Skocz do zawartości

cobwe,kawanga,polit razem?


flaczak

Rekomendowane odpowiedzi

Noto zmienia to oblicze i np. zebr w ogóle nie powinno sie takim czymś rozważać. Jest to też bardzo kiszkowaty twór ( 30 cm ) jedynie długość jest w miarę OK. Nie zaryzykowałbym 2 terytorialnych gatunków w tym baniaku. Z tą powierzchnią dna też bym nie szalał, masz ją tylko mikroskopijnie większą niż baniak 100x40 ( przelicz na kalkulatorze całe 50 cm/2 ). Odłowowe msobo też więc odpada. Wybierz sobie po prostu mniejsze ryby. Przykładowo polita i dodatkowo nieterytorialne sprengerae.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia dna mniejsza od standardowej 240l.

Za mała głębia dla pyszczaków i to jeszcze tak dużych jak Kawanga...

I jeszcze 3 gatunki, no bez przesady.

Reasumując, do tego baniaka wpuszczenie pyszczaków to nieporozumienie.

Robiłeś szkło na zamówienie dobierając nieodpowiednie wymiary, imho bezsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możesz zapomnieć o msobo i o kawandze. Także źle zaczynasz rozmowę z nami podpuszczasz wszystkich co do obsady a nie podajesz wymiary akwa.

Po raz kolejny siejesz zamieszanie, dlaczego masz w tym jakiś cel??


Podawałem wymiary już kiedyś w innym poście na temat obsady.Np elozox proponował mi tam 3 gat.To dla czego ni może być 1 z odłowu?

--

Powierzchnia dna mniejsza od standardowej 240l.

Za mała głębia dla pyszczaków i to jeszcze tak dużych jak Kawanga...

I jeszcze 3 gatunki, no bez przesady.

Reasumując, do tego baniaka wpuszczenie pyszczaków to nieporozumienie.

Robiłeś szkło na zamówienie dobierając nieodpowiednie wymiary, imho bezsens.


Niestety nie miałem możliwości zrobić szerszego ani dłuższego,jedynie wyższe ale wysokość mi większa jak te 35cm nie potrzebna.

Na prawdę duże akwa będzie ale to dopiero za kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flaczak zacznij słuchać co piszą doświadczeni malawiści , a na pewno pomoże Ci to uniknąć w przyszłości kłopotów ! Ja mam w 200 dwa gatunki i robi się niekiedy gęsto, a co dopiero 3 gatunki.

Wysokość zbiornika tez ma znaczenie choćby takie , że większy litraż pozwoli Ci utrzymać w ryzach parametry wody !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość 35 cm jest absolutnym minimum i je masz. 135 cm jest dobrym pomysłem, jedynie te 30 cm jest za małe. Poszełeś więc w dobrym kierunku osiagając większa długość. Baniaki pod Mbuna nalezało by tak robić. Przykładowo 200 cm x 50 cm x 50 cm to super baniak a jednak nadal tylko 500 litrów. Dysponujesz tym czym dysponujesz i teraz musisz zejsc na ziemię. Nie mozesz ryby 15 cm umieszczac w baniaku gdzie biorąc ostrzejszy zakręt przyłożyła by twarzą w szybę. Musisz mieć mniejsze gatunki. Msobo to jednak terytorialista i ryba o jeden stopień wyższa niż taka jakiej potrzebujesz. Malawistyka to nie matematyka i nie da się jednoznacznie wskazac na rybą A powinniśmy dać x cm/kw powierzchniu dna. Jednakże doświadczenia większości z nas pozwalaja nam na wyobrażenie sobie danego gatunku w baniaku i średniej wielkości terytorialista dotego odłowowy to na prawde kiepski pomysł. Jeśli chcesz rybę terytorialną to 1 mały gatunek ( np Polit ) ale nie dokładaj do niego 2 gatunków tylko 1 i nieterytorialny o zbliżonej diecie.


Możesz też pomysleć o czymś innym. Mianowicie dać ślicznego nieterytorialistę takiego jak elongatus Neon Spot i do niego jakiegoś nie za dużego terytorialistę przykładowo Melanochromis interruptus. I mozna jeszcze dużo tak kombinowac z naprawdę pięknymi gatunkami ale mniejszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi o msobo lundo a nie magungę.A z tego co wiem lundo jest chyba mniejsza trochę i mniej agresywna.Ale czy to prawda to nie wiem dlatego was o to pytam.
. Czy mniejsze od magungi...? Samce raczej podobnej wielkości, za to samice wydają się być mniejsze i mniej agresywne. Agresja samców też jest nieco mniejsza. Metriaclima sp. msobo Lundo pływają u mnie ponad dwa lata w układzie 3+5 z Pseudotropheus sp. acei Ngara w zbiorniku 400l.

Nie zmienia to jednak faktu, że to za duże ryby do Twojego zbiornika, nawet jednogatunkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mowa o odłowie lundo 1+3.

Ktoś z forum mi o nich pisał kiedyś.Że są mniejsze i dużo mniej agresywne niż magunga.

Na polita i interuptusa f1 starczy 2 gat a na 4 ryby o raptem 1cm większe nie starczy miejsca?Jakoś ni w tym sensu ni logiki.

Może i jest to odłów i są ciut większe od interuptusów ale 135x30 na 1 samca to chyba nie jest mało?

Liczę się z tym że będą tylko 4 ryby i nie będzie nie wiadomo jak kolorowo itp to jak starczy takie akwa na samca i 3 samice lundo to wyprzedaje ryby czekam z 2 miechy na ustabilizowanie parametrów itp i chciałbym spróbować z tym gatunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.