Skocz do zawartości

Nowy start baniaczka 112L


Ghost_Writer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W końcu nadszedł moment rozpoczęcia prac nad baniaczkiem. Prace będą przebiegały etapowo (praca, dom, żona, kot, motocykl ... ehh).


I etap - przytargałem od kuzyna całość. Szorowałem akwa gąbką i wodą, by pozbyć się pozostałości po holendrze.


Efekt jest taki:

dsc0045nx.jpg


Zakończony


II Etap - szafka, dziś jadę odebrać i będę stawiał akwa. Piasek kwarcowy również jest w drodze do mnie.

W trakcie


III Etap - sprzęt, będę sprawdzał czy coś się nada z tego co zostało (Aquael Fan1 , nie używany, zasyfiony trochę, grzałka Elite, pompka (napowietrzacz) Elite). W planach jest zakup kubełka HW-302.


Wszystko to będzie trwało zanim odpalę baniak, mam jednak nadzieję skończyć całość do końca czerwca. Pozwolę sobie odświeżać temat wraz z postępem prac.


Wszelka krytyka mile widziana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, obsada nie będzie za duża, a co do zbiornika to prowadzenie biotopu malawi wręcz wymaga dużego zbiornika, chodzi o dużą powierzchnię dna żeby ryby miały gdzie się chować, nie bez znaczenia tez jest przestrzeń w akwarium bo ryby tez muszą mieć gdzie pływać. Co do filtracji nawet nie zaczynaj bez filtra zewnętrznego(biologicznego) i tutaj musisz sobie juz teraz zadać pytanie czy faktycznie będziesz stawiał większy zbiornik czy nie bo pasowało by już teraz kupić filtr odpowiedni do większego akwarium (myśląc przyszłościowo) inaczej będziesz kupował filtry jeszcze raz jeśli zmienisz akwarium na większe, a to nie jest tania sprawa. jeżeli uzależniasz wymiane zbiornika na większy tylko od zdania żony, to daruj sobie bo szkoda roboty pieniędzy i ryb, chodzi mi o to że jeśli żonka się nie zgodzi to nie zmienisz akwarium albo będziesz rezygnował z tego które sobie już załatwiłeś. Co do posiadanego sprzętu, filtr wew. możesz sobie zostawić, napowietrzacz jest nie potrzebny, grzałka zależy jakiej mocy masz?, a hw 302 to bardzo dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek

Bądźmy w dobrej myśli. Moja żona lubi patrzeć na "piękno" więc jak się wszystko poskłada i w końcu pierwsze pysie zamieszkają z nami, to kolory tak ją omotają że sama mi zaproponuje większe bo: "dlaczego tak mało mamy rybek?".


P.S. Szafka ma długość 110 cm więc jest na zaś :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazało po fakcie - szafka jest o 0,5 cm za wąska. Czeka mnie dosztukowanie tego kawałka. W Castoramie zakupię deski pod wymiar i dołożę w szerokość jeszcze + 5 cm.

Serpentynit zamówiony, jedzie do mnie.

Osprzęt:

Circulator 1000 już zamówiony.

Pozostaje kubeł: co lepiej wziąć- nowy HW-302 czy pół roczny Tetra EX 700 wypełniona w całości cermiką (pracuje obecnie w jakimś akwa holendrze). Cena jednego i drugiego taka sama ~ 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.