blady Opublikowano 13 Października 2013 #11 Opublikowano 13 Października 2013 -- dołączony post: Dokładnie nie ma uszczelki ale tej pod koszem ;-) !!! Ta pod głowicą jest i zawsze będzie i ja koniecznie nasmaruj . jakim silikonem to smarować ?
krzysiutoja Opublikowano 13 Października 2013 #12 Opublikowano 13 Października 2013 Witam chyba wazeliną techniczną a nie sylikonem
Rafal.K2 Opublikowano 14 Października 2013 #13 Opublikowano 14 Października 2013 Koledze chyba chodziło o smar silikonowy. Silikon to chyba nie najlepszy pomysł.
stan Opublikowano 14 Października 2013 #14 Opublikowano 14 Października 2013 Tak jak pisałem można wazeliną techniczna ale i silikonem( dokładnie smarem silikonowym ;-) ). Ja wole silikon bo jest trwalszy na uszczelce i lepiej sie rozprowadza po niej. Poniżej link do aukcji. FLUVAL smar silikonowy do wszystkich uszczelek!!! (3599084658) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img04.allegroimg.pl/photos/400x300/35/99/08/46/3599084658@@AMEPARAM@@04@@AMEPARAM@@35/99/08/46@@AMEPARAM@@3599084658 1
Enek Opublikowano 14 Października 2013 Autor #15 Opublikowano 14 Października 2013 do smarowania uszczelki pod głowicą używam z powodzeniem, parafinę ciekłą z apteki za grosze. 80g parfiny w tej cenie ;D
stan Opublikowano 14 Października 2013 #16 Opublikowano 14 Października 2013 No ja kupuje smar silikonowy w Brico i płacę 10zł za podajże 100ml ! A ten z allegro podałem jako przykład. Może być każdy smar silikonowy do gumowych uszczelek itp. rzeczy.
marek_z_81 Opublikowano 14 Października 2013 #17 Opublikowano 14 Października 2013 Ja kupuję ten co stan76 podał w linku tylko, że w sklepie zoologicznym a nie na all... Zużywam całą tubkę na raz (wszystkie uszczelki). Kubeł otwieram raz na pół roku więc te 7zł dwa razy w roku to nie majątek. Po co kupować wielką tubę? Żeby leżała i traciła ważność?
Enek Opublikowano 14 Października 2013 Autor #18 Opublikowano 14 Października 2013 Ja kupuję ten co stan76 podał w linku tylko, że w sklepie zoologicznym a nie na all... Zużywam całą tubkę na raz (wszystkie uszczelki). Kubeł otwieram raz na pół roku więc te 7zł dwa razy w roku to nie majątek. Po co kupować wielką tubę? Żeby leżała i traciła ważność? Na szczęście smary się nie termiunują Ja kubełki otwieram co miesiąc. mechanika fluvala co tydzień
marek_z_81 Opublikowano 14 Października 2013 #19 Opublikowano 14 Października 2013 Na szczęście smary się nie termiunują Nie wiem, nie sprawdzałem, wierzę na słowo Ja kubełki otwieram co miesiąc. mechanika fluvala co tydzień W takim razie zakup większej tubki jest całkiem uzasadniony. Ja kubełki otwieram co miesiąc Tylko po co?
Enek Opublikowano 14 Października 2013 Autor #20 Opublikowano 14 Października 2013 Bo gąbeczki się zapychają i spadek przepływu. wole co miesiąc otworzyć nawet biologa niż bawić się w prefiltry w akwa.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się