Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam jestem nowym użytkownikiem. Chciałbym poznać opinie na temat pokarmu Aquatic nature

a dokładniej code shrimp flakes, czy ktoś takiego używa? Wczoraj w sklepie zoologicznym miły pan polecił mi ten pokarm dla małych saulosi (ok 4-5cm), na opakowaniu nie ma składu tego pokarmu a w internecie ciężko cokolwiek znaleźć i nie jestem pewien czy oby to dobry pokarm, jeżeli tak to jakim pokarmem mogę uzupełnić diete dla moich saulosi?

Opublikowano

Jeżeli shrimp to krewetka ( chyba że było by brine shrimp wtedy artemia), a więc pokarm pochodzenia zwierzęcego trza byłoby uzupełnić o jakiś pokarm roślinny. Polecam spirulinę OSI i NatureFood cichlid plant roz. M.

Opublikowano

Dziękuje za szybką odpowiedź. W internecie znalazłem takie coś.

Skład

40% białko

5% tłuszcz

4% błonnik

15% popiół

3% chlorek sodu

5% wilgotność

I tyle na temat składu tego pokarmu, czyli najlepiej było by podawać dodatkowo jeszcze spiruline?

Opublikowano

Ja znalazłem coś takiego


  Cytat
CODE SHRIMP FLAKE to najwyższej jakości kompletny porkarm dla wszystkich krewetek słodkowodnych i morskich. Zaspokajaja potrzeby żywieniowe krewetek. Pokarm zawiera mieszankę specialnie dobranych białek roślinnych i zwierzęcych, stymuluje wzrost krewetek i poprawia ich odporność na choroby, co w konsekwencji ogranicza śmiertelność krewetek. Zawiera Spirulinę znacznie i widocznie poprawiającą kolory krewetek. Pokarm wzbogacony jest dodatkowo w minerały i witaminy niezbędne krewetką do życia i jest lekkostrawny poprzez dużą zawartość błonnika. Nie zanieczyszcza wody i nie powoduje zmętnienia.
Opublikowano

Właśnie są dwa shrimpy, jeden jest z rysunkiem krewetki i jest dla krewetek a drugi jest z rysunkiem jakiejś rybki morskiej i pielęgniczki kakadu, skład który podałem jest z tym rysunkiem rybek czyli mam dodatkowo podawać spirulinę czy ten pokarm wystarczy?

Opublikowano

A ja powiem tak , jeżeli nie zakupiłeś tego pokarmu to nie kupuj go tylko zakup odrazu pokarmy dedykowane dla pyszczaków. koniecznie spiruline OSI plus coś mięsnego , a zarazem wybarwiającego np. OSI vivid color. MOżna też dla uzupełnienia diety dokupić granulat NF cichlid plant rozm. M

Pokarmy te to sam TOP , ,,żarcia'' dla pysków.

poniżej linki do tych pokarów.


http://www.akwarystyczny24.pl/osi-osi-spirulina-flakes-30g-wysokiej-jakosci-spirulina-w-platkach-p-705.html


http://www.akwarystyczny24.pl/osi-osi-vivid-color-flake-30g-wybarwiajacy-pokarm-w-platkach-dla-ryb-tropikalnych-p-1182.html


http://www.akwarystyczny24.pl/naturefood-premium-cichlid-plant-m-45g-pokarm-dla-tropheusow-i-innych-pielegnic-roslinozernych-powyzej-8cm-p-615.html

Opublikowano

Chyba nie do końca tyle ;) ... nie możesz ograniczyć karmienia ryb do 2 karm. Peryfitonożene saulosi musza mieć lekką przewagę karm roślinnych więc jeśli nie używasz mrożonek warto kupić co najmniej 5 karm. W zależności od zasobności portfeta firm Tetra, Tropical, Sera lub NF i OSI. Wtedy mógłbyś podawać codziennie inną karmę Spirulina forte 36% lub jej droższe odpowiedniki to podstawa ale poza nią kupiłbym na Twoim miejscu jeszcze 3 karmy roślinne i 1 mięsną.

Opublikowano

No właśnie kupiłem już ten pokarm i zamówiłem już spiruline osi raz w tygodniu będe chciał podawać mrożonki, zależy mi na tym żeby dostawały dobry pokarm. Kupie jeszcze ten na wybarwienie i myśle że bedzie ok i oczywiście w niedziele odpoczywamy od jedzonka :)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.