Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Obawiam się, że powodem chowania się ryb nie jest prąd wody. U mnie w 200 dmucha at-203 lekko skręcony a ryby wciąż są na widoku. Parametry wody, karmienie (ilość, jakość), agresywne napowietrzanie, ciągłe wizyty rąk w akwarium - przemyśl na spokojnie, może znajdziesz przyczynę.



Powiem tak bo może mnie źle zrozumieliście pomimo ze nh4 i no2 ciągle od dwóch tygodni pomimo wymiany wody są na poziomie 0.05 to rybki pokazują się na połowie baniaka nie które nawet pod tafle wpadają ,w baniaku nic nie robię bo nie muszę robi to za mnie woda chodzi mi o ten prąd który panuje przy dnie przez niego ryby machają tak jak delfiny na fali:-) jak skręcę mechanika to znowu pełno kup jedyna opcja ze jak ryby podrosną to dadzą sobie rade z prądem wody.

Opublikowano

Po Twoich wypowiedziach wnioskuję że najlepiej będzie jak ktośz nas przyjechałby do Ciebie i wszystko poustawiał. Każdy z nas to przechodził i sam sobie z tym problemem poradził. Metodą prób i błędów.Także popróbuj Większość z nas ma podobną cyrkulacje jak Ty i nic się nie dzieje. A u Ciebie wiecznie problem jak nie taki to owaki. Zaczynam się zastanawiać gdzie leży problem ale chyba nie w akwarium. Powtórze słowa które juz tu podły. Zlituj się

Opublikowano

Tak jest. I weź pod uwagę, że czasem trzeba wziąć wężyk/odmulacz i trochę samemu odmulić. Czasem przemieszać piasek bo mogą się pojawiać strefy beztlenowe. A jak nie chcesz mieć żadnych kupsk i roboty z nimi związanej to ktoś już tutaj proponował robofish.

Opublikowano

meszek ja nie mam problemu z obiegiem bo wszystko dobrze zbiera zresztą jak by im ten prąd przeszkadzał to by się ciągle chowały a tu widzę ze wypływają i płyną ciągle pod prąd.

Opublikowano

bajron1984, moje zdanie jest takie. Jeśli masz taki prąd wody jak na filmiku, to powinieneś go trochę zmniejszyć na rzecz odmulacza i mniejszego wysiłku rybek przy pływaniu. Jak ryby trochę podrosną to zawsze możesz powrócić do wcześniejszych ustawień filtrów.

Opublikowano

Proszę o Wasze opinie dotyczące rozmieszczenia filtrów w akwarium (szkic). Akwarium 240l (120 cm długości). Filtr wewnętrzny Aquael Circulator 1500 z gąbką. Do filtra podłączona jest deszczownica 1 cm pod powierzchnią wody + 1 moduł skierowany w dół z wylotem wody w stronę gąbki. Filtr zewnętrzny JBL CRISTALPROFI GreenLine e901. Wlot po prawej, wylot po lewej nad Aquaelem lekko skierowany na tylną szybę. Czy waszym zdaniem taki układ jest ok? Jakie rozwiązania stosujecie w sowich baniakach?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Opublikowano

Wygląda to tak jakby temat nie był zbyt ciekawy lub wszyscy podążali za schematem, który jest na linku bo dostałem go od kilku osób za co jestem bardzo wdzięczny. Czy wy macie zorganizowany obieg wody tak jak na rysunkach? Szczerze wątpię.

Opublikowano

Renton, ostatnio było dużo pisane o obiegu wody w tym jak i w innych tematach (linki). Nie dziw się, że jesteś odsyłany, bo każdy ma inaczej poukładane kamienie i nigdy woda nie płynie tak samo. Masz dwa wyloty z filtra i musisz je ustawić tak, żebyś był zadowolony. Książki o tym nie ma co pisać ;) .

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.