Skocz do zawartości

Połączenie miesożerców z roślinożercami


Slawek-meszek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy opisuje owe obsady ludzie rzetelni? Ja w 120x50 z magunga mialem zawsze spore problemy i sam nie wiem czy polecilbym ta rybe w doroslej formie do zbiornika mniejszego niz 150X50.

P.s meszek zależy o jakiej hondze piszesz(bo widze ze pijesz do mnie) ja moge sie klócic wylewajac wiele argumentów.Tylko pytanie czy hodowales ten gatunek?.Czy Twoja wiedza o tej rybie jest proporcjonalna do mojej by dyskutowac o jej zetawieniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem czy polecilbym ta rybe w doroslej formie do zbiornika mniejszego niz 150X50.

Ja też tego nie wiem

Msobo magunga w akwa 120x50 to minimum i jest generalnie polecane przez większość.

A polecanie obsad o skrajnym żywieniu już raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie ma się sprawa z trzymaniem ryb o różnych upodobaniach kulinarnych, nie wątpię że można to jakoś pogodzić ale trzeba już coś w tej dziedzinie wiedzieć...

Maćku powiedz mi proszę jaką trzeba mieć wiedzę żeby pogodzić żywienie ryby mięsożernych z rybami roślinożernymi. Jak wpłynąć na ryby aby roślinożerca nie jadł mięska. Pewnie wszystko można trzymać ze wszystkim ale jak długo i jaki będzie efekt końcowy dla ryb. Bloat czy może coś gorszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meszku zdaje się że PREZES coś o tym pisał wcześniej w jakimś wątku, ja takiej wiedzy nie mam więc bym się nie poważył na żadną z tych opcji, powiem więcej moja wiedza opiera się na tym forum i może jest jeszcze w niej dużo chaosu ale wiele razy zostałem poinformowany przy zakładaniu swojego zbiornika że taka ryba jest mięsożerna ale można jej sypnąć zielsko a tamta ryba jest roślinożerna ale można jej podać jako dodatek mięsko wiec napisałem to co uważam za słuszne według mojej niewielkiej wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meszku zdaje się że PREZES coś o tym pisał wcześniej w jakimś wątku, ja takiej wiedzy nie mam więc bym się nie poważył na żadną z tych opcji, powiem więcej moja wiedza opiera się na tym forum i może jest jeszcze w niej dużo chaosu ale wiele razy zostałem poinformowany przy zakładaniu swojego zbiornika że taka ryba jest mięsożerna ale można jej sypnąć zielsko a tamta ryba jest roślinożerna ale można jej podać jako dodatek mięsko wiec napisałem to co uważam za słuszne według mojej niewielkiej wiedzy


Jako, że zostałem wywołany do tablicy to doprecyzuj bo się gubię ... ja gdzieś łączyłem rybę mięsożerną z roślinożerną ... na pewno nie ... ja po prostu uważam, że peryfitonożerca nie jest rybą roślinożerną tylko peryfitonożerną a to duża różnica skład peryfitonu jest roślinno- zwierzęcy z prze agą tego pierwszego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek sam zauważyłeś że jako dodatek cokolwiek to znaczy. Ale czy zauważyłeś że ktoś polecał demasonom pokarm mięsny lub innym czystym roślinożercą. Nie jedna osoba już się przekonała karmiąc w ten sposób. Tu tak naprawdę chodzi o coś innego np FF jest mięsożerca i potrzebuje diety mięsnej codziennie. A co będzie robił w tym czasie roślinożerca. Jeżeli będzie na odwrót FF dostając pokarm roślinny jakoś przeżyje ale jak go dostanie codziennie, co będzie na dłuższą metę. Ryby w/w mają inne układy pokarmowe i nie powinniśmy ich uszczęśliwiać na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie generalnie chodziło o to że jeśli ktoś tak trzyma ryby to niech trzyma jego sprawa i koniec, ja nie będę tak trzymał ryb bo zwyczajnie je zabiję, tyczy sie kulinariów. Co do zbiorników 112L nadal będę uważał że to jest wykonalne ale jak młody to zobaczy to wsadzi 6 małych łagodnych pyśków i będzie ok ale dam se łape uciąć że za jakiś czas jak nie kupi większego baniaka to do tych 6 wybrańców dorzuci kolejne 6 bo mu za mało kolorów będzie i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s meszek zależy o jakiej hondze piszesz(bo widze ze pijesz do mnie) ja moge sie klócic wylewajac wiele argumentów.Tylko pytanie czy hodowales ten gatunek?.Czy Twoja wiedza o tej rybie jest proporcjonalna do mojej by dyskutowac o jej zetawieniu

Sam wiesz jaką posiadasz wiedze, z którą niekoniecznie muszę się zgodzić. Nie nie hodowałem hongi ale wiem z różnych źródeł pisanych a jest tego dużo że jest to ryba roślinożerna i nie ma podziału na odmiane. A dla Ciebie może i być nawet mięsożerna nie tylko wszystkożerna. Jestem ciekaw jakie masz doświadczenie z FF bo ja mam jakieś. Także proszę zanim będziesz wszystkich uświadamiał aby hodować mięsożerce z roślinożercą miej doświadczenie z każdą rybą jaką polecasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie mięsożerców z roślinożercami to zły pomysł. Naukowcy u roślinożerców w żołądkach stwierdzili zaledwie 5%pokarmu zwierzęcego. Tubylcy nazywają te ryby ,Mbuna kunta" co oznacza gryzący kamienie, sama nazwa wskazuje na roślinożerność tych ryb.

pozdrawiam

harisimi napisał: pokarm roślinno-zwierzęcy z przewagą tego pierwszego

Wszystko jest ok ,tylko ta przewaga to 95% pokarmu roślinnego a nie 51%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.