Skocz do zawartości
**Przypomnienie** Ostateczny termin wpłaty składki członkowskiej za okres 2024/2025 to 15 maja br. Po tym terminie każdy klubowicz, który nie opłaci składki zostanie zdegradowany do rangi użytkownika. ×

Wybór kamieni


acer2244

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zmieniam właśnie akwarium na większe piasek już kupiłem koloru białego, tło mam strukturalne czarne i właśnie się zastanawiam nad wyborem kamieni do środka. Najodpowiedniejsze chyba byłyby wapienie filipińskie, ale ciężko je dostać ostatnio jakoś w Warszawie. I chciałbym się was podpytać, jakie byście polecili kamole do mojego akwarium, żeby się to jakoś zgrało. Może macie jakieś adresy sklepów lub składów w Warszawie gdzie można coś wybrać np. wapienie, albo jakieś fotki akwariów z przykładami dla mnie. Odwiedziłem już skład kamieni na ryżowej w Warszawie, ale żadnych wapieni nie mają. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej naturalnie wygląda serpentynit więc na tutejszym składzie kamienia lub w sklepach ogrodniczych powinieneś go znaleźć, wapień ma tylko rację bytu jeżeli myślisz o uchowaniu w ogólnym narybku, inaczej kamień średni, mało naturalny i szybko zmieniający kolor od glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej naturalnie wygląda serpentynit więc na tutejszym składzie kamienia lub w sklepach ogrodniczych powinieneś go znaleźć, wapień ma tylko rację bytu jeżeli myślisz o uchowaniu w ogólnym narybku, inaczej kamień średni, mało naturalny i szybko zmieniający kolor od glonów.

Myślę,że te kamienie będą za ciemne i trochę nie wpa

suja się z tłem a czy one podnosza ph wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ciemne kamienie bardziej wpasują się w czarne tło strukturalne niż białe, będzie po prostu wyglądać bardziej naturalnie. Wapień filipiński przy tym tle będzie wyglądał bardzo nienaturalnie poza tym jak zbrązowieje to już nie będzie taki estetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy że zakupisz na allegro grys dolomitowy drobno mielony sa różne frakcje od grubych do frakcji wygladającej jak piasek. Skutecznie podwyzszy PH w wodzie. Ja takowy piasek posiadam i jestem zadowolony z niego od 6 lat. Ph jest na stałym poziomie 8,2 i nigdy nie dodaje ulepszaczy w stylu sody oczyszczonej podczas podmian wody, wrzucam jedynie garsc soli w sporych kawałkach które przywiozłem z Wieliczki. Sam posiadam tło strukturalne i wrzuciłem serpentynit uważam że nie wygląda to źle. Piaskowce i dolomity za bardzo na pocżatku bedą sie odrózniać od tła później oczywiscie zarosną glonem. Będąc na składzie w trójmieście zauważyłem że mają skały wulkaniczne zblizone kolorystyką do tła ale nie wiem jaki posiadają skład i czy nie zmienią parametrów wody. Postawiłem wiec na serpentynit ale z wygładzonymi krawędziami i kolorem zielonym wpadającym w czerń jest też łupek czarny który niektórzy określają jako serpentynit który też możesz zastosować w żbiorniku. Zrezygnowałem z niego ponieważ ma za ostre krawędzie (klika jego kawałków zostawiłem po lewej stronie zbiornika na półce skalnej) Mozesz zobaczyć jak wygląda zbiornik w mojej galerii jest nowy wiec glony nie zdążyły zrobić swojej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.