maila że filtr słabo ciągnie i się rozkleja obudowa w jednym miejscu.

Zapytali się czy filtr na gwarancji wysłałem mailem skan karty gwarancyjnej i dowodu zakupu .


I na drugi dzień sprawdzam pocztę a tam mail że mam podać dane do wysyłki i że mi wyślą pocztą nowy wirnik i obudowę . :D

Opublikowano

Jak niżej, polecam Aquael cyrkulator 2000. U mnie na 175 cm daje radę :) najwyżej dołożysz falownik JVP w przyszłości w razie problemów.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witam  Mam taki pomysł aby wykonać samemu dekoracje coś w formie "zatopionej atlantydy" tylko szukam jaki materiał byłby odpowiedni aby można było go formować ukształtować a potem podrzeźbić. CX5 jest ponoć ok pod względem chemicznym , ale szybko wiąże a byłoby lepsze coś co wiąże wolno i jest bezpieczne dla obsady. Jakaś glinka, gips ? 
    • Czyli mniej więcej tak jak myślałem🙂   Wiem, czytałem od deski do deski wielokrotnie... Ale ja nie jestem małym chemikiem😉 myślałem, że to co robiłem wystarczy, no niestety życie zweryfikowalo... Czekam, nic innego nie zostało. Może dla pewności kupię jakaś używana pompę obiegową i zrobię ten filtr. Dzięki raz jeszcze!👍
    • Ja mam wolną Jebao DCP 2500. Jak coś namieszam, to fitr piankowy oparty o dno (nie mam piasku, tylko pcv na dnie; jak piasek, to można korek od dołu...)) dociśnięty wlotem pompy od góry. W pompie wymienione amortyzatory na przyssawki - przyklejone do szyby. Sposób nie ważny, istotne by przepuścić wodę przez filtr... A co do biologii... to dojrzewała u mnie w wiaderku  przez  miesiące na karmie I NH3/NO2- (https://forum.klub-malawi.pl/topic/25309-projekt-akwarium-280x60x60-pokrywa-filtr-szafka/?do=findComment&comment=371935. ) Przy starcie akwa wrzuciłem medium do filtra + cukier + fosforany +  Nh4Cl, NaNO2 i brud z dna wiaderka. Po pewnym czasie (godziny ?) zmętniało... i po 3-4 tygodniach zrobiło się klarowniej, ale nie idealnie.  Potrzeba czasu...   
    • Mam nieużywany korpus 10" z filtra RO, mam jeszcze Pata Mini ale raczej nie jest to "wydajna głowica"😉 co można by było dobrać do tego i jak ogóle ma to działać? Głowica tłoczyła by wodę przez korpus mam rozumieć, nie wiem czy moja wyobraźnia działa dobrze😉
    • Wrzucam raz jeszcze. VID_20250404_102632.mp4   Mam nadzieję, że teraz będzie widział 
    • Nie widzę twoich filmików. Nie wiem czy przyczyna leży po mojej czy Twojej stronie. Zakładam , że po mojej bo nikt nic na ten temat nie napisał.
    • Dziękuję za cenne rady. Nie pozostaje mi chyba nic innego niż czekać jak polecacie. Jedno mnie zastanawia z N03 było ono praktycznie niewykrywalne od samego początku. Wynik max 2. Tłumaczyłem to sobie tym, iż  azotany są pochłaniane na bieżącą przez bakterie które się cały czas namnażają bo mają ku temu dobre warunki (chodzi o powierzchnię na 70l kształtek). Jeżeli kolonia ma gdzie się rozwijać, to robi to do osiągnięcia max powierzchni jaką jej zapewnimy. Taka moja teoria apropo niewykrywalnych NO3. Biologię praktycznie przeniosłem z innego zbiornika dodając jeszcze na start brud z gąbek. Miałem jedną przygodę ze skokiem N02 ucząc się dozować karmienie (pisałem o tym wcześniej) a tak to, do tej pory woda była w miarę klarowna. Skąd to nagłe zachwianie biologii teraz po czasie, jeżeli żadne zmiany nie zostały wprowadzone. Pierwotniaki teraz? Kurcze trochę nie chce mi się wierzyć...( Oczywiście nikogo nie krytykuję, po prostu jestem mocno zdziwiony) Znaczyło by to, że cykl jest jeszcze nie zamknięty? Idąc tym roku myślenia wypadałoby wyciągnąć żywice i grzecznie czekać na dojrzenie zbiornika? Zalane było ok 3 mc temu, ryby pływają 2 mc. Biologia dalej nie hula? Dla mnie mega dziwna sprawa. Wrzucam jeszcze filmik na którym dokładniej widać to zmętnienie: VID_20250404_102632.mp4  
    • Jeżeli chcesz sprawdzić czy to pierwotniaki to nic nie rób a same znikną. Jeżeli nie znikną to znaczy , że problem leży w tym co wyżej koledzy napisali.
    • Wg mnie pierwotniaki, NO3 niewykrywalne? A powinno być. Duża wymiana wody powoduje klarowność, a potem zmętnienie ponownie wraca. Dla mnie to typowy objaw braku sprawnie działającej biologii. Nie martwił bym się w tej chwili o klarowność, uważał bym na parametry, nie podmieniał wody ponad miarę, a nawet przez chwilę w ogóle. Jak zacznie pojawiać się NO3 , podejrzewam, że zbiornik zacznie się klarować i pierwotniaki zaczną się wycofywać.
    • Możesz spróbować filtr piankowy 1 mikron + wydajna głowica. Jeśli zmętnienie nie ustąpi, to prawdopodobnie jest pochodzenia mineralnego - czyli coś może z modułów się uwalniać o rozmiarach poniżej 1 mikron. Jeśli filtr będzie się szybko zapychał (minuty) i klarowność będzie się poprawiała, to mogą być to bakterie/pierwotniaki lub coś powyżej 1 mikrona. Moduły też mogą uwalniać jakąś pożywkę dla bakterii... Z drugiej strony to dopiero 6 tygodni prawdziwego "życia" ....  biologia potrzebuje miesięcy aby wszystko grało. Może trzeba poczekać...
  • Tematy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.