Skocz do zawartości

Falstart


Darken

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Cześć jestem tu nowy i chciałem wam napisać o blędach jakie popełniłem przy zakładaniu akwarium malawi. Od dawna interesowała mnie akwarystyka, moje pierwsze akwaria to były baniaki malutkie z małymi rybkami typu neonki itp. Jednak dość szybko znudziły mi się te wypierdki szukałem nowych wyzwań. Gdzieś nawet już nie pamiętam gdzie natrafiłem na pyszczaki odrazu wiedziałem że to jest to, niestety to tyle z lepszych wiadomości. Ponieważ z natury jestem dośc uparty i wtedy mało chłonny na wiedzę postanowiłem iść na skróty i poprostu założyć akwarium jak najszybciej się da. Znalazłem ogłoszenie na gumtree pan, ogłaszał się że ma sklep zoologiczny i chętnie pomoże przy wyborze rybek i wystroju akwa, pomyslałem jestem w domu gośc mi powie co i jak i po sprawie. Zadzwoniłem do faceta powiedziałem że interesuja mnie założenia akwarium z pyszczakami, umówiłem się jeszcze w ten sam dzień taki byłem napalony:) I tu się zaczyna:) pan z zoologa powiedział mi że wystarczającym akwarium będzie akwarium 100L pomyslałem o mamo jakie wielkie w końcu zawsze miałem 25, byłem taki podjarany z tak ogromnego akwa, następnie powiedział że będe musiał kupić około 30 rybek z różnych gatunków, wtedy one między sobą się tam powybijają i zostaną najsilniejsze rybki, kurde powybijają? nie po to zakładam akwarium pomyslałem,ze byłem już zbyt blisko celu, dalej w to brnołem, a i pan mi dał pare kamieni ponieważ rybki muszą mieć kryjówki i powiedział że od zalania 2 tygonie i mogę wpuszczać ryby. Zakupiłem akwarium u tego samego pana i w ten sam dzień zalałem. Nareszczie mineły 2 tygodnie czekałem na teń dzień jak na swoja 18-tke:) Pojechałem prędziutko do pierwszego lepszego zoologicznego i zakupiłem ryby oczywiście tak jak polecił poprzedni pan dużo rybek z różnych gatunków. To był prawdziwy misz masz, yellowki, auratusy, venustusy!! red redy saulosi, w sumie rybek kupiłem około 20. Wpuściłem ryby, i tu zaczyna ię gehenna, przez pare dni było ok po tych paru dniach totalna porażka, ryby zaczeły się dziwnie zachowywać nie chciały jeść, chowały się, ocierały były skupione w jednym rogu akwarium by po chwili przejść do kolejnego rogu, jeden red red po tygodniu nie dał rady zdechł, za chile auratus zaczął dziwnie pływać bokiem, byłem załamany nie wiedziałem co robić. Zacząłem gwałtownie szukć pomocy, i wtedy zbawienie KLUB MALAWI, dlaczego nie zainteresowałem się wcześniej tylko wtedy jak nadeszły problemy, byłem głupi. Wszystkiego się tu dowiedziałem ludzie którzy prowadzą ten serwis i którzy się wypowiadają jesteście zbawieniem dla każdego kto miał tak jak ja, wiedziałem już jakie popełniłem błedy i w jakie błedy wprowadził mnie sprzedawca z pierwszego sklepu, musiałem zaczać wszystko od początku, teraz już kompletnie przygotowany:) I tak oto dziś posiadam akwarium 450L w którym wszystko jest jak należy, dzięki wam wszystkim, dam fotki jak znajde kabel od aparatu:)

TYLKO KLUB MALAWI

Pozdrawiam

  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję , że wiesz co było porażką w tych pierwszych dniach twojej przygody. Bo na pewno nie fakt, że założyłeś swoje pierwsze malawi( strasznie źle dobrana obsada, bo to by Ci dało we znaki w późniejszym czasie) tylko nie zamknięty cykl azotowy.

Jezeli chodzi o pana sprzedawce to nie TY pierwszy i nie ostatni(niestety) naciąłeś na takiego ,,naciągacza" ważne , że wiesz o swoim błędzie i chcesz go poprawić :-).

Szacun za przyznanie się do błędu no i witamy na najlepszym forum pysków malawi - KLUB MALAWI !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja panowie, ale niestety poznałem już troche środowisko ,,malawi" i wciąż wiele naprawde wiele osób robi to samo co ja kiedyś czyli poprostu małe akwaria obsada co popadnie i twierdzą że jest ok, nawet osobiście znam pana co raz w roku wymienia 100% wody w swoim 240 litrowym akwa i twierdzi że jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.