Skocz do zawartości

[450l] 150/60/50h


MICHU89

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, zależało mi bardziej na odpowiedzi ile świetlówek T5 wrzucić na taki baniak.

Bo jest raczej niestandardowy wymiar.



kolego tutaj w linku http://www.klub-malawi.pl/index.php/galeria/?g2_view=dynamicalbum.UpdatesAlbum&g2_albumId=7&g2_itemId=169490 masz przykład oświetlenia mojego baniaka 170x70x55 650l dwoma naświetlaczami led 10w. Powoli coraz więcej użytkowników zmienia świetlówki na oszczędne ledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150x50x60 to standardowa 450-tka.

Sęk w tym, ze dno ma mieć 60cm a nie wysokość.


A jeżeli chodzi o te ledy to jest gdzieś link do forum zrób to sam?

Albo jakieś strony gdzie można nabyć podzespoły.


Ledy dają świetną możliwość modelowania światła. Przykładowo chciałbym puścić 2 snopy światła na 2 duże skały.

W fotografii do ukierunkowania światła używam strumienic/snoot'ów. W akwa pomyśle o czymś własnie takim.

Zastosował bym coś takiego - w środku oczywiście upakowane ledy.

snoot_1.jpg


Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie zdjęcie, na którym chcesz się wzorować jest oświetlone punktowo z 2 miejsc. Świetlówka da równomiernie, a tu tego nie widzę. Chcąc uzyskać podobny efekt, dałbym HQI 2x70.


Jako tło, możesz rozważyć naklejenie czarnej foli, jest o tym na forum.


Jeżeli zyskasz dużo miejsca zmniejszając otwory na 25,20 (np 2x25+20-powrót) warto się, wg mnie, nad tym zastanowić.


ad 2 - myślę, że nie zaszkodzi. Jak chcesz to zrobić?


Zrobiłbym 4 komory (spustowa, 3 filtracyjne) po 20cm + 1 30 na sprzęt. Wysokości musisz sam poobliczać. Sump jest wg mnie odpowiedni pod planowany zbiornik. Np 3 komory po20cm (40x60x30h) = ~72litry filtracji.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa halogeny led po 10w każdy ( po 10W ) w akwarium 140x60x60 ! Mam je zmontowane w odległości od siebie jakieś 40cm tak żeby ,,poświaty" halogenów na siebie nachodził co tworzy jeden słup świetlny. Jak dla mnie boki nie doświetlone w malwce są super , a refleksy na dnie i wystroju akwarium nie ocenione. Jedynie nie dawał bym mniejszego akwarium niż 50cm , jak dla mnie przy tej wysokości akwarium jest za bardzo prześwietlone przez halogeny led.

Oczywiście przy zakupie w/w halogenów należy wybierać halogeny od 6500K w górę.


.............


bajron szkoda kasy na takie świetlówki !!! Lepiej jak już to kup sobie taśmy led jeżeli nie chcesz naświetlaczy . Światełko ładnie daje, a i cenowo wygląda to po ludzku !

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



ad 2 - myślę, że nie zaszkodzi. Jak chcesz to zrobić?


Zrobiłbym 4 komory (spustowa, 3 filtracyjne) po 20cm + 1 30 na sprzęt. Wysokości musisz sam poobliczać. Sump jest wg mnie odpowiedni pod planowany zbiornik. Np 3 komory po20cm (40x60x30h) = ~72litry filtracji.



Dzieki za rade :)


Jeżeli chodzi o ta skarpete to mysłe, żeby wykonać ja z geowłókniny albo jakiegós innego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie zdjęcie, na którym chcesz się wzorować jest oświetlone punktowo z 2 miejsc. Świetlówka da równomiernie, a tu tego nie widzę. Chcąc uzyskać podobny efekt, dałbym HQI 2x70.
I tu się mylisz.;) Oświetlenie to 1XT5 JBL Solar Ultra Marin Day 54W. Świetlówka jest umieszczona z tyłu zbiornika, za nią jest kątownik aluminiowy osłaniający tło. Dodatkowo po bokach mam kawałki PCV położone na wzmocnieniach wzdłużnych. Z tego powodu boki są niedoświetlone a światło oświetla kamienie od tyłu i stąd widoczne cienie na ich strukturze. Ogólnie jest mroczno.

Dodatkowe informacje o zbiorniku. Wielkość 135X55X50, tył i boki czarne spienione PCV, piasek kwarcowy o granulacji 0,8-1,2 wymieszany z drobnym żwirem, kamienie to serpentynit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuję chyba 2 razy T5 54W, odpalane osobno. Odpalane osobno, wg pomysłu aarseta. Kątownik pomalowany na czarno - oczywiście nie w środku:)

Wydaje mi sie, ze zwykle bedzie chodziła jedna.


Jeżeli chodzi o skałki to wybór padł na otoczaki.

Myśle o czyms ala to

imagejpg_nphhpqn.jpg


imagejpg_nphhpqh.jpg



(oczywiście ze zdecydowanie innym ustawieniem, dwa wzniesienia z otoczaków)


Niestety nieudało mi sie odszukać zadawalajacych zdjeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.