Skocz do zawartości

akwarium


M_sobo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!


Mam w niedługim czasie zamiar robić akwarium 375l, 150/50/50. Zrobiłem już kilka, ale nigdy tak dużego :)

Mam kilka pytań:


- odnośnie grubości szyb, czy może być 0,8 :?:


-jaki rodzaj silikonu użyć :?:


Za wszelkie porady wielkie dzięki :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


- odnośnie grubości szyb, czy może być 0,8 :?:

-jaki rodzaj silikonu użyć :?:



1. moze, gdzies na forum rzucilem linka do strony TheWalda, o grubosciach szyb w zaleznosci od wielkosci zbiornika

2. oczywiscie musi (powinien) to byc silikon akwarystyczny, kolor mozesz sobie wybrac, ale polecam czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałem u szklarza swoje 150/50/50


i powiedziałem mu ze chce z 10, to sie zapytał po co ? :)

Powiedział ze spokojnie 8 wystarczy. Ale jednak pozostałm na swoim i zrobił mi z 10.

Nie widział tez sensu w dawaniu poprzecznych wzmocnien- dał tylko 2 podluzne.


A czy Kolega ma jakies doswiadczenia w klejeniu akwa ? Ze sie bieze za taka robótke ? :) Bo ponad 300l na podłodze to dla mnie nieciekawa perspetywa :) a tym bardziej dla sąsiadów podemną :lol::lol::lol:



Co do silikonu to są specjalne akwarystyczne do tego. Czarnego koloru najlepszy imho.


Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdroszcze ci kolego, ja od dluzszego czasu bawie sie w sklejanie kotnikow i powiem wam ze to zaden problem skleic sobie akwa ;] najwieksze akwaria jakie kleilem to byly 140 l dzialaja po dzien dzisiejszy w sumie przednia zabawa, najwiecej roboty jest przy oklejeniu szyb ttasma malarska by nei zapackac szybek silikonem. Pozatym samo juz ustawienie i sklejenie szyb to bajka;]


300 l na podłodze to eni dużo ;] pływające m-4 i zalana sąsiadka wraz z jej nowym parkietem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co do oklejania szyby taśma to thewald podpowiedział mi kiedys jak on to robi. On nie okleja, tylko po nałożeniu silikonu przeciąga wzdłuz fugi końcówka markera. Robi to ładną równa fugę, a nadmiar silikonu odsówa od tej fugi o 1-2mm z kazdej strony. Po wyschnięciu te boczne farfocle usówa żyletka. Tak właśnie wkleiłem moja poprzeczkę i musze przyznac że to działa.


A co do szyby, to ja mam akwarium z 10tki, ale przednia i tylna szybe mam z 12tki. Dzieki temu w ogóle nie wymagało wzmocnień, choć po namyśle dałem jedna poprzeczkę na środku, ..


Kot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.