Skocz do zawartości

Pytanie, zanim zacznę przygodę z malawi.


Cov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Na początek chciałbym się przywitać. Mam na imię Jacek,i jest to mój pierwszy post na tym forum. Dotychczas nie zaglądałem tutaj na forum, bo nie miałem takiej potrzeby, bo moja przygoda akwarystyczna dotychczas jest związana z akwarium ogólnym (towarzyskim). ;)

Od jakiegoś czasu "nosi mnie" żeby coś zmienić, no i zacząłem szukać :)

Trafiłem na pielęgnice i pyszczaki, które wpadły mi w oko, no i zaczęło się... godziny spędzone na czytaniu forum, i wszelkich informacji na temat Malawi i Tanganiki...


Ale do rzeczy, bo nie piszę tutaj aby się wygadać, ale żeby się czegoś dowiedzieć :)


Niestety moje akwarium nie jest raczej odpowiednie do typowego malawi :( ale może nie jestem na straconej pozycji...


Posiadam zbiornik 350L "narożny", wymiary 85cm x85cm x 60cm szyba przednia panoramiczna-półokrągła.


Filtr Tetra Tec ex1200


No i najważniejsze pytanie, czy w takim zbiorniku da się zrobić malawi? Czy jest w ogóle sens? Czy lepiej sobie odpuścić? :confused:

Myślałem aby ten filtr który mam zaadoptować jako biologiczny. Nada się?


Ze względu na mieszkanie w bloku i brak miejsca , nie jestem wstanie wstawić akwarium prostokątnego, typowego dla malawi, wiec nie chciałbym porad typu "zmień akwarium", jedynie co, to z bólem serca zrezygnuję z planów malawi...


Jakie ewentualnie gatunki ryb mógłbym trzymać w takim akwarium? Dodam że jestem zwolennikiem kilku wiekszych ryb, niż dziesiątki mniejszych...


Proszę o wszelkie wskazówki, zanim zdecyduję się na jakiekolwiek działania, aby zminimalizować błędy ;)


Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium, jakie masz, odpowiada prostokątnemu 100x50 powierzchni dna. Raczej nic wielkiego w to nie wsadzisz, ja rozglądałbym się w obsadach 200-240l.

Na forum są wątki z narożnymi akwariami - czyli "da się".


Filtr jak najbardziej się nada. zasypiesz go ceramiką i bedzie idealny do Twojego zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo :) faktycznie po "narożne" znalazłem kilka tematów, nie wiem dlaczego nie mogłem ich znaleźć wcześniej...


Na tą chwilę jestem na etapie kompletowania zestawu do malawi, muszę dokupić filtr wewnętrzny, piasek, kamienie, mam zamiar też sam zrobić tło, ale nie wiem czy mi się uda ;) (czy wystarczy mi cierpliwości)


Na pewno podzielę się efektami. :)


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam po dłuższej przerwie.


W związku z tym że w weekend wziąłem się za moje akwarium, no i zrobiłem swoje pierwsze "Malawi", przynajmniej mam taką nadzieję że choć trochę przypomina ;)


poniżej dołączyłem zdjęcie tuż po zalaniu, no i robione telefonem wiec jakość może być nie najlepsza, w wolnej chwili zrobię lepsze.


Na tą chwilę, proszę o ewentualne uwagi, bo dopóki nie ma mieszkańców to będzie łatwiej mi coś zmienić :)


Tak jak czytałem wcześniej na forum, jako filtr mechaniczny zakupiłem Aquael Turbo 2000, a jako biologiczny moja stara Tetra Tec 1200, wypełniona ceramiką w trzech pojemnikach, a w czwartym zostawiłem bioballe.


Roślinka która jest w akwarium, jest wsadzona, bo nie chciałem jej wyrzucać, jak się utrzyma to dobrze, a jak będzie zjedzona to nowej nie będzie ;)


Mam pytanie jeszcze odnośnie obsady w tym akwarium, nie miałem jeszcze pyszczaków, więc co moglibyście mi polecić żeby było miłe dla oka, i żeby nie przesadzić z ilością?


Byłem pooglądać sobie ryby w sklepie, i spodobała mi się Akara Pomarańczowopłetwa, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z takim mieszkańcem?


Czekam na wszelkie sugestie i porady, przecież lepiej uczyć się na cudzych błędach ;)


Pozdr.

post-13770-146957145305_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pooglądać sobie ryby w sklepie, i spodobała mi się Akara Pomarańczowopłetwa, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z takim mieszkańcem? Czekam na wszelkie sugestie i porady, przecież lepiej uczyć się na cudzych błędach


Jeżeli chcesz mieć malawi to musisz się rozejrzeć za innymi rybami bo ta, która Ci się podoba nie jest z "naszego" biotopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.