Jump to content

Czy takie tło się nadaje? Proszę o opinie


Recommended Posts

Witam . Chciałam się zapytać czy taka struktura pasowałaby do Malawi ?Kolor miał bardziej wpadać w brązowo -jakiś :) a wyszedł jaki wyszedł. Na zdjęciu jest jaskrawy a w rzeczywistości kolor jest znacznie ciemniejszy.Poradzcie co mam w nim zmienić , czy całkiem go przemalować czy całkiem z niego zrezygnować ... Chciałabym aby był w srodku akwarium . Styropian miał grubość 10 cm ale po wypaleniu trochę go ubyło . Pomalowany jest emalią akrylową ,,Akrylux,, z dekorala. Czy taka farba się nadaje aby tło umieścić w wodzie? Akwarium ma wymiary 100-40-40 . Narazie stoi puste :?

Czekam na opinie i rady.

Pozdrawiam serdecznie !

87859e0810affce6med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie i dziękuję za opinię .Niewiem czy to zmienia postać rzeczy ale zrobiłam zdjęcie które prawie całkowicie odzwierciedla kolor tła. Na poprzednim było zbyt jaskrawie bo słońce świeciło prosto na tło. Czy nadal jest zbyt ''ceglasto''?

6c517c549b96144fmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na dolnym zdjęciu znacznie lepiej ;) nie ma problemu pasować będzie na pewno, kiedyś miałem podobne kamienie ;), kiedyś bo obecnie mja na sobie 5 mm glonu, ceglasto jest napewno ale gdy porośnie to glonem i natura wepcha swoje pazurki będzie OK i całkiem inaczej.

Link to comment
Share on other sites

... a co do farby której użyłam , czy ktoś się może orientuje czy moge to włożyć do akwarium? Z zewnątrz wygląda niezbyt ciekawie , przykładałam to do akwarium córki i w szybie odbija się wszystko co jest w środku . Niezbyt ładny widok . Doczytałam też że tło ze styropianu nie powinno być zbyt dokładnie dopasowane do boków i że lepiej zostawić po kilka milimetrów odstępu od szyb . Czy to prawda? Moje właściwie wchodzi na styk dość ciasno może lepiej żebym je trochę przypiłowała?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Będzie jakoś tak bajkowo ale może i ładnie (mnie odpowiadają mroczne Malawii). Osobiście dałbym do tego czerwony albo biały piaskowiec. Ja zostawiłem obok mojego tła z łupków z każdej strony szparę którą idą wężki do pompki napowietrzającej. Wielu robi tło na wcisk (ale bez przesady)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o emalię akrylową to powinno być wszysko ok. nie rozpuszcza się w wodzie i zawiera stosunkowo mało "chemi" raczej nie wpływa to na parametry wody. Tak czy inaczej po zainstalowaniu go i zalaniu wodą obowiązkowo potrzebne jest ustabilizowanie parametrów wody i wtedy na 100% sprawdzisz czy nie dzieje się coś złego. Polecam węgiel aktywowany do filtra wewnętrznego.Co do dopasowania tła - przeczytaj post "pomocy,pyszczaki za tłem" napisałem parę zdań ze swojej praktyki. Welonki są fajne ale pyszczaki fajniejsze :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.