Skocz do zawartości

Circulator 1100 coś nie ciągnie:(:(


zamioculcas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłęm z tydzień temu taki filtr : http://www.allegro.pl/item198399966_cir ... szawa.html

+ do tego dużą gąbkę, poskładałem to badziewie i myślałem że będzie wciągał wszystko, a tutaj on nie wciąga nic!!!!! brudy mogą płynąć 1cm obok gąbki i nie wciąga ich:(. Może coś źle złożyłęm? Miałem tam dwie koncówki mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to poskładać żeby było OK? Bo w tej chwili to ta pompka tylko napowietrza a nie filtruje:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj a jak podczepiłeś gąbke?? Podejżewam ze filtr ciągnie ale tam przy tym aquaelu jest taki koszyczek jakby który się wkłada w dziure w gąbce i dopiero t opodłącza się do głowicy... tak zrobiłeś czy może tylko nałożyłeś samą gąbkę na wlot do głowicy?


Ew. sprawdź palcem czy wogóle ma ciąg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj a jak podczepiłeś gąbke?? Podejżewam ze filtr ciągnie ale tam przy tym aquaelu jest taki koszyczek jakby który się wkłada w dziure w gąbce i dopiero t opodłącza się do głowicy... tak zrobiłeś czy może tylko nałożyłeś samą gąbkę na wlot do głowicy?


Ew. sprawdź palcem czy wogóle ma ciąg...



Założylem ten koszyczeki filtr wogóle nie ciągnie:( cholera jasna w poprzednim akwa mialem tez aquaela ale taki normalny filtr a nie glowica 6 gąbka i on o wiele lepiej ciągnie niz ten duży i zużywa przy tym 4 razy mniej energii....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz kupiłem tego aquaela do mojej nowej 240:) Ale mam odmienne odczucia.. jak podłączyłem go w 112 obecnym to wyrywał kamienie z piasku:P Odkręcałeś go w środku? Może turbina się zablokowała? Buczy wogóle?


To moze powiedz jak go poskładałes i moze jakies zdjecia najlepiej? I jaką masz gąbke? Filtr buczy i bąbelki wypuszcza, wszystko wygląda jakby było oka ale cos nie ciagnie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

odkopuję ten temat, bo mam podobny problem z aquaelem 1100. Bardzo słabo zassysa syfy (lepiej sobie radzi kubeł jble700 z założonym filtrem narurowym i prefiltrem na koszyk), a 1100 wypada przy nim mizernie, mimo iż prąd wody daje mocny. Gabka pod względem gęstości wygląda mniej więcej jak ta:

http://www.kacikpupila.pl/aqua-wklad-gabka-filtra-turbo-1100-p-3863.html?osCsid=0eed9e45462d97a2c63435ac5ef5cab7

Tak się zastanawiam czy nie jest czasem za gęsta?

Zawór zwrotny mam zdjęty, końcówkę napowietrzajacą zdjąłem, gąbka jest praktycznie przy dnie, na 2 rurkach i koszyczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.