Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, jestem nowy tzn od jakiegos czasu czytam forum ale to moj pierwszy post. Chcialbym przedstawic moje akwarium jeszcze nie skonczone ale to kwestia kilku dni a potem tylko czekac az zbiornik dojrzeje. Akwarium to standardowa 450l czyli 150x50x60.

Wyposazenie:

filtr zewnetrzy aquael unimax 700 caly z ceramika jako biolog a na wlotach gabki (czy sie sprawdzi jako biolog?, czy dodac jescze cos do ceramiki?)

2 grzalki 150 i 250W

pokrywa zwykla (planuje sam zrobic w czasie urlopu narazie jednak pracowac trzeba)

mechanik ? narazie nie mam kupie w tygodniu myslalem o atmanie?

wystroj:

tlo spienione pcv 3mm

kamienie serpentynit ok 85kg, troche malo sie wydaje oczywiscie na styropianie wszystko stoi

po podloze jade w tygodniu bedzie to zwirek i na gorze bialy piasek

pod akwarium polozylem mate pod panele 5,5mm

szafka mojego projektu natomiasto wykonal sasiad

Planowana obsada:

Labeotropheus trewavasae 1+4

Maylandia estherae 1+4

Melanochromis cyaneorhabdos 1+4

chcialbym jeszcze ze 2 gatunki narazie sie zastanawiam.

post-14334-14695716289091_thumb.jpg

post-14334-14695716294786_thumb.jpg

post-14334-14695716298199_thumb.jpg

post-14334-1469571631968_thumb.jpg

Opublikowano

Witaj

Zapowiada się obiecująco, ładna szafka i tank konkretnej wielkości. Ilość kamieni chyba wystarczająca, tylko nie wiem jak z cyrkulacją wody w tak dość ciasno ułożonym gruzowisku. Co do obsady to nie prowokuj odpowiedzi bo to nie ten dział i zaraz pouczą Cię o tym moderatorzy.

Pozdrawiam i powodzenia !

Opublikowano

Bardzo ładny baniaczek. Co do podłoża to i tak za jakiś czas bedziesz miał wszystko wymieszane

tak że nie będzie białego piasku na górze. Proponuje skupić sie tylko na piasku. Pozdrawiam

Opublikowano

Myslalem o tym zeby zrobic z tej strony gdize mniej kamieni to taka strefa z piaskiem a gdzie wiecej to zwirek tzn chodzi mi jakies 30-40 od prawej piasek i jakos zagrodzic zeby nie wymieszaly i byl by i piach i zwirek?

Opublikowano
Myslalem o tym zeby zrobic z tej strony gdize mniej kamieni to taka strefa z piaskiem a gdzie wiecej to zwirek tzn chodzi mi jakies 30-40 od prawej piasek i jakos zagrodzic zeby nie wymieszaly i byl by i piach i zwirek?


Tak jak pisal poprzednik, przy pyszczakach nie ma mozliwosci aby piasek byl osobno.Ryby te kopia w piasku z natury i zrobia z nim co beda chcialy i usypia/przeniosa tam gdzie im sie bedzie podobalo.;)

Polecam tylko piasek.

Opublikowano
podloze jade w tygodniu bedzie to zwirek i na gorze bialy piasek

Jak już się wymiesza to piasek będzie na dole a żwirek na górze ;) Dzielenie na strefy piach żwir IMHO nie ma sensu bo i tak prędzej czy później się to wymiesza. Możesz przy skałach na piasek sypnąć trochę żwirku, który będzie widoczny i może spełni to twoje oczekiwania :).


I jeszcze mała prośba używaj polskich znaków

Opublikowano

Odchody odchodami , ale masz jedno skupisko i może być problem z rewirami dla ryb. Ja bym rozdzielił na 2-3 skupiska kamieni.A z cyrkulatorem musisz próbować. Nikt Ci nie powie jak będzie najlepiej ,musisz patrzeć ustawiać aż otrzymasz optymalne ustawienie :)




[300] Malawi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.