Jump to content

Melanhromis Joanjohnsonae


Guban88

Recommended Posts

Witam. W jakim wieku można zacząć rozróżniać u Melanochromis joanjohnsonae płeć? Patrząc tutaj http://cichlidenareal.ru/wiki/index.php?vid=508 to nawet samica ma atrapy jajowe a ja u moich maluchów u 3 dostrzegłem po jednej także tym za bardzo się nie sugeruje. Mają ok 3-4 cm. Czy trzeba czekać aż zaczną się wybarwiać czy samca można wcześniej wypatrzyć np tym że jest większy od pozostałych ?
[300] Malawi

Link to comment
Share on other sites

Widziałem te ryby w młodym wieku i samce dominujące w stadzie wyróżniały się już w wieku 4-5 miesięcy ( stadko około 30-40 szt ) będąc większymi i mając pobłyski właściwego samcowi ubarwienia. Atrapy maja samce i samice. problemem są jednak samce zdominowane. Na te duże stado tylko 4-5 szt ( ryby były w tym samym wieku ) wykazywało te samcze cechy. Nie ma mozliwości aby były to jedyne samce więc co do zdominowanych dośc długo nie będziesz tego widział. Najlepiej pokaże ci to sam dominant bo inaczej potraktuje kobiety ( będzie dążył do tarła ) a inaczej rywali ( będzie je ganiał ). Tak wiec nie wyrokuj zbyt szybko bo się możesz łatwo pomylić. Wg mnie eliminuj ryby gdy uzyskasz pewność a więc np gdy zagoniony zostanie jeden z osobników zdominowanych.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

W jakim wieku są dokładnie to nie wiem nie pytałem kolesia , nie wiem też czy są równego wieku.Jeśli tak to jedna wyróżnia się rozmiarem od pozostałych co może już znaczyć że może to być samczyk.Ja mam 7 sztuk , będę obserwował zachowanie co mnie może pokierować na to która jest która. A co do redukcji to niech same to zrobią tak będzie najlepiej , bo nie chciał bym się pomylić i zredukować nie to co trzeba.
[300] Malawi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.