Jump to content

Stelaż prośba o radę.


Recommended Posts

Witam,

Koledzy ponieważ do zimy planuje postawić nowy baniaczek powoli zabieram się za pracę. Na pierwszy ogień idzie spawanie stelaża pod akwa. Stelaż wykonany będzie z profilu zamkniętego 30x30x2. Moje pytanie czy musem jest dawać wzmocnienie pionowe od strony frontu drzwiczek szafki. NIe chce mieć tam wspawanego profilu. W załączniku zdjęcie stelaża (projekt zrobiony na szybko).

Proszę o podpowiedzi ;)

post-13076-14695714377992_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zaryzykowałbym odpowiedz, że tak ale samą górę wykonać trzeba z profilu 40x30 - poczekaj na odpowiedz innych.

Dobra rada zmniejsz wysokość przy 75cm wysokości stelaża+blat+h akwa+pokrywa i 60cm głębokości nie masz szans na dosięgnięcie tyłu.

Link to comment
Share on other sites

Prościej i taniej zrobić z kątownika.Łatwiej też umocujesz zawiasy. Konstrukcja moim zdaniem będzie za wysoka, głupio wyglądają takie proporcje, niższa szafka da optycznie większy zbiornik,łatwiejszy w serwisowaniu i lepszy do obserwacji z np. wysokości kanapy.Co do tych zawiasów jeszcze,można w taki sposób: pionowa formatka przykręcona do brzegu stelaża,w niej mocowane typowe zawiasy puszkowe.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi i mocowanie zawias to wsio jest przemyślane będą przykręcone pionowe formatki na brzegach szafki, czyli dokładnie tak jak mówisz Krzyśku. Wysokość jeszcze do przemyślenia, aktualnie mam tak wysoką szafkę do mojej 112 i jest ok, ale w większym zbiorniku może się nie sprawdzić. A co myślisz, stelaż wytrzyma bez pionowego wzmocnienia na froncie?

Link to comment
Share on other sites

Koledzy na 99% zrobię tak jak mówicie. Akwarium wraz z kamieniami będzie ważyć 400kg (tak liczy mój program) :o


Wpadł mi jeszcze jeden pomysł aby do kształtownika frontowego na który nie ma podparcia dospawać po całej długości płaskownik 0,5x2. Rysunek w załączniku, może takie rozwiązanie da radę.


Zmniejszę na pewno też wysokość stelaża tak jak radzicie :cool:

post-13076-14695714378556_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Dzięki za wskazówki! Ryby mają się dobrze, są baardzo głodne (nie karmię) i żywotne. Póki co nie widać żadnych oznak wysokiego stężenia NO2, za to zrobił się całkowity porządek na dnie akwarium. Wynik z dzisiaj to 1.  Jestem w trakcie podmiany 50% wody i po tym sprawdzę jak wyglądają parametry.  Zamówiłem tez 6 ampułek prodibio biodigest i Sera Toxivec, wiec jutro będę działał dalej. Jeszcze mam dwa pytania: 1) Czy teraz codziennie mam podmieniać wodę, czy na razie obserwować parametry i czekać? 2) PH w akwarium wynosi 7,5. Czy to PH jest odpowiednie dla Malawi czy mam po podmianach dosypywać sól niejodowaną? Czy warto tą sól dosypać w większej ilości żeby usprawnić proces zbijania NO2 (czytałem na forum, ze niektórzy tak robią).
  • Wlewam wodę do Akwarium ustrojstwem i zdecydowanie przyspiesza to proces - super rozwiązanie Cały zestaw zakupiłem z polecanych linków, jednak chciałbym go ulepszyć dodając na wyjściu kranik.  - Który gwint mam dokupić, żeby to rozbudować i żeby pasował do tego zestawu? (Jeśli to nie problem to byłbym wdzięczny za link do Allegro razem z tym kranikiem) - Czy są jakieś zatyczki blokujące wypływ wody z tej rurki po zakończeniu procesu napełniania zbiornika?  Z góry dziekuje za pomoc
  • wielkość zbiornika - 375l pozwala na 4 gatunki mbuny, więc jak wolisz
  • Dziekuje za odpowiedz , a jak by kupić po 8 sztuk i dolozyc czwarty gatunek ? 
  • Kup po 10 sztuk młodych z każdego gatunku i zobaczysz, co z tego wyniknie. Może uda się utrzymać jakiś układ wielosamcowo. Saulosi to obecnie chindongo, a maingano - pseudotropheus cyaneorhabdos.
  • Super dziękuję serdecznie za odpowiedź , tak myślałam ale wolałam się upewnić . A bakterie dolewamy na następny dzień od czyszczenia na cały litraż akwa ? Jeśli się nie mylę. Pozdrawiam Serdecznie i dziękuję za pomoc.
  • narazie planowana obsada to  Pseudotropheus saulosi Melanochromis maingano Labeotropheus trewavasae Thumbi West   w jakiej ilosci byscie polecali taka obsade ? 
  • Piasku tak naprawdę wcale może nie być. Zerknij na filmy z jeziora, z lokacji gdzie pływa mbuna. Tam jest kamień na kamieniu, piasku najczęściej zero. A że pyszczaki z grupy mbuna kopią.. owszem, bo w ten sposób oczyszczają sobie miejsce pod tarlisko.
  • Taka uwaga, b.ostre krawędzie kamyków do lekkiego spiłowania, stępienia.
  • Bartek dzięki za szybką odpowiedź 😀Ten temat, który cytujesz przerobiłem w całości. Potrzebuję konkretnej instrukcji,krok po kroku,jak" krowie na rowie". Jestem pokolenia Pana Adama Słodowego 😉 Nie mam dwóch lewych rąk,ale jednak potrzebuję konkretnej instrukcji,w miarę szczegółowej,typu bierzemy deseczkę A i przykręcamy do deseczki B😃 Może idę na łatwiznę,ale nie dam rady sklecić takiego filtra po lekturze tych prawie 180 stron,choć czytałem z czystą przyjemnością 😐 Chodzi mi o konkretną instrukcję krok po kroku 😃 Podziwiam pomysłodawców, konstruktorów tego sprzętu 👍,jestem pod wrażeniem możliwości i zarazem prostoty działania tego filtra. Może ktoś z konstruktorów,lub użytkowników miałby jakąś zwartą i w miarę dokładną instrukcję montażu,budowy takiego sprzętu 🤔 Z pozdrowieniami 😃👍        
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.