Skocz do zawartości

Tuf wapienny


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad dekoracją mojego pierwszego malawi i bardzo przypadł mi do gustu tuf wapienny( nie biorę wogólę pod uwagę piaskowca). Odrzuca mnie tylko cena tego kamienia, może ktoś zna w Lublinie lub okolicy miejsce gdzie można go nabyć po atrakcyjnej cenie. A i jeszcze jedna sprawa czy tuf wapienny ma jakieś minusy. Czy są jakieś kamienie bardzo podobne wyglądem? Trochę tandetne pytania ale w popszednich baniakach nigdy nie umieszczałem kamieni i nie mam o tym zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odpowiem może tak:


tuf wapienny - słabo zwięzła, niekiedy pylasta odmiana martwicy wapiennej. Spotykana m.in. w Laskach k. Boleslawia


podobny do niego jest:


trawertyn - zwięzła odmiana martwicy wapiennej, dznaczająca się smużystą budową. Jedyne miejsce gdzie odkryto złoża trawertynu znajduja się w Raciszynie k. Działoszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj sie temu - moze cos takiego?

http://www.um-um.pl/malawi/data/media/2/sysgone_0360.jpg

Do pozyskania znad brzegów zalewu Chańcza pod Kielcami.



o coś takiego mi chodzi, sprawa do przemyślenia. Chodzi mi też po głowie aby wsadzić zwykłe skały wapienne ale ich nie mogę dostać w Lublinie, chyba będzie trzeba zaplanować jakiś dalszy wypad- zobaczymy. Dzięki za zainteresowanie taką błachą sprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skaly to nie jest tak do konca blacha sprawa

po pierwsze moga wplywac na parametry wody i to czasem w dosc znaczacy sposob, po drugie, zmiana dekoracji potrafi byc dosc uciazliwa dla nas oraz jest niewskazna jesli mamy ryby terytorialne :)

pozdr

adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą błachą sprawą to zostałem źle zrozumiany, chodziło mi o to,że wcześniej myślałem że aranżacja zbiornika gdzie są same kamienie nie jest trudna i tu się bardzo pomyliłem, wcześniej miałem do czynienia wyłącznie z zieleniną :wink: . Jak chodzi o inne aspekty dotyczące parametrów itd. zdaje sobie z nich sprawę, czyta się trochę forum i serwis 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ożarów, koło Łodzi ??

Raczej nie, troszkę daleko. Koledze chyba chodziło o Ożarów w województwie lubelskim, przynajmniej mam taką nadzieję. Byłbym wdzięczny jakby ktoś dał mi konkretny namiar na miejsce gdzie mogę dostać wapień (adres, telefon itp.). Kończy mi się cierpliwość, wreście odpaliłbym ten baniak. Jak nie dam rady z wapieniem, bede musiał zmienić koncepcję :? , tylko nie chcę robić czegoś czego później bede żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki zakład kamieniarski w Zemborzycach, jak jedziesz na Krasnik to za lasem w Konopnicy trzeba skręcić w pierwszą asfaltową drogę po lewo, byłem tam jakiś rok temu jak kupowałem piaskowiec, maja tam spory wybór różnego rodzaju łupków od wapienia, przez piaskowiec i łupek filitowy przynajmniej tak było jak ja tam byłem jak teraz jest nie wiem, ale to niezbyt daleko od Lublina to się można wybrać na przejażdżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.