Jump to content

Saulosi Samce !!!!!


Dario1906

Recommended Posts

Witam chciałbym prosić o pomoc nie dawno rozdzieliłem saulosi na 2 haremy 1+4 do dwóch osobnych zbiorników w tym podstawowym malawi a drugi dałem do do zbiornika z molinezjami.

Po pewnym czasie u mnie w zbiorniku z pyszczakami samiec stracił kolor wyblakł i taki mizerny a samiec u molinezji nabrał kolorów prawie czarny sie zrobił(az krata mu sie zrobiła czy to normalne on nie nie niebieski tylko prawie czarny??) Po pewnych poradach postanowiłem go wrzucic spowrotem i zrobic 2+4 i co sie stało samiec którego dołozylem dostaje strsze bęcki oczywiscie stracił troszke kolory ale i tak taki czarny jest natomiast drugi samiec nabiera kolorów ino gdy podpływa do tego nowego co robic ?? wywalic starego zostawic nowego czy jak??

Link to comment
Share on other sites

..nastąpił u Ciebie czas aby zredukować ilość samców saulosi! Do pewnego momentu było oki...Ale teraz już gdy są to dorosłe samce to niestety albo one same się wyeliminują albo Ty je zredukujesz!! Generalnie Twoje akwa jest zbyt małe na dwa samce tego samego gatunku. Ten który pozostał w zbiorniku z pyszczakami też będzie zmieniał barwę na ciemniejszą .. To kwestia warunków, czy też okresu tarła... Chyba ,że zostanie zdominowany przez jakąś samicę:)) To,że ten drugi przebywając z milonezjami bardziej się wybarwił ( prawie czarny ) to normalne.. Świadczy to o stresie i agresji jego w tamtym zbiorniku.Dziwie się tylko ,że ich nie wykończył...A tak na marginesie to zmieniając im warunki ( dając do molinezji) nie wróże tu nic dobrego!!! Po powrocie Twojego samca ze zbiornika z molinezjami niestety został on zdominowany w akwarium z pyszczakami!! Rada jest prosta..Naprawdę jest już czas abyś wybrał tylko jednego samca saulosi bo prędzej czy później same się wyeliminują!!

Link to comment
Share on other sites

Po powrocie Twojego samca ze zbiornika z molinezjami niestety został on zdominowany w akwarium z pyszczakami!!


Pisząc od strony samca pyszczaka to musiał zacząć od zera. Tak to już jest, ze zwierzęta same coś ustalają i uczą się szacunku i pozycji. Człowiek wkładając rękę zaburza hierarchię i robi rybom mętlik w ułożonym społeczeństwie. Samiec odłowiony stracił swoja naturalną pozycję. W nowych akwarium zaczął od zera... po powrocie zaczął od zera... i nie moze zbudować nowej pozycji... cud, ze w ogóle wytrzymuje ten stres. Kto nie ma pozycji ten nie jest członkiem stada bo mu zagraża.


Na przyszłość ryby albo odławia się na stałe albo zostawia żeby same sprawę rozwiązały. Takie przerzucanki im bardzo szkodzą behawioralnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.