Skocz do zawartości

Żywienie Saulosi i Maingano


lufa555

Rekomendowane odpowiedzi

Pyl to raczej nie jest,raczej przypomina piasek o wiekszej granulacji , moje dorosle haremy (osobniki 10-8cm)jedza w rozmiarze s ,zer trwa nawet po 20 min szukaja po calym akwa ,zagladaja w kazdy kat az do wyczerpania pokarmu, jest to bardzo ciekawa obserwacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyl to raczej nie jest,raczej przypomina piasek o wiekszej granulacji
To piszemy o innych pokarmach albo mamy różną ocenę "wielkości" ;) Moje ryby gdy były baardzo głodne to wybierały tylko większe cząstki, resztę bardzo szybko wybierała filtracja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyl to raczej nie jest,raczej przypomina piasek o wiekszej granulacji , moje dorosle haremy (osobniki 10-8cm)jedza w rozmiarze s ,zer trwa nawet po 20 min szukaja po calym akwa ,zagladaja w kazdy kat az do wyczerpania pokarmu, jest to bardzo ciekawa obserwacja.


Podzielam zdanie elzoxa u mnie jest podobna sytuacja z NF small. Afra likoma i saulosi ( dł. około 7-8cm ) w podobny sposób pobierają pokarm i nie ma z tym problem, ale jednak następna porcje pokarmów na pewno zamówię w rozmiarze L jest zdecydowanie lepszy dla już tej wielkości ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie elzoxa u mnie jest podobna sytuacja z NF small. Afra likoma i saulosi ( dł. około 7-8cm ) w podobny sposób pobierają pokarm i nie ma z tym problem, ale jednak następna porcje pokarmów na pewno zamówię w rozmiarze L jest zdecydowanie lepszy dla już tej wielkości ryb.
To robisz przeskok z S do L ? nie bardzo rozumiem skoro S jest waszym zdaniem jest dobry :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak późno odpowiadacie o rozmiarze. Już zamówiłem i jutro dojdzie przesyłka. Wydaje mi się, że ryby zjedzą rozmiar M, a jak nie to przegłodzę je 2 dni i z pewnością zaczną jeść.

--

Skoro chcesz karmic 3 pokarmami codziennie to 3x dziennie +2x w tygodniu color i+3x mrozonka to daje w sumie karmienie ryb 4x dziennie 4 roznymi pokarmami, przynajmniej z tego tak wynika.

Zeby premium color mial wplyw na barwe trzeba ryby karmic nim codziennie, dlatego odpuscilbym sobie NATUREFOOD PREMIUM KRISTALL M /mrozonki jako urozmaicenie 3x w tyg. wystarcza.

Rozmar m jest dla 6cm+ ja mimo ze mam dorosle stada podaje s dlaczego? Poniewaz zmusza je to do wiekszego wysilku,(sport to zdrowie) a samo zerowanie trwa dluzej i czynie fajna obserwacje : ryby intensywnie wyszukuja pokarmu co do ostatniego ziarenka;)


Odpowiedz sobie na pytanie jakiej wielkosci pokarm ma dorosla mbuna w naturalnym srodowisku wybierajaca plankton unoszący się w wodzie ?



Kolor i mrożonka jako zamiennik jednego z pokarmów.

Widzę pewne rozbieżności: jedni mówią: karmić kolorem 2 razy w tygodniu, inny że codziennie. Nie ma jednej rady i zdam się na siebie.

To nie są wyścigi i jak rybki będą wybarwiać się dłużej to nic złego się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie spokojnie ryby Kolegi poradzą sobie z rozmiarem M i uważam, że dobrze zrobiłeś kupując pokarm w tym rozmiarze. Wbrew pozorom M wcale nie jest takim dużym granulatem, a tak jak zauważył Kolega eljot12 - rozmiar S to w zasadzie pył, choć moim rybom robię mixa S i M i jakoś sobie radzą z wyłapywaniem tego drobniejszego (niemniej jednak mimo wszystko żałuję, że kupując pierwszą partię pokarmu NF zdecydowałem się na rozmiar S)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze. Uważam tak samo jak Post Mortem i eljot12. Jeśli nawet sobie nie poradzą to rozkruszę ( przecież to nie beton ). Dzięki

--

Przyszło jedzonko. Sypnąłem trochę na próbę i rybki wcinały aż miło. Widać, że żarełko podchodzi bo nawet ostatnia drobiła zjedzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem skad macie pokarmy skoro sadzicie ze to pyl ,glownym importerem w Polsce jest Mierzejski. U mnie pokarm S to grube ziarko piachu, zalecany jest do karmienia ryb nawet do 8 cm.Dodatkowo co jest na plus dla tej granulacji to to ze pokarm nie pecznieje tak znacznie jak rozmiary wieksze, czyli nie trzeba namaczac.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.