piotriola Opublikowano 7 Czerwca 2013 Autor #21 Opublikowano 7 Czerwca 2013 Nie ma powodu aby negować opisu tej ryby przez Wiecheckich. Byli nad Malawi, opisali ten gatunek niezwykle dokładnie fakt że było to dawno. Dla mnie te informacje są wiarygodne tym bardziej że opierali się na opisach Ribinka 1983. Za parę lat Ad Konings też będzie pieśnią przeszłości. pozdrawiam;-)
harisimi Opublikowano 7 Czerwca 2013 #22 Opublikowano 7 Czerwca 2013 Ja nie pamiętam opisu Wiecheckich więc może polemika jest o nic, książkę sprzedałem jakiś czas temu. Jednak z tego co pamiętam była tam spora liczba ryb które już dawno zostały inaczej sklasyfikowane ( popraw mnie ale chyba były tam jeszcze Haplochromisy ) i to często w sposób naukowy nie uznaniowy. Zazdroszczę im tej wizyty nad Malawi ale nie oszukujmy się świat malawistyki idzie dynamicznie do przodu pojawiają się nowe opisy naukowe, nowe ryby, nowe badania a jedną z czynniejszych osób w tej branży jest wlasnie Konings. Człowiek ten dzięki ogromnej bazie badawczej ( stacje odłowowe jego niezyjącego przyjaciela Stuarta Granta ), szerokiej współpracy z ludźmi z branży jak i świata naukowego jest o wiele wiekszym autorytetem niż nasi rodacy. On tam praktycznie pomieszkiwał ( pod woda w Malawi ) a Wiecheccy odwiedzili jezioro raz. Niestety porównanie jest takie jak pomiędzy potencjałem polskiej marynarki wojennej a US Navy . Nie przemawia przeze mnie skrajny proamerykański Koningizm jestem po prostu realistą i pomimo moich patriotycznych skłonności nie zgodzę się że można stawiać znak równości pomiędzy choćby Habitatem by 2007 a dziełem Wiechceckich by zaraz po urodzeniu części z Klubowiczów .
Sir_Yaro Opublikowano 8 Czerwca 2013 #23 Opublikowano 8 Czerwca 2013 Swoja drogą dziwi mnie, że tak mało osób było nad jeziorem. Jak patrzyłem jakiś miesiąc temu to przelot w te i z powrotem za 5000zł jest całkowicie realny. A to nie są tak wysokie koszta aby był z tym taki problem....
harisimi Opublikowano 9 Czerwca 2013 #24 Opublikowano 9 Czerwca 2013 Dal mnie to co najmniej dycha ( jak się przymierzałem jakieś 2 lata temu byłoby to prawie 7 tys na głowę ) bo leciałbym z żoną a w sumie koszty przelotu to największa część kasy. Wybierałbym się do Tanzanii bo najdrożej dolecieć a później już jest tanio. Zwiedziłbym Serengetii może zobaczył Kilimandżaro i posiedział ze 2 tygodnie nad bajorem. Wszystko jest do zrobienia ale jak na razie brakuje mi kaski czekam aż kryzys minie
milanista Opublikowano 25 Października 2017 #25 Opublikowano 25 Października 2017 Witam. Czy możecie opisać w jakich partiach w akwarium przebywa ten pyszczak? Dzięki.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się