Skocz do zawartości

dorastanie stadka saulosi


bandzior85

Rekomendowane odpowiedzi

dokupiłem na razie 3 młode i w sumie mam teraz 8 sztuk

stadko wyraźnie się ożywiło i na tą chwile jak by znikły rządy największej rybki

(nie rozstawia po kątach reszty jak to miało miejsce przed zakupem)

nie wiem czy dokupić jeszcze parę czy na bieżąco robić wymiankę w trakcie dorastania i wybarwiania się samców bo wiadomo że przy tak małym zbiorniku tyle ryb = większy syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wp000177c.jpg

oto największy (dosłownie i w przenośni) brój w zbiorniku :)

rozumiem że to już na 100% dorastający samczyk?

ile potrwa jego pełne wybarwienie?

dziś rano zdawało mi się jak by próbował się wycierać z jedną z potencjalnych samic, czy to możliwe by tak młode ryby podchodziły już do tarła?

ponadto z własnych obserwacji stadka mogę stwierdzić że po zwiększeniu obsady do 8 szt ryby są bardziej spokojne, nie uciekają już pod kamienie gdy ktoś podchodzi do akwarium, pływają po całym zbiorniku i nie są tak przepłoszone przez największą rybkę tą ze zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę z pytaniem, bo chodzi o ten gatunek i proces dojrzewania :) -czy jest możliwość, że podczas dorastania jedne rybki szybciej nabierają masę a inne mniej, bądź wcale?


Mianowicie od czasu zakupu stadka 15 szt. wszystkie były mniej więcej tego samego rozmiaru. z 4/5 szt. było jakby mniejsze z czego jedna najmniejsza padła dzień po aklimatyzacji. Do dnia dzisiejszego 11 szt. jest w miarę podobnych rozmiarów i okrągłych kształtów, natomiast 3 osobniki (do tej pory nie wiem jaka to płeć) są wąskie i mniejsze. W zachowaniu jeden jest osowiały, ale cały czas jest przy życiu. Zjada te resztki które nie wyłapią inne ryby. Pozostałe 2 szt. są w miarę aktywne, ale ze względu na swój rozmiar nie są panami sytuacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wybarwiał się około 2 miesięcy do koloru niebieskiego ale na pełne wybarwienie to musisz kilka ładnych miechów poczekać ! Nie wiem co dla ciebie znaczy, że podeszły do tarła bo jeżeli fakt że samiec natarczywie trzęsie się przed samica to oświadczam Ci , że nie musi to oznaczać tarła ! Zresztą według mnie to te ryby są za młode na tarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwość, że podczas dorastania jedne rybki szybciej nabierają masę a inne mniej, bądź wcale?


Jest to możliwe. Nie musisz się niczym martwić, są słabsze więc mają mniejszy dostęp do pokarmu.

P.S. Nie miałeś w podstawówce kolegi z klasy kurdupla?:D

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.