Daro84 Opublikowano 22 Kwietnia 2013 #1 Opublikowano 22 Kwietnia 2013 Witam, akwarium mam od 3 miesięcy (pierwszy miesiąc był na dojrzewanie z dodatkiem bakterii nitryfikacyjnych) od dwóch miesięcy są już ryby, kupiłem maluszki 2-3 cm. Co do akwarium to do zdjęć i opisu poniżej nic dodać nic ująć oprócz tego, że obecnie walczę z glonami na wapieniach,piasku i roślinach oraz płochliwością pyszczaków. Kamienie czyszczę szczotką przy okazji odmulania dna i podmiany wody co tydzień ~ 20 litrów (dodaje 10 ml bakterii po podmianach). Świetlówki chodzą od 11:00 do 18:00 przez 7 godzin, a resztę dnia i nocy chodzi moonlight. Akwarium nie jest wystawione na bezpośrednie promienie słoneczne. Glony pojawiają się tam gdzie pada światło świetlówek... Pojemność: 112 l, wymiary: 80x40x35 , obsada: 3 saulosi, 3 sprengera, oświetlenie: 2x18W 5600, nocne: Aquael Moonlight, filtr: Eheim Biopower 160 niedługo z dodatkowym modułem czyli będzie 200, grzałka: Aquael AQN 150, karmnik: Juwel Feeder, piasek kwarcowy 8 kg, piasek koralowy 10 kg, wapienie filipińskie, 3 rośliny, tło na plakacie, od wczoraj napowietrzacz: Aquael Oxypro Quiet 150, kurtyna napowietrzająca. W planach wiatraczek do chłodzenia na lato. Parametry wody: temperatura 26-27 stopni NO2 ~ 0 NO3 ~10-25 GH ~25 KH ~9 PH ~ 7,1 Cl ~ 0
krzysiutoja Opublikowano 22 Kwietnia 2013 #2 Opublikowano 22 Kwietnia 2013 Witaj podoba mi się pozdrawiam
Daro84 Opublikowano 23 Kwietnia 2013 Autor #3 Opublikowano 23 Kwietnia 2013 Aktualne foto akwarium. Ok sprawdzę - zmienię moonlight'a na 2 godziny przed i 2 godziny po głównym oświetleniu, a nie całą noc.
Perez666 Opublikowano 24 Kwietnia 2013 #4 Opublikowano 24 Kwietnia 2013 Zapraszam do odpowiednich działów.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się